Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka ennek?

Mi az oka ennek?

Figyelt kérdés
Depressziós periódus után a gyógyszer hat, viszont most megint kezdenek a tünetek előjönni. Az orvos szerint relpaszus lehet. Hatnak egy ideig a gyógyszerek, azután hirtelen nem? Nem értem...

2023. ápr. 4. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Az emberi szervezet egy idő után megszokja, tolerálja az anyagot. Ezért van az, hogy drogból, alkoholból, gyógyszerből, ugyanolyan hatás eléréséhez nagyobb dózis kell.


Ezért semmilyen nyugtató, se antidepresszáns nem fog meggyógyítani! Csak függővé tesz!


A negatív gondolkodásmódot kell megváltoztatni, és megfelelő problemamegoldó képességet kialakítani.

A depresszió minden esetben abból ered, hogy az egyén nem tudja megoldani a problémáját, vagy negatívan látja a helyzetet, ezért aztán a biokémiai folyamatok is megváltoznak az agyban.


A legnagyobb ellenségünk az elménk.


A pozitív gondolkodás, szemléletmód a megoldás.


Az örök pesszimista depresszióba esik.

2023. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Létezik egy aminosav, ami például a banánban is megtalálható. Kell a szerotonin termeléshez. Triptofán a neve. Lehet neten kapni 5-htp (5-hidroxi-triptofán)táplálékkiegészítőt. Én ezt szedném a helyedben, elmennék pszichoterápiára, sportolnék, ami szintén növeli a boldogsághormon szintet.

6 évig szedtem antidepit. Az elvonási tünetek brutálisak voltak. Memóriazavaraim voltak fél napok estek ki.


Aztán támogató közegbe kerültem, kiléptem egy rossz élethelyzetből, lett önbizalmam. Meg tudom oldani az életemet.

2023. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
5 éve nem szedek semmit.
2023. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Légyszi értelmes válaszokat írjatok, ne pozitív gondolkodást, banánevést és hasonlókat...

#3 Nagyon örülök, hogy neked már nem kell, de nem ez volt a kérdés.

2023. ápr. 5. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

De azt sem fogtad fel a mondandómból, hogy a szervezet egy idő után tolerálja az anyagokat? Azért nem hat, mert hozzászokott a szervezeted. Gyógyszertolerancia alakult ki.


Magasabb dózis kell!


Ezzel csak az a baj, hogy évek múlva, amikor már az adható legmagasabb milligrammot fogod szedni, lassacskán már az sem fog hatni.


A gyógyszerek csak kezelik a problémát. De nem gyógyítanak meg. Ebben áll a nagy gyógyszer biznisz.

Ha meggyógyulnának az emberek, ki csinálna több száz milliárdos profitot a gyógyszergyártó cégeknek?!


Pszichoterápia!!!

2023. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Tessék:


"Akkor beszélünk gyógyszertoleranciáról, amikor a beteg nem vagy kevéssé reagál a gyógyszerterápiára. A páciens csökkent „válaszkészsége” a gyógyszerre akkor fordul elő, amikor a gyógyszert ismétlődően alkalmazzák, és a szervezet hozzászokik a szer állandó jelenlétéhez. Közismert, hogy ha valaki rendszeresen hosszú időn keresztül alkoholizál, egyre nagyobb mennyiségre van szüksége ahhoz, hogy a kellő hatást elérje, de egyes kábítószereknél is ismert ugyanez a mechanizmus. (bár az alkohol és a drog NEM gyógyszer..)



A gyógyszereknél sincs ez másképp"

2023. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy éve szedem, szóval nem hinném, hogy tolerancia alakult ki.
2023. ápr. 5. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát jó...
2023. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BaltaMacska ***** válasza:
Az antidepresszans nem tesz függòvé! Konzultalj dokival <3
2023. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!