Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megtagadhatja a kezelésemet a...

Megtagadhatja a kezelésemet a pszichiáter ha nem szedem a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Ez már a második alkalom, hogy nem szedem be a gyógyszert amit felírt, mert elég erős/félek a mellékhatásoktól és dolgoznom kell, nem lehetek rosszul. De félek, hogy mostmár dühös lesz rám és nem kezel tovább. Pedig olyan aranyos, kedves, hogy nem akarom, hogy befejezze a kezelésemet, meg nem is vagyok még jól. Szerintetek mérges lesz rám ezután, nem kezel tovább?

2023. aug. 9. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy együttműködő, akkor megtagadhatja a kezelésedet.
2023. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt vele beszéld meg, hogy ilyen félelmeid vannak. Miért nem mész pszichoterápiára inkább, ha félsz a mellékhatásoktól? Vagy mindenképp indokolt a gyógyszerszedés?
2023. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe se jut, hogy az aggályaidat megbeszéld vele? De nem vagy köteles szedni a gyógyszert, ez a te döntésed, ő elmagyarázhatja, hogy mit várhatsz tőle, hasznot és mellékhatást egyaránt, és az alapján döntesz. Mérlegelni kell az előnyöket és a kockázatokat. Ha nem akarsz antidepresszánst szedni, akkor járhatsz pszichoterápiára.
2023. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy antidepresszánst szedek meg néha nyugtatót amit nem szedtem az másfajta és az a baj folyamatosan halogattam, hogy elkezdjem szedni és nagyon álmosít de szükségem van még a segítségre ha magamrahagy ő is akkor nem tudom mi lesz velem :(
2023. aug. 9. 17:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj beleegyeztem, hogy szedem aztán mégse kezdtem el és most félek mi lesz
2023. aug. 9. 17:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz, hogy elmondod neki, hogy félsz elkezdeni ezért meg ezért. Jogod van félni, a te testedről van szó, neki meg kötelessége felvilágosítani.

Most akkor elkezdted és tapasztalod, hogy álmosít, vagy nem kezdted el? Mi az a másik? És mért kell másik, ha szedsz antidepresszánst? Az indokra nyugodtan rákérdezhetsz.

2023. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam párszor inkább úgy mondom, hogy nem rendszeresen szedtem most meg egyáltalán nem.

Valami antipszichotikum Kventiax a neve nem tudom miért, mert nem vagyok skizofrén csak depresszió, szorongás, személyiségzavar diagnózisom van

2023. aug. 9. 18:10
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Én ismeretlenül és laikusként téged támogatlak ebben, egy depresszió nem indokol erős nemkívánatos hatásokkal járó antipszichotikumot, és jogod van a saját tested fölött rendelkezni. Ha ezt egy orvos nem fogadja el, akkor mégse olyan jó orvos. Skizofréniánál nyilván indokolt lenne, depressziónál nem. De klinikai szakpszichológust is kéne keresned pszichoterápiára. Biztos nem a semmiből jött a depresszió, hanem az életrajzodból.
2023. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségzavarra is szoktak felírni antipszichotikumot, ha indokolt, pl. dühkezelési problémák és egyebek esetén.
2023. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
A kérdező nem tűnik éppen pszichopatának, sem agresszív borderline-nak.
2023. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!