Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Antidepresszáns szedése...

Antidepresszáns szedése mellett teherbe esni vagy terápia abbahagyása után, milyen kockázata van a babára nézve a gyógyszereknek?

Figyelt kérdés

17én megyek először pszichiáterhez, mert a pszichológus nem elég sajnos a problémáimra. (Pánikbetegség, hipochondria, depresszió, túlaggódás stb..) nagyon rossz helyzetben vagyok, van hogy jobb, van hogy borzasztó. Párommal szeretnénk babát, de előbb tisztába vagyunk vele, hogy engem kell meggyógyítani. Namost, nyilván meg fogom az orvossal ezt beszélni, de addig is tapasztalatokról szeretnék olvasni. Volt e más is ilyen helyzetben? Orvosság mellett maradt e terhes? Lett e következménye a babára nézve? (Megjegyzem, nem tervezek gyógyszer mellett teherbe esni, ez csak feltételezés mint ahogy az is hogy kapok gyógyszert, mert mont mondtam még csak jövő héten megyek)

Gyógyszer szedése után maradt e valaki terhes? Ki hatott e a baba egészségére? És a gyógyszerek abbahagyása után mennyit kellett várni a teherbeesésig.

Bocsánat ha hülye kérdéseket tettem fel, de köszönöm ha tudsz válaszolni. Szép napot.



ápr. 10. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Itt már eleve számomra az meredek, hogy így te gyerekvállaláson gondolkodsz. Szerinted annak a gyereknek jó lenne egy depressziós, pánikbeteg anyuka?
ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell mindenkinek gyerek. Gondolj bele mit adnál neki tovább? Szerinted egy ártatlan gyerek ezt érdemli? Ezekből egy is megkeserítené az életét, nemhogy ennyi.
ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer amit írtam. És értelmezd!
ápr. 10. 12:55
 4/18 A kérdező kommentje:

😂 mindegy, hagyjuk!

Itt tényleg csak rossz akarók vannak! Esetleg ha elolvassa olyan is aki érintett ilyenben szívesen elolvasnám. Ilyen megjegyzésekre nincs szükségem! Köszönöm!

ápr. 10. 12:57
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Van reális képed arról mivel jár egy gyerek NAPI szinten?? Túl azon a rózsaszín ködön, hogy “a gyerek a kapcsolat megkoronázása”.
ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Mikor rendbe jössz, és elbírod hagyni az orvosságok szedését, ha egyáltalán kell, akkor pszichológushoz kell járni, felépíteni fokozatosan egy kiegyensúlyozott életet. Utána elvileg jöhet a baba is.

Ahogy olvasom a párod támogat. Szerencsés vagy! Dolgozzatok közös erővel a helyzeteden! Minden jót! Kitartást!

Emberek! Ti meg nem szapulni az ilyet. Segíteni nem tudtok! Kár bepofázni mindent. Problémája van, és mehet neki ez a dolog nagyon mélyre is! Nem feltétlenül nem anyukának való! Nem tudja senki mi okból van neki ez a probléma. Lehet szörnyű dolgot látott, tapasztalt. Senki se tudja. Kérdést tett fel, egy olyan kérdést amiben tapasztalatot kért! Nem arra volt kíváncsi hogy szerintetek való e neki gyerek! Mint írta is “ tisztában van vele, h magát kell meggyógyítani előbb”! Hallgassatok inkább!

ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 6#

Kérdező erről olvastam régebben itt kérdéseket és voltak rá igen jó válaszok. Nem emlékszem pontosan mik voltak, de keress rá. De úgyis az orvossal majd megbeszélitek. Találkozott már ilyennel, ne aggódj! 🙂

ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Remélem jön majd, aki volt hasonló cipőben kérdező! Én amit tennék, elsőnek rendbe tenném magam, ha kell gyógyszeresen. És ha már minden oké, elhagyható a gyógyszer és jól vagy akkor próbálkoznék babával. Normális mentális állapotú embernek sem egyszerű sem a terhességi hormonok, sem az utána való időszak és belecsúsznak depresszióba. Ha alapból benne vagy én biztosan nem javasolnám addig.
ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem antidepresszánsokat, babatervezes előtt a pszichiáter segített lerakni. Nem szabad ilyesmiket szedni terhesen semmiképp. Miután letettem a gyógyszereket, 1-2 hónapot vártam, hogy ürüljön a szervezetemből, majd elsőre teherbe is estem, makkegészséges fél éves babám van.
ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Jajj hagyjuk már ezt, hogy mentális beteg embernek nem szabad gyereket vállalnia...azt vágnám pofán, aki ebbe bele mer szólni, ráadásul úgy, hogy laikus. Amíg valaki nem közveszélyes, pl skizofrén, addig Jóska Pista ne akarja már ezt megtiltani neki...hány meg hány "egészséges" anya van, aki full mérgező a saját gyerekére, vagy olyan mentális beteg szülő, aki kattosabb, mint aki eljár kezelésre, csak éppen neki nincs papírja róla...
ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!