Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lesz 2 gyerkőccel?

Milyen lesz 2 gyerkőccel?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hós fiam, tegnap kiderült, hogy minden igyekezetünk ellenére jön a kis tesó. Elvetetni nem szeretném. Van valaki akinek hasonlóan kevés kor külömbséggel vannak gyerkőcei? Mennyire nehéz 2 gyerekkel? Nagyon be vagyok pánikolva.

2014. ápr. 28. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van segítséged akkor nem lesz annyira vészes :)
2014. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14 hó lesz köztük, hát az nem valami sok. Pont akkor jön a tesó, amikor a nagyobb útnak indul, minden érdekli, teljesen nyílik az értelme, kíváncsi, de emellett még nagyon pici, rengeteg törődést igényel. Nem egyszerű, de nem megoldhatatlan. Viszont mind lelkileg mind fizikailag toppon kell lenni, mert egy alig 1 évessel nem fogod tudni megértetni, hogy miért nem őt fogdosod.
2014. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy minden igyekezetetek ellenére? Ez tényleg nagyon furcsán hangzik. A mi fiunk 2 év körül lesz, amikor majd jön a tesó. Addig tudatosan védekezünk, és eddig még nem történt baleset.
2014. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a korkülönbség, annál nehezebb. De mindenbe bele lehet rázódni, az elején biztos nagyon nehéz lesz, de bele fogsz jönni. Próbáld a pozitív oldalát nézni: nagyon hamar össze fognak nőni, és akkor nagyon jól ellesznek egymással. Addig meg ne foglalkozz a házimunkával, és próbálj lelkileg felkészülni, hogy ha egyszerre sír két gyerek, egyszerre csak az egyiket tudod megvigasztalni meg az igényeit kielégíteni, úgyhogy könnyen előfordulhat, hogy például abban a fél órában, amíg az egyiket szoptatod, a másik végig bőg, hogy fáradt/éhes/anyás. Kb. az első 12-13 hónap után már sokkal könnyebb lesz!
2014. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nővérem és én köztem is pont ennyi van hát anyumnak nagyon nehéz volt az elején semmi segítsége nem volt. de hamar bele jött a dolgokban. fura volt neki az elején de meg birkózott vele.
2014. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

Na akkor most valaszolok en, akinek tenyleg kicsi a korkulonbseg a gyerekei kozott es nem csak hallotta, gondolja hogy milyen is az, vagy itelkezik egy anya felett aki vedekezes mellett ujra teherbe esett... Teszem hozza, 7 honapos volt a fiam, amikor helyi fogamzasgatlo mellett estem teherbe a kislanyommal, szoptatast eppen abbahagyva, de valoszinu igen termekeny idoszakomban!


Szoval 16 honap van a manok kozott es egyaltalan nem olyan nehez ahogy azzal riogatnak! En hidd el mikor megtudtam hogy ujra babat varok, azt hittem meghalok a felelemtol, nem tudtam hogyan tovabb! Aztan szepen lassan megbaratkoztam a gondolattal es eketem 2 legjobb dontese, egy tudatos es egy bonusz baba itt szuszorog a jobb es bal oldalamon.

A 2. varandossagom nyilvan picit nehezebb volt mint az elso, foleg, hogy 7 honapos terhes voltam, a nagyobbik 14 honapos amikor koltoztunjm szobat festettem, dobozoltam, feszket raktam. Fiam akkoriban indult el, rohamleptekben fejlodott, 15 honapos volt mikor megszuletett a pici. Nalunk a legjobbat hozta ki a nagybol, hirtelen megtanult egyedul aludni (tesoval egy szobaban), es eszeveszett fejlodesbe kezdett, rohant, lepcsozott, megszolalt, felnott a feladathoz. nekem itt, ahol lakunk nem volt segitsegem, 80 kmre laknak a szuleim, a parom rengeteget dolgozik (szulnom is "idopontra kellett", nehogy lemaradjon rola, a hetem 80% ban egyedul igazgatom a gyerekeket, lift nelkul, tarsashaz masodik emeleten, dupla babakocsival auto nelkul, es jelentem remekul vagyok!

A lenyeg, szerintem, hogy a pici napirendjet minel hamarabb be kell illeszteni a nagy napirendjebe, veletlenul sem forditva, a kicsi konnyebben alkalmazkodik! Nekem sikerult, a kicsi egyutt alszik a naggyal 12-tol 2-ig, ha van kedve elotte es utana is meg fel orat, de a hosszu alvas kozos, ezzel tulelheto! Ja es a haztartas... Hmmm... Na az mondjuk hagy nemikivetnivalot maga utan, de nem lehetetlen csak a maximalizmusbol kell leadni!

Szoval, summa summarum, imadom, hogy ilyen pici a kokulonbseg koztuk, mar most imadjak egymast, soha ennyit nem rohogtem mint az elmult fel evben, annyit ossze tudnak marhaskodni:-)

Ha van konkret kerdesed, technikai vagy lelki, irj!:-)


Ja, 2 eves a fiam, 8 honapos a lanyom!

2014. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hónap van a kettő között.


Az eleje nem lesz egy fáklyás menet, illetve sok függ attól, hogy milyen természete van a két gyerekednek, van-e némi segítséged, stb.

Ha nem lesz a kicsi folyamatosan üvöltő hasfájós, a nagyra nem jön rá néha, hogy a papuccsal fejen kalapálja, akkor azért kibírható. Úgyhogy előre ne parázz, most már ott van mind a kettő, majd eldől.


Az eleje nekem iszonyat nehéz volt, főleg mert a nagy állandóan gyilkolta volna a kicsit, egy perc nyugtom sem volt. Viszont amióta a kicsi partner lett a játékban, azóta nagyon jó. Jó barátnők is lettek, könnyű programot szervezni, mert egyforma a napirendjük, egyformán fáradnak el, ugyanaz az érdeklődési körük. Jó velük társasozni, mert egy szinten vannak. Könnyű foglalkozni velük (kézműveskedés) és abból sincs vita, hogy kinek mit szabad, mert ugyanazok a szabályok vonatkoznak mind a kettőre (lefekvés ideje, mit szabad csinálni, stb).

2014. ápr. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így kicsit megnyugodtam. És mindenkinek üzenem az durex óvszer nem biztonságos :) Gyakorlati kérdés testvérkocsit milyet ajánlottok?
2014. máj. 8. 15:23
 9/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nekem graco quattro tour duom van, a hatso ules vizszintig dontheto, vettem hozza egy graco textil mozest, es a mar meglevo evenflow autosulesunket is ra tudom tenni biztonsagosan! nem konnyu a babakocsi osszessegeben, meg ugy, hogy a 2 evesem elol ul,picit nehez tolni,de en nagyon szeretem, nagyon kenyelmes! epp azon agyalok eladjam e, mert mar ritkan hasznaljuk,.es valtsunk teso kocsira, de mivel sokat vagyok egyedul, nem tudom ravenni magam, mert kenyelmesebb igy ugyeket intezni/bevasarolni! szoval szeretem ezt a tipust,sokkal masszivabb mint a tobbi, amit probaltunk!
2014. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!