Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy gyerkőccel?...

Milyen az élet egy gyerkőccel? Nem bántátok meg,hogy nem lett több gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy gyermekünk van, még pici de nem szeretnénk testvért neki. Mindenkitől hallgatjuk, hogy ez önzőség és kell a testvér,stb stb.. Nekem és a férjemnek is van testvére, de nem vagyunk velük szőrös viszonyba. Egyébként nem ez az oka,hanem így olyan kérek minden, mindketten így látjuk.


Akik csak egy gyereket neveltek fel, ti hogy látjátok utólag?



ápr. 13. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan még csak 4 éves a fiam de egyáltalán nem bánom hogy egyedül van.
ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Legjobb döntés volt. Így hárman tökéletesen jól vagyunk, jut mindenre, tudok minőségi időt tölteni a gyerekemmel, a férjemmel, jut idő magamra is.


Mi is egykék vagyunk, és akiknek van testvére rokoni, baráti, ismerősi körből, kb 10-15%-nak van szeretetteljes, szoros viszonya, a többség átoknak tartja.

ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk nem a mi döntésünk volt, hanem így alakult. Az egyszem gyerekünk is kész csoda, hogy lett. Így ez van. Nem búslakodunk, élvezzük az előnyeit, de jó lett volna több.

Mindkettőnknek vannak testvérei, jó a kapcsolatunk velünk, szerettük volna ugyanezt a gyerekünknek is. Húgomnak kettő van. Férjem bátyjának három. Jó nézni őket.

ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon rossz terhesség volt, nem vállalok másodikat. Mi kettőt akartunk, de nekem jó így és így is fárasztó. Lányom szeretne testvért és el is játszanának együtt, mindenkivel elvan, miatta jó lenne egy tesó, de nekünk már sok lenne azt hiszem.
ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Kényelmes.
ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
Ez csak a gyereknek lesz rossz mikor ti meghaltok. Nem lesz egy partnere akivel osztozhat az emlékekben, fájdalomban stb.. mikor a gyerekek együtt nönek fel nem sok dolog van ami ettöl szebb az életben.
ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Én azt tanultam meg az élettöl hogy amit nem jól csináltak a szüleim vagy én, ne isméteteljem meg. Én se vagyok jó viszonyban a tesóimmal, söt a szüleim egyenesen utálják a testvéreiket. Ezért fontos volt nekem hogy a gyermekeimet megtanítsam a testvéri szeretet fontosságára. Ennél kevés dolog igazibb és öszintébb a világon. A gyermekeim szeretik egymást, segítik egymást és támaszaik lesznek egymásnak ha mi a férjemmel meghalunk.
ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Még kicsi a fiunk, de nem lesz több. Nehezen jött össze, lombikos, komplikált terhesség és a szülés is az volt. A felépülésről ne is beszéljünk. Ha szeretnénk az is csak lombikkal lehet. Nem megy még egyszer. A férjem teljesen megérti és egyetért. Ennek az egynek megadunk mindent. Nekem van 2 testvérem és nagyon szoros a kapcsolatunk, de tudatosan kell dönteni.
ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
6os: vagy nem lesz senki akivel marakodni kell az örökségen, nem lesz senki aki keresztbe tesz neki, nem lesz senki aki miatt nem kaphatja meg amit szeretne stb.
ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Tudom milyen ha ketten vannak és milyen az egyke. Én sajnálom a kicsit, a nagyok oké, hogy ölték egymást de mégis ott voltak egymásnak.

Nektek jó így akkor más nem számít, senkinek semmi köze hozzá.

ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!