Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állami intézményekben az...

Állami intézményekben az ügyelet térítésdíjas? Ti mennyit fizettek?

Figyelt kérdés

A fiam szeptembertől iskolás és olvastam a suli honlapján, hogy a tavaszi, őszi, téli, nyári szünetekben egy másik kijelölt iskolában lesz ügyelet azoknak, akik dolgoznak és nem tudják megoldani a gyerek felügyeletét. Az is oda van írva, hogy az ügyeletre térítésdíjat kell fizetni. Úgy értelmeztem, hogy az étkezési díjon felül kell az ügyeletért fizetni. Nálatok van ilyen? Ha igen, mennyit kell fizetni?

Az állami intézmények érdekelnek, a magánban tudom, hogy az ügyeletért pluszban fizetni kell.

Azt ne írjátok, hogy kérdezzem az iskolát, tudom, hogy az árak mindenhol másak... meg is fogom őket kérdezni, hogy itt mennyit kell fizetni, de sajnos segítségem nem lesz, a szabadságok pedig végesek, ezért érdekelne, hogy mire számíthatok.


ápr. 26. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Étkezési térítési díjat kell csak fizetni. Itt nálunk legalábbis. Mivel az iskolák önkormányzati tulajdonban vannak, ezért nem lehet mindenhol ugyanaz.
ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezés dija lesz az.
ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Azt azért vedd figyelembe, hogy a szunet alatti ügyelet nem a teljes szünet idejére vonatkozik ám. Nyáron pl max a nyári szünet első két hete. Nalunk a nyári szünetben az alap étkezési díjon felül a napi programok díját kell fizetni, ha az fizetős-pl strandra mennek.
ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai ügyelet nálunk egész nyárra vonatkozik, első hét a saját iskolában, onnantól egy kijelölt iskolában. Az étkezésen kívül semmit sem kell fizetni.
ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Akkor ilyenkor egy szünetben se pihen egy napot se?
ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

5-ös, szerinted mi a megoldás, ha a Kérdezőnek nincs egybefüggően 8 hét szabadsága? :)

Hagyja otthon egyedül a kisiskolás gyerekét, reggeltől délutánig? Vagy vállalod, hogy te mész hozzájuk és vigyázol a gyerekre, meg szórakoztatod, amíg anyuka dolgozik (ingyen, természetesen)?

ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
6# Olvasd el a kérdésem. Nem 8 hetet írtam, hanem hogy egy napot sem pihen egyik szünetbe se? Vegyél vissza picinyem az arcodból, normálisan feltettem egy kérdést, nem bántó szándékkal.
ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Egy gyereknek az a pihenés ha nem kell tanulni, márpedig ügyeletben nem kell. Alsósok nem arra vágynak hogy délig aludjanak aztán pihengessenek egész nap. Nálunk sokféle programot csinálnak nekik és mind ingyenes, kivéve a heti egy fagyizás. Igaz nem mozi és strand, de mindenféle érdekes előadások, pl jönnek tűzoltók, rendőrök, színházasok, terápiás állatok, kézműveskednek, eljárnak minden nap játszótérre, vízibombáznak, mesét néznek hatalmas matracokon fekve, zenét hallgatnak, táncolnak.. Sok gyereknek meg azért vesz ki szabadságot a szülője hogy aztán otthon tespedjenek és unalmukban telefonozzanak a gyerekek. Tisztelet a kivételnek.
ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazatok lesz, valószínűleg én értettem félre és az étkezési díj a térítési díj.

5-ös Természetesen fog pihenni, de csak annyit amennyi az én szabadságom. Nem nehéz így kitalálni, hogy a szünetek kb. 70%-ában mennie kell sajnos.

ápr. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!