Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férjem...

Ernyő kérdése:

Miért van az, hogy a férjem kissé, számomra furán áll a baba körüli teendőkhöz? Itthon nem pelenkázza,nem fürdeti,nekem kell felöltöztetni is ha megyünk valahova. Ha be kakil szól, hogy menjek mert cserélni kell.

Figyelt kérdés

A fürdetésre rá kérdeztem azt mondta ez az én dolgom nem az övé mert én vagyok itthon. De én ezzel nem tudok egyáltalán azonosulni. Egyébként imádja a kisfiúnkat, játszik vele,el viszi de igazából nem azért hogy mondjuk pihenni tudjak, hanem hogy takarítsak, ugyanis a háztartásban sem segít. Nem értem miért van ez,hiába kérdezek rá,normális választ nem ad rá.

Más is járt már így? Nem tudom mit tehetnék, csak iszonyatosan fáj ez a hozzáállás.



ápr. 9. 22:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Öööö...miért kéne a háztartásban SEGÍTENIE? Hát nem KÖZÖS háztartásban éltek? Nem KÖZÖS gyereketek van?

Mi az, hogy a TE DOLGOD pl. fürdetni? Miért? Mert ő azt mondta?

Korábban is így viselkedett?

Én tuti, hogy minél előbb helyre tenném, és közölném vele, hogy bizony a családosdi az "páros játék", nem egyedül neked kell megszakadni.

ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert egy lusta suttyó a férjed. A szomszédom is pont ilyen, pedig már kettő múlt náluk a gyerek, kb. mint akinek gyereke sincs, alig foglalkozik vele, 2 év alatt konkrétan játszani nem láttam őket az udvaron. Na meg a felesége is panaszkodik, mondjuk nem értem, miért tűri el ezt egyáltalán, én már úgy helyretettem volna az én férjemet, hogy csak na. Sőt, meg is tettem, mikor bepróbálkozott egy-két dolog elsunyulásával.


Azt kell tenned, hogy leülsz és közlöd vele, hogy vagy változtat vagy költözöl a gyerekkel.

ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom a gyerek előtt sem volt más hozzáállása és akkor sem vette ki a részét a háztartásból, ennek ellenére hozzámentél és szültél neki.


Sajnos erre azt mondják, hogy hát ezt szakítottad...ezt kell szagolnod.

ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Imadom ezeket a mosdatos mondatokat. “Egyébként imádja a kisfiúnkat, játszik vele,el viszi” hat bazzeg, imadja is ha mar megcsinalta, ez az egyik. A masik, hogy az imadas ne abban meruljon ki, hogy lobalja a gyerek arca elott a barmit (mert ilyenkor nekik meg minden uj). Azt en is megcsinalom baratnom gyerekevel felidos terhesen, egyaltalan nem kimerito.
ápr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
A háztartásban sem segít, akkor mit vársz? Ez elõre látható volt. Nem fog a gyerek születése után megváltozni.
ápr. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hozzáállása mondjuk hogyan NEM derült ki a gyerekvállalás előtt? Az nyilván előtte is úgy volt, hogy ő nem vesz részt a háztartásban, vagy max. SEGÍT (holott az egyessel értek egyet ezügyben) - mire számítottál a gyerek születése után? Csoda történik és házitündérré változik? Miért nem beszéltetek erről, ki hogy képzeli el a gyerek körüli teendőket pl.?
ápr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

“Egyébként imádja a kisfiúnkat, játszik vele,el viszi de...“

... de a munka része nem kell neki.


Gondolom téged is szeret, eljár veled szórakozni, beszélgettek, elvisz ide-oda, hiszen különben nem lennél vele?

...de a munka, a háztartás, az nem kell neki.


Nincs min csodálkozni. Ilyen volt, ilyen lesz. Nála ebben merül ki a szeretet, addig “szeret“, amíg az számára is szórakoztató. Nem fog változni.

ápr. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
45%
Mert egy kretén,bunkó.Hasonlo az én férjem is,annyi különbséggfl,hogy ő fürdeti őket,meg pelust is cserél!DE!Ha kicsit több időt kell lenni velük azt nem bírja.0-24- ben én vagyok veluk.Szó szerint 💩- ni nem tudok egyedül. Enni állva eszek futtába,mosogatni kb.kapkodva,amíg a pici el van.Van ,hogy kimodom a ruhát és 2 napig áll a lavorban ,mert nem bírom kiteregetni.Na a férjemet ez nem hatja meg.Ő nem tereget,mert nem szeret.🤦A multkor a pici aludt ,a nagyobb játszott.Mondom kimegyek füvet nyírni,( ennyi "szabadságom" van) hát azt sem lehet.Majdnem hogy rám veszekszik,hogy én ne a fűnyírással foglalkozzak,meg ,hogy én mindig ezt csinálom,lerázom őket.Huuu nem is folytatom!Komolyan annyira elszomorít,hogy elmondani nem tudom.😭Semmi segítségem nincsen amúgy.Higyétek el ha lenne hova mennem itt hagynám a pi...ába!
ápr. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy az elején látható volt csak figyelmen kívül hagytam, nem tudom. Többször azt mondta hogy ő úgy gondolja ő bele tesz mindent azzal, hogy dolgozik. De hát ismerek más apukákat is akiknek a fürdetés és minden más nem okoz gondot munka mellett sem...
ápr. 10. 07:05
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is mindig ezt mondja,hogy ő dolgozik.😮‍💨
ápr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!