Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónapos kislányom nem halad...

8 hónapos kislányom nem halad a mozgásfejlődésben, dévénytornára, konduktorhoz járunk de nem látom a fejlődést. Mit gyakorolhatnék vele itthon?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja kúszik maga körül, ha elfárad repülőbe “vágja” magát és csak sír hogy magatehetetlen de meg sem próbál kúszni, nem érdekli. Olyan tárgyakat teszek mellé, amiket szeret és mégsem teper érte.

Alapvetően nincsen elmaradva tudom de legalább látnám rajta hogy érdekli és próbálkozik. Beszédfejlődésben ügyes.


ápr. 17. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de szerintem elsősorban magaddal legyél türelmes és a babával is. Mindig lesznek olyan gyerekek, akik bezzeg mások, pl. több foga lesz, járni fog 11 hónaposan, verset szaval másfél évesen. Pl. az én egyik kisfiam 2 év 8 hónaposan kezdett el beszélni. Tiszta idegek voltunk persze, de azóta már nyert szavalóversenyt többször is :)

A hintázás nagyon jól hat az idegrendszerre, próbáld meg sokat hintáztatni akár fekvő hintában is, ha még nem tud ülni stabilan.

ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

amik hirtelen eszembe jutottak:

1. nem lehet, hogy túl sok tárgy van körülötte, és ezért nem indul el egyik felé sem, mert túl sok az inger?

2. mennyire vannak távol a tárgyak? ne érje el kinyújtott karral, de ne is legyenek olyan messze, hogy a távolság demotiválja.

3. te mit csinálsz, amikor ő a földön próbálkozik? nem stresszeled folyamatosan azzal, hogy mondod neki, mit kéne csinálnia?

4. tévé esetleg nincs bekapcsolva a szobában? az is eltereli a figyelmét ám, és a villódzás terheli az idegrendszert, akkor is, ha nem a képernyőre néz. legyen nyugalom és természetes alapzaj (beszélgetés, háztartási gépek, utcazaj stb.).

ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Neurológián voltatok vele. Szerintem vidd el, inkább egyszer menj feleslegesen, mint későn. Ott alaposan megvizsgálják az ilyen piciket.
ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Mi is járunk gyógytornára, nekünk mondta a gyógytornász, hogy hintáztassuk minden nap. Egy nagyobb lepedőt kettéhajtasz, a közepére teszed a babád, megfogjátok a lepedő 4 sarkát és jobbra-balra hintáztatjátok. Nem túl lassan, nem túl gyorsan, de ütemesen. Addig, amíg kinyitja mindkét tenyerét vagy leteszi maga mellé. Elképzelhető, hogy vörösödni fog a kis feje, olyankor picit lassítsatok. Baja nem lesz, ne aggódj. Aztán a lepedő sarkár átcserélitek úgy, hogy fejjel legyen jobbra-balra a hintáztatás. Ez a legjobb módszer az idegrendszer fejlesztésére.
ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*sarkát
ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Meg fejlődésneurológushoz. Oda kellett volna vinni legelőször! ......
ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hozzászólásokat!

Viszonylag sokat játszik egyedül, teljesen elvolt eddig, most kezdett el nyűgösködni ha nincs mellette valaki. Nincsen stresszelve, tv-t pedig nem nézünk. Tárgyakat cserélgetem, hogy ne legyen túl unalmas neki.


3 hónapos kora óta járunk szakemberekhez, orvos is látta és mindenki szerint nagy baba (nem jelezték hogy érdemes lenne neurológiára vinni),ezért a nehézkes mozgásfejlődés. Én sem stresszeltem túl magam rajta de most már elértem oda, hogy kezdek aggódni..

ápr. 17. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Vidd el fejlődésneurológushoz először. Ő majd továbbirányít,ha szükséges.
ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mit takar az hogy nagy baba?
ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5 hónaposan már 9100 gramm volt, 70 cm-rel, most lassult be és 8 hósan 9840 gramm és 73 cm, fejkör 46 cm.
ápr. 17. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!