Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy megrándult a 2...

Lehet, hogy megrándult a 2 hónapos babám nyaka?

Figyelt kérdés

Az esti fürdetésnél ahogy öltöztettem, beledugtam a kis fejét a bodyba és elkezdtem az ujját bedugni elkezdett sírni, bedugtam a másikat is, felvettem és merevnek éreztem a nyakát, olyan volt mint amikor a teknős behuzza a fejét.

Fürdés előtt is nagyon sirt, mert hasfájós, de a fürdés meg szokta nyugtatni, most viszont nagyon sírt, cicizett és elaludt, de 5percenkent felébredt és nem engedte el a cicit. Felvettem és azt vettem észre, hogy kicsit jobban előre tartja a fejét, mint szokta és nem nagyon néz felfelé, akkor sem ha a csörgőt mutatom ,már annyira nem merev neki, viszont biztos vagyok benne, hogy fáj neki.

Az első 5percben bepánikoltam és hívtuk a 112-t, de csak a helyi ügyeletes orvost kapcsolták, nem jöttek ki, ő meg azt mondta ez önmagában nem nagy dolog.

Én mégsem nyugodtam meg, ilyenkor már nagyon mélyen szokott aludni, akkor is ha fáj a pocija és majd reggel nyugtalankodik. Most meg néha felébred és a kezét kezdi szopni meg mocorog.

Nem tudom mit csináljak Debrecenbe tudnánk vinni, de nincs autónk.

Lehet, hogy tényleg nem nagy dolog , de félek, hogy valami komolyabb baja lehet. :(


ápr. 18. 23:07
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Hogy van a babád?
ápr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A merev nyak agyhártyagyulladás jele is lehet,szóval én mindenképpen orvoshoz vinném!
ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nen akarok rád ijeszteni, de nekem is az agyhartyagyulladás jutott eszembe, mert az jár tarkómerevséggel. Azóta rendben van?
ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
írj majd ,hogy mi van, aggódunk
ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pont ma voltunk csipővizsgálaton és mondtam a dokinak, hogy mi történt, azt mondta, hogy lehet, hogy kicsit megnyomtam neki, de semmi baja, tudja szépen mozgatni, nem látja, hogy bármi baja lenne,de ha azt veszem észre, hogy nagyon egy helyben tartja, akkor vigyem orvoshoz.

Viszont engem ez még mindig nem nyugtatott meg teljesen, nagyon bűntudatom van miatta, rossz anyának érzem magam :(

ápr. 19. 18:49
 6/14 A kérdező kommentje:
De attól volt merev a nyaka,hogy én meghúztam kicsit, tehát tudom az okát, vagy ennek következménye lehet az agyhártyagyulladás is? :(
ápr. 19. 20:17
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Azt el kell kapni. Baktérium okozza.
ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Választható oltások között van agyhártyagyulladás elleni is. C és B típusra. A C típusú 300,a B viszont sajnos 30 körüli,és ha jól emlékszem három kóros,tehát háromszor ennyi az összeg. Két hónaposan még pici beadatni,de beszélj az orvossal,ha szeretnéd. Mondjuk nekem fura,hogy ezt sem tudod,hogy az agyhártyagyulladás T igy nem lehet elkapni. Ne értsd félre,nem te vagy a fura,hanem az fura,hogy a gyerek orvostól vagy a védőnő től nem kaptál felvilágosítást,nekem a kezembe nyomtak a vakcinákrol a füzetet megzmielott egyáltalán megszületett volna. Abban minden kötelező és választható oltás benne volt. Örülök,hogy jól van a baba ❤️
ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
* javítás: Három kóros - három körös
ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, a B típusú sajnos veszélyesebb

Hiába adatok be az egyiket,mondjuk a c-t, a B-tol arra meg nem lesz védve

Jól.ki van találva,hiába van ellene hatékony oltás,meregdraga.

Én beadattam,mert a gyerek az első,de jó lenne,ha ezek nem ilyen arany árban lennének,többen beadatnák talán.

ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!