Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalta más is, hogy akik...

Tapasztalta más is, hogy akik a 30-as éveik közepén vállalják az első gyereküket fáradékonyabbak és nehezen tudják feladni a saját nyugalmukat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm példájából látom,hogy ez így van,persze lehet ő kényelmesebb típus is.Jóval 30felett szült és várja a másodikat is.A férje segít ahol tud imádja a kisgyereket.Szülők egyik oldalról élnek,annyiban tudnak segíteni,hogy naponta délután jó pár órára elviszik a kisgyereket.Van aki a háztartásban is besegít nekik.A ő sokszor panaszkodik,hogy fáradt,kimerült,nincs türelme a gyerekhez.Jómagam is úgy érzem nem lenne már türelmem gyereket vállalni,ha belegondolok,hogy kb.45 lennék mire iskolába indulna és 50elmúlnék mire tinédzser lenne...nem érzem úgy hogy tudnék vele mihez kezdeni.Meg már nem is akarnék.

2018. okt. 19. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én is így vagyok ezzel, 31 és 36 évesen szültem a gyerekeim.
2018. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem, én nem azt tapasztalom, hogy ez korfüggő lenne.

Ilyen alapon lehetne azt is állítani, hogy a fiatalabbak meg magukat, az állandó szórakozást nem tudják feladni a gyerekért. Pedig ez is csak általánosítás.

2018. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet személyfüggő is,de egy huszonéves biztosan könnyebben,ruglmasabban tud hozzáállni a dolgokhoz.
2018. okt. 19. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A csecsemőgyilkosságokat javarészt a huszonévesek követik el.

Most is volt nemrég aki kidobta a babát a többedik emeletről mert sírt. Meghalt a baba.

2018. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

"biztosan könnyebben,ruglmasabban tud hozzáállni a dolgokhoz"


Biztosan? Hát én biztosan nem álltam volna huszonévesen jobban hozzá.

Kevesebb volt a türelmem, jobban ragaszkodtam a szabadságomhoz... stb.

Már nem igaz az általánosításod.

2018. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom hogy a rugalmassag eletkor kerdese...hogy ki hogy banik a gyerekekkel....szerintem egy idosebb mar sokkal lazabban tud viszonyulni a gyerekekhez. Egyreszt mert sokkal talalkozik a munkaja vagy az ismerosei reven masreszt mert siman felveszi a gyerek stilusat nem erdekli a tobbiek mit szolnak hozza. Egy 20as eveiben jaro fiatalt sokkalnjobban erdekel ki milyennek tartja.

Masreszt a faradekonysag bizony 2gyutt jar az oregedessel, azt nemnlehet elvitatni hogy egy 40 eves szervezet elobb elfarad mint egy 20on eves

2018. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én magamon fiaimat húszas éveim közepe végefelé vállaltuk, lányom viszont 35 éves voltam mikor született,más volt.
2018. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

szerintem mindenkinek magának kell eldönteni mit bír...én 27 évesen szültem az első, 29 évesen a 2. gyerekem. Engem egyáltalán nem terhelt meg a terhesség, és az első 4 életévük. És úgy érzem gond nélkül kitudnék "pattintani" még akár 3-4 gyereket, ha lenne pénzem eltartani :) no nem most, hanem mondjuk 37-38 évesen, mikor a két lányom már kicsit önellátóbb.

Tehát nem az energikusság hiánya miatt nem vágok bele a harmincas éveim közepe felé újjabb gyermekbe.

de van akit látom, hogy már 28 évesen is lefáraszt egy gyerek, és inkább dolgozna. Ez nem életkor függő.

Én más okból nem vállalnék 40 évesen. Pont amiatt amit írsz: 50 múlnék mire tinédzser lenne. Az esküvőjét, a gyerekeit - az unokáim - jó eséllyel meg nem élném meg...ezért vállaltam 30 alatt. Szeretnék ott lenni és segíteni neki a mérföldköveknél

2018. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

A rugalmasság nem kor kérdése, a fáradékonyság igen.

El kell fogadni, hogy öregszünk, akármilyen jól néz ki egy nő a szervezete öregszik, nem úgy viseli a dolgokat mint a huszas éveiben.

Szültem 21, 28, 39 évesen.

A 2. volt a legideálisabb kor számomra testileg, lelkileg.

2018. okt. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!