Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért panaszkodnak egyes...

Miért panaszkodnak egyes szülők hogy ezt vagy azt a mesét mennyire utálják?

Figyelt kérdés
Meg hogy állandóan az megy? Hiszen ők azok akik bekapcsolják a gyereknek és hagyják hogy nézze órákig.
ápr. 7. 09:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek is vàlaszt, megvannak a kedvencei. Ha 1000x nèzed vagy hallod a hàttèrben ugyanazt a mesèt, megunod. Az èn gyerekem felolvasott mesèben is szerette az ismètlődèst. A vègèn a jò mesèket is untam.

Vannak mesék, amik nagyon torz èrtèkrendet kèpviselnek. Ezeket èrdemes leèpiteni, de nem megy mindig egyszerre. Pl Peppàt gyűlölöm, ott mindig jndokok egymàssal, a fiú karakterek mindig butàk. Bluey-ban sokkal egèzzsègesebb a családi dinamika, 1000x jobb mese.

ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
85%

Mert a gyerek szereti, kéri, hogy hadd nézze, a szülők meg azt leszámítva, hogy már a könyökükön jön ki, nem látnak benne konkrét veszélyt. A lányom másfél-2 éves kora körül rákattant a Khumba dalra. Nincs azzal baj, tök jó szám, na de napi 10x meghallgatva??? Fú...

Amit annyira utáltam, illetve inkább elleneztem, mert károsnak tartom, az a Kerekmese, na azt nem is hagytam, hogy nézzék.

ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
14%
Követem. Én se értem. Főleg az első pár évet.
ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%

"A gyerek is vàlaszt, megvannak a kedvencei."

Mikor? 1-2-3 évesen? Csak abból tud, amit ismer. Azt meg, hogy mit ismer, a szülő határozza meg.

ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

De miért megy napjában 10szer? Nem kell állandóan a tévét nézetni már egész kicsi kortól a gyerekkel. Illetve igenis szabályozni. Most ha ő valami gyilkososat akar nézni akkor had nézze mert ő választotta?

Hol a nevelés?

ápr. 7. 10:00
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Ott a nevelés, hogy nem engedem gyilkososat nézni. De a számára megfelelő tartalomból szabadon választhat. Mi alapvetően nem vagyunk bioszülők, nálunk lehetett tévét nézni. Nyilván nem korlát nélkül, de nem is 10 percig naponta szigorúan fogmosás előtt.
ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
73%
Fogadjunk, nincs gyereked 😅
ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Fogadjunk hogy van😂 Csak nálunk nem a tévé neveli a gyereket. 2 éves korig nem is volt tévézés. Azóta is csak válogatott tartalom. Értelmes mesék. Nem youtube meg pepa malac
ápr. 7. 10:10
 9/40 anonim ***** válasza:
77%
Értelmes mese, ugyanmár. NEM az az értelmes, amit a nyolcvanas években gyártottak. Attól még lehet, hogy ugyanolyan béndzsa, semmitmondó, csak a nosztalgia, ugye... :)
ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

Kukori és kotkoda meg a Mézga csalàd szintèn az a kategòria, hogy bunkòznak egymàssal vèg nèlkül. Modern mesèk közt vannak sokkal jobbak.

Nem 1-3 èv közt, de 3-6 èv közt is idegeire mehet a szülőnel amit a gyereke nèz, sőt, mèg kèsőbb is.

ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!