Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hogy nekem egyszerűen...

Lehet hogy nekem egyszerűen nem való gyerek? Mi ez az érzés? Mi a bajom?

Figyelt kérdés
Fiatalon lettem anya 21 évesen, férjem nagyon szerette volna ezért tartottam meg és persze nem is lett volna szívem, hogy abortuszra menni. Gondoltam majd változik ha megszületik. Császár volt utána oda sem adták a babát csak szopira hozták be. Emiatt végig sírtam 4 napot. Haza jöttünk azt sem tudtam mit kell csinálni, egyáltalán nem voltam felkészülve. Anya segített rengeteget így bele rázódtam. Ezután sem jött az a bizonyos érzés. Most már 10 hónapos de még mindig nincs. Természetesen ellátom, ugrálok körülötte, vele sírok ha elesik. Úgy érzem nagyon szeretem de tényleg. De viszont semmi türelmem nincs már. Néha úgy érzem megbolondulok, idegesít ha sokat sír. Ezt leírni is rossz. Úgy érzem tőlem sokkal jobb anyát érdemelt volna :( Megbánni nem bántam meg, el sem tudnám képzelni nélküle az életemet de nem tudom mi a baj velem :(
2019. júl. 25. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit szolnal hozza,ha a parodra vagy anyukadra vagy valakire rahagy ad a kicsir es par orara elmennel.Egyedul.Kiereszteni a gozt :) hidd el jobban leszel Es az higy neked nem valo gyerek,butasag.Jo anya vagy.Ha nem lennel jo anya nem is erdekelne,meg sem fordulna ilyesmi a fejedben :) menj egyedul/baratokkal szorakozz par orat a gyerek nelkul.Nagyon sokat tud segiteni 🥰
2019. júl. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tul nagy a nyomas, a szabadsagvesztes,nincs tered. Ugyan ezt erzem. Hirtelen jott mi sem terveztuk en is 21 vagyok,a fiam 4 honapos. Ezelott mindig utaztunk a parommal,vilagot lattunk amikor az idonk engedte es hirtelen bumm be a negy fal koze. En gyakran rabizom a paromra egy par oraig vagy anyukamra aki gyakran jon at, ilyenkor megyek lezuhanyzom,rendbe teszem magam, elmegyek fagyizni vagy csak setalni. Ha haza erek mindjart jobb a helyzet. En is turelmetlen tipus vagyok de ezen at kell lendulni mert a baba megerzi ha feszult vagy es o is az lesz. Kapcsolodj ki meg ha egyorara akkor is
2019. júl. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, csak fáradt. Kellene neked egy kis kikapcsoldás.

Illetve még nagyon pici 10 hónaposan.

Én kb az első 1 évet "szenvedtem végig". Most 6 éves a fiam, és fantasztikusnak érzem az anyaságot. Imádom.

Szóval türelem!

2019. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elso ev tenyleg nagyon nehez, aztan jon egy kis fellelegzes es a meg nehezebb 3eves dackorszak, itt tartunk mi epp most, hat nem vagyok jo anya, turelmetlen vagyok es ideges...

Lehet 6eves jor korul tenyleg javul amjd, de azt ki kell varni...

2019. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, csak te is azt hiszed, hogy mindent fel kell áldozni a gyereknevelés oltárán. Mondok egy uj dolgot, nem kell. Arra a gyerekre vigyazhat az apukája is, amig elmész sétálni egyet, vagy kávézni a baratnőiddel.

Attól mert valaki anya lesz, nő marad és ember, olyan igényekkel, amik sokak szerint tiltottak egy anyának. Neked hiányzik egy kis énidő.

Szerintem beszéld meg a pároddal az érzéseidet, elvégre egy pár vagytok, és a kommunikáció nagyon fontos. Legyél egy kicsit egyedül, vagy máshol, ahol nem a gyerekedről szól minden.

Még van az az opció is, hogy bölcsibe adod, te pedig visszamész dolgozni. Rengeteg a lehetőség, csak gondold át mindet.

2019. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szereted, ha el se tudnád nélküle képzelni az életedet, ha vele sírsz, amikor elesik, akkor miért ne lenne neked való a gyerek?

Szerintem egyszerűen csak ki kéne lépned a mókuskerékből.


Mikor voltál egyedül 2-3 órán át egyhuzamban úgy, hogy nem házimunkát csináltál, nem aludtál, nem tisztálkodtál, hanem a magad örömére csináltál valamit (akár egy filmet megnéztél, akár könyvet olvastál)?

Ha jól értem, anyukád tud segíteni a gyerekvigyázásban. Mikor voltál utoljára kettesben pár órát a férjeddel? Amikor nem boltba mentetek, nem ügyet intéztetek, nem a hétköznapi teendőket beszéltétek meg. Hanem mondjuk közösen fagyiztatok egyet.

Tartok tőle, hogy a gyerek születése óta egyszer sem. Vagy legalábbis nagyon ritkán.


Sürgősen változtass ezen, mert így te is kikészülsz, a gyereked is ingerült légkörben szocializálódik, és a házasságod is rámehet! Ez nem vicc, vedd komolyan!

2019. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:
Amit te érzel, az a huzamosabb időn át tartó fizikai és érzelmi terhelés eredménye, a burning out. Senki sem tud szünet nélkül, állandóan érzelmileg maximálisan bevonódva robotolni, annak pszichés következményei lesznek - a kiégés. Sajnos sok anya elhiszi, hogy az anyaság arról szól, hogy egy teljesítőgéppé kell válni, ami hosszútávon borzasztó káros. Engedd meg magadnak a feltöltődést lelkifurka nélkül, az olvasást, a gondolataid rendezését egy magányos séta alatt. Menj el egy barátnőddel moziba, amíg apa sétál a gyerekkel, és ad neki ebédet. Vagy ússz egyet, olvass, esetleg csak válassz ki egy reggelt, amikor a férjed reggeliztet, te meg addig alszol, amíg kedved van. Ezek nagyon fontos dolgok, ki kell kapcsolni, különben befásulunk!
2019. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!