Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járóka míg kávézik,eszik...

Járóka míg kávézik,eszik anya,avagy egyáltalán kell e járóka?

Figyelt kérdés

15 hónapos a gyerekem,segitsegem nap közben nincs. Sajnos soha nem volt egy leteszem elvan baba. Most ott tartunk,hogy enni nem lehet tőle,meg kb semmit. Nem az van,hogy adok neki valamit,mellettem elmolyol,hanem konkrétan mászik rám,és nyuszog ha nem veszem fel,vagy nem figyelek rá teljesen. Érthető okokból ez nem megy egész nap.

Én bizony míg eszek,vagy megiszom egy kávét,vagy épp agyvérzést akarok kapni,mert alig aludtnk éjszaka (még mindig elofordul) én bizony beteszem öt,tíz de akár húsz percre is.

Ismerősöm szerint ez rossz

Neki van segítsége,anyja a szomszédban van,nyugdíjas,ha rossz ejszakajuk van,vagy ha kéri,átjön,és átveszi a gyereket. Szerintem ezért nem érti meg. Kérdeztem,akkor szerinte mire való a járóka,szerinte senkinek nem kellene járóka. Kérdeztem,mit csinálna,ha nem lenne az anyja,azt mondja akkornis megoldaná,de azt már nem tudta megmondani,hogyan. Szerinte csak és kizárólag addig kellene használni a karokat,míg olyat csinálok,ami veszélyes,egy kávé megivasa nem tartozik ebbe. Neki mondjuk nyugisabb a lánya, míg beszéltünk is a játszótéren,az övé elmolyolt,az enyém őrjöngött a maszóka körül. De ez reszletkerdes.

Figyelem! A kérdés célja nem az,hogy ádáz vita alakuljon ki! Nem cél,hogy a másikra erotessuk a nézőpontot!



ápr. 26. 15:17
A kérdező szavazást indított:
Igen,hasznos a járóka,de csak ha veszély van
Hasznos a járóka akkor is,ha anya kávézik
Egyáltalán nem kellene a jároka,mondom az alternatívát
Egyáltalán nem kellene járóka,de nem tudom az alternatívát
Nem tudom,de szavazni szeretnék
49 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
25%
És közben ordít 5-10-20 percig?
ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

#1 Koszo,ment a zöld,még akkor is,ha nem érdeklődés,hanem számonkérés :)

Igen,van hogy. De általában megszokja,pár perc után,és feltalálja magát. De ha ordítani akár addig,akkor ja...van,hogy az ép eszem múlik azon az öt tíz percen.

ápr. 26. 15:20
 3/48 anonim ***** válasza:
92%
Hát, 1. válaszoló, bizony van, hogy anyuka nem tud azonnal ugrani és akkor ordít a gyerek. Ez van, szerintem normális keretek között egy kis sírás sem árt meg.
ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk az elsőnél nem volt, 60 nm-es panel, nyugis gyerek, nem éreztem szükségét. Végül a harmadiknál lett, 2 szintes családi ház, másfél éves középső tesó, leginkább azért tettem bele a picit, hogy a középső ne gyalogoljon át rajta :D Semmi baj nincs a járókával, ha nem abban nő fel a gyerek.
ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
89%
El volt barikádozva a babaszoba bejárata,nem tudott kijönni. Bent padlószőnyeg, teljesen bababiztos szoba. Ott letettem, biztonságban volt. Játékok voltak neki a földön, elszórakozott. Már 7 hónapos korától elvolt a szőnyegen bababiztos játékokkal,míg pl kiteregettem.
ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem,hogy az alternatívák lakás és hely függőek. :) Nálunk pl.kivitelezhetetlen lenne a babakarám.

Én egyébként a második válaszra "szavazók"

Nem tartom egyáltalán rossznak a járókat,ha nem abba rohad a gyerek egész nap.

Pusztán allaspontokra vagyok kíváncsi,nem az a cél,hogy meggyőzzuk a másikat,ahogy írtam is.

ápr. 26. 15:31
 7/48 anonim ***** válasza:
27%

Egy 15 hónapos gyerek hogy marad meg benne?

Egyik gyerekemmel se használtam, egyikük kifejezetten nehéz gyerek, mint később kiderült, autista. Ha nagyon muszáj volt, a kiságyba raktam őket. Na de nem 15 hónaposan. Még a megkésett mozgásfejlődésű is kimászott volna.

ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
83%
Nem baj ha van járóka és nem szeretem az ilyen megmondó embereket, csinálja ahogy akarja, de másnak is hagyja, hogy ő válasszon. Én vettem járókát, gyerek utálta, bőgött benne. Engem meg jobban zavart ha ordít, mintha kint mászik a konyhában és kiveszi a konyhaszekrényből, amit direkt neki tettem oda és azzal játszik, úgyhogy eladtam a járókát.
ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Nálam nem az a baj,hogy kipakol meg ramol,teheti,mert gyerekniztos a lakás. Hanem hogy leülni nem tudok,mert jön és mászik. Na ezt untam meg. Ha elmolyolna mellettem,az nem zavarna. De néha igenis kell egy kis szünet,amit ülve szeretnék tölteni.

Nekem sem maradna meg a jarokaba sokszor,de ez van

Megszokja,van hogy pár perc alatt,vagy hogy több. 1*1 méteres ajroka,11 kilós gyerek,20 kiloig bír. Kimászni nem tud.

ápr. 26. 15:39
 10/48 anonim ***** válasza:
86%
Vannak olyan helyzetek amikor szerintem jó ha van. Igen az én kisfiam is sír ha beteszem, de el kell mennem a mosdóba, segítenem kell valamit apának. Vagy éppen főzni kell. Mi albérletben lakunk itt nem nagyon változtathatunk. A konyha fürdő külön helyiségben van. Amíg kiszaladok beteszem, ha olyat főzök sütök amíg piszkosabb a kezem beteszem őt a járókába.
ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!