Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalata annak, aki...

Mi a tapasztalata annak, aki depressziós (volt) és elutasította a gyógyszeres kezelést, s csak pszichoterápiára jár(t)?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Én lehet, kicsit hamar hagytam el a gyógyszert, és most néha azért kerülget a mély kétségbeesés, de tudatossággal, mély légzéssel, pozitív élmények gyűjtésével, és a terápián kapott feladatok teljesítésének megpróbálásával igyekszem felszínen maradni.
2022. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
De örülök, hogy volt lehetőségem gyógyszert kapni, szedni, megmentett. Csak álmosított, ezért hagytam el egy bizakodóbb időszakban.
2022. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Igaz nem depresszió, de saját belátásom szerint azért az is közel volt sokszor, vagy rövid ideig fenn is állt.


Pánikrohamaim voltam még gimis koromban, amikor nagyon nagy magánéleti stressz ért


Nem szedtem semmit, nekem néhány jó beszélgetés, elhatározás és szemléletváltás megoldotta.


Persze, ez nem univerzális, ha kell gyógyszer, akkor kell, de én annak a híve vagyok, amit a gyógyszerész hallgató barátnőm is tanult: mindig a legkisebb dózissal kezdjük (nyilván ha nincs vészhelyzet!) gyógyszeres kezelést.

A gond hogy mindenki 1 szem fájdalomcsillapítoþ vesz be fél helyett, negyed helyett, pedig eleinte használna az is, utána pedig hozzászokik a szervezet.



Én kezdenék életmódi tanácsadoval, pszichológussal, majd pscihiáterrel, és ha addig semmi nem vált be akkor az ő ajánlásával gyógyszerrel. Azt is nem a legmagasabb dózissal és csak addif ameddig muszáj



Tudom, hogy nehéz. Van egy ismerősöm aki tényleg elég mélyen van és szed is néhány dolgot, de ott indokolt is, viszont ott is a cél az, hogy visszakerüljön egyenesbe és nem az hogy lassabban menjen a lejtőn


Ezt mindig észben kell tartani.


Sikerülhet


Kitartást

2022. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha már eljutottál orvoshoz, kicsit bízz benne, és ha gyógyszert mondd, vedd be, nézd meg, hogy hat, hátha jobb lesz tőle! Segíteni akar neked. Emellett persze megoldani a terápia fogja, a gyógyszer legtöbbször csak egy kis segédlet. Nekem segített, ezért élek még.
2022. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Én csak pszichoterápiára járok több zavarral is már 10 hónapja (depresszió, szociális szorongás, PTSD, specifikus fóbiák), ezek közül a PTSD-ét és a specifikus fóbiákat már sikerült megoldani, a depresszión illetve szociális szorongáson pedig sikerült már jelentősen javítanunk. Személy szerint sokszor szoktam azt érezni, hogy egy enyhébb szorongásoldó jól jönne, de egyébként ki lehet jönni belőlük gyógyszer nélkül is.
2022. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 33fn9 ***** válasza:
58%

Fogadd el nyugodtan a gyógyszert.

Ha azt mondja a doki h illene szedni akkor sajnos szedni kell.

Ha túl mélyen vagy nem tud terápiás módszerekkel megközelítteni téged és te se tudod igazán manage elni az életed. Nem olyan rossz a gyógyszer. Cipralex 10mg depresszióra

2022. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 manly ***** válasza:
63%
Mindkettő kell-tbl meg p.zichoterápia.
2022. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 manly ***** válasza:
100%
Fiatal koromban jártam a Tündérheg.re, ott nem kellett tbl.
2022. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!