Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nyaralás tényleg csak...

A nyaralás tényleg csak kettesben jó (vagy amíg nincs gyerek)?

Figyelt kérdés

Sok szülő írta az interneten, hogy a nyaralás csak kettesben jó a pároddal, mert ha ott a gyerek akkor csak az ő szórakoztatásáról szól az egész és ez a szülőknek így nem pihenés, mert folyamatosan a gyerek szükségleteit kell kielégíteni.


Anyukámnak is ugyanez a véleménye egyébként. Van egy fiatal pár ismerősünk akik elég régóta szeretnének babát, de sajnos sehogy sem jön össze nekik, pedig rendszeresen járnak lombikra, beavatkozásokra. A pasi volt spermavizsgálaton, de nála minden rendben van, nincs semmilyen rendellenessége. A csaj viszont egészen 14 éves kora óta szedett fogamzásgátlót, azt mondták az orvosok, hogy valószínűleg az okozhat meddőséget.


A csajnak valamelyik nap volt 30 éves, és születésnapja alkalmából elmentek Máltára nyaralni, anyukám meg valahogy szóbahozta ezt a témát és azt mondta, hogy ők mehetnek nyaralni mert nekik nincs gyerek (ezt gondolom úgy értette, hogy gyerekkel szar a nyaralás), ők szabadok.


Nektek mi a véleményetek?


ápr. 23. 15:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon más egy nyaralás gyerekkel. Mi úgy mondjuk a férjemmel, hogya pihenésnek éppen az ellentéte egy nyaralás, amikor hazajövünk akkor tudjuk kipihenni magunkat, de ez inkább akkor igaz ha több gyerek is jön. Ha csak a lanyunkkal megyünk az már egészen pihentető tud lenni, de ő 6 éves, korábban nehezebb volt.
ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván nem ugyanaz gyerekkel nyaralni mint gyerek előtt. Irhatnek kisregenyt mi masyde szerintem nem kell nagy fantázia,hogy elképzeld. Spontaneitas,kevés cuccal utazás,este addig szórakozás,városnézés stb míg akarod, stb stb vég nélkül sorolhatnam. A nehézségek egyenesen aranyban nőnek a gyermekek számának növekedésével és fordított arányban az életkor növekedésével (ez utóbbi iskolás kor felett igaz)

Gyerekkel nem pihenni és kikapcsolódni mész,hanem.mashol felügyelet őket. Némi pihenés azért talán jut,meg nyilván ha szép helyen vagy,az is tud tölteni. Kb ennyi. Van,aki viszi magával az anyját vagy anyosat,hogy vigyázzon addig a gyerekekre,de ez sem ugyanaz,na meg ehhez kell egy olyan nagyszülő is. Nekem nincs olyan,de ha lenne is,nem nehéz belátni,hogy ez is sok kompromisszumot kívánna a szülők részéről.

ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
69%

"Spontaneitas,kevés cuccal utazás,este addig szórakozás,városnézés stb míg akarod, stb stb vég nélkül sorolhatnam."

Mármint nyilván úgy értem,ezeknek a dolgoknak kaputt.

ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%
Az a véleményem, hogy rád férne egy pszichológus, annak tisztázására, hogy miért kell magad minden nap arról győzködni, hogy gyerek nélkül minden jó, gyerekkel meg minden sz@r.
ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

Mi ha gyerekekkel megyünk visszük anyósomat is.

Ő legalább kicsit kimozdul, világot lát, mi pedig napi pár órát azért tudunk pihenni is.

Ez óriási segítség.

De a kisebb 1 éves kora óta pár havonta le szoktunk lépni egy-egy wellness hétvégére kettesben is.

Merr igenis fontos hogy ki tudjunk szakadni az anya-apa szerepből és csak egymásra fordítsuk a figyelmünket. De 2 éjszakánál többre sosem mentünk el, ők élvezték hogy nincs itthon szülői szigor de én nem bírnék ki többet

ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem
ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Tudjuk, tudjuk, te vagy a tizedikes kiscsaj, akinek az anyja a szemébe mondta, hogy megbánta a megszülését.
ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
74%

Aki nem szereti a gyerekét, annak nyilván nyaralni sem jó vele.

Mi élvezzük, hogy megmutathatjuk neki a nagyvilágot, hogy együtt gyűjtünk élményeket. Nyilván anyádnak valamiért nem volt öröm veled tölteni az időt, és most szeretné másra is kivetíteni a saját kínját.

ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

"hogy miért kell magad minden nap arról győzködni, hogy gyerek nélkül minden jó, gyerekkel meg minden sz@r."


Neharagudj, de te ezt hanyadik sorból szedted ki? Mert szerintem sehol nem írtam, hogy gyerek nélkül minden fasza, gyerekkel meg szar. Én azt írtam, hogy olvastam több szülőtől is az interneten, hogy NEKIK gyerek nélkül (tehát kettesben) jobb a nyaralás, mert gyerekkel nem tudnak pihenni.

Én pedig tapasztalatokat/véleményeket várok a szülőktől, hogy tényleg így van-e, de nekem az a véleményem, hogy gyerekkel is ugyanolyan jó a nyaralás, mint nélküle.

Ha ezt nem sikerült értelmezni, sajnálom.

:)

ápr. 23. 17:41
 10/40 A kérdező kommentje:
8-as, hát mi nem is nagyon voltunk még anyámmal nyaralni, nagymamám 3x vitt el még kiskoromban.
ápr. 23. 17:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!