Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hormon problémám lehet, vagy...

Hormon problémám lehet, vagy PCO és IR?

Figyelt kérdés

A dokim szerint normálisak az értékek, de utána néztem a neten és az LH és FSH arány szerintem nálam nem megfelelő és a TSH-m is magas a babához nem? Ti hogy látjátok? Keressek fel inkább, egy endokrinológust?

A terheléses cukor vérvételem :

Glükóz 0 perc : 5,2 mmol/l

Glükóz 60 perc: 8,4 mmol/l

Glükóz 120 perc: 5,8 mmol/l

Terhelés után a vizeletben a glükóz : negatív

Inzulin 0 perc : 7,8 mlU/L

Inzulin 120 perc : 20,2 mlU/L

HOMA-IR : 2,2


A 3. napi hormon vérvétel :

TSH 3GEN : 3,260 mlU/ml

LH : 11,8 mlU/ml

FSH : 5,0 mU/ml

Polaktin : 7,66 ng/ml

Ösztradiol : 113,7 pmol/L

Progreszteron : 1,34 nmol/l


Sajnos a 21. napi vérvételre nem tudtam vissza menni, mert külföldön voltunk, ezért csak ennyi eredményem van. Segítenétek, melyik eredmények rosszak és mennyire súlyos a helyzet?



2013. febr. 13. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ennyi TSH-ra kaptam gyógyszert (L-thyroxin tartalmú, 50mg/nap), az LH magas, a PCOS elég valószínű... A kezdő inzulinod kicsit magasabb, mint kéne, de a terhelt jó, a cukor szintén. Egy endokrinológiai konzultáció mindenképpen jó lenne (magánrendelésre menj, különben nem biztos, hogy megfelelő ellátást kapsz, és hatalmas a tb-s várólista)...
2013. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szóló véleményét!

Feltétlen endokrinológus! NE nőgyógyászhoz menj!!!! És valóban magánra ha megoldalható mert az SZTK-s rendelések 2-3hó várólista, és 3perc alatt ledarálnak.

A TSH-hoz tudok hozzászolni, szerintem magas a babához. Nekem 3,8volt, 1,6-al sikerült a baba.

Az éhgyomri inzulin is picit magas, de nem gáz.

2013. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1-es, az a gyógyszer, nem pajzsmirigy problémára való. Mert igaz csak Uh-n nézték meg de teljesen egészséges a pajzsmirigyem. Vagy vérvétellel lehetne azt is kiszúrni?
2013. febr. 13. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Az L-thyroxin helyettesíti azt a hormont, amiből nem termel magától eleget a pajzsmirigy (ezért kap nagyobb serkentést a TSH hormonnal), szóval ez leviszi a TSH-t! Az UH csak azt tudja kiszűrni, hogy nem gyulladásos eredetű a pajzsmirigy alulműködés!
2013. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem és ha elmegyek privátba endokrinológushoz, akkor ő elküld majd vérvételre, vagy hogy zajlik ez a folyamat, ki írja fel a gyógyszert?
2013. febr. 13. 14:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemesebb elmenni a háziorvosodhoz előszőr. Elmondod neki, hogy endokrin rendelésre mész, és ott azt kérték, hogy friss TSH, T3, T4 eredményt vigyél. Normál esetben simán ír beutalót a háziorvos is. Mi is így szoktuk, szó nélkül megírja a beutalót. Sőt, nekem már IR-re is adott egyszer.

Viszont a hormonvérvételekre csak nőgyógy, vagy endokrinológus adhat.

2013. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, hogy azért kérdezz rá, ott mi a szokás ahova mész!!! A TSH nálunk kb 2hét mire megvan, az inzulinra több mint egy hónapot vártam legutóbb. Így kalkuláld az előjegyzést majd az endokrinológushoz. Ezért jobb ha el tudod intézni háziorvossal, mert akkor már a kész eredményekkel mész, és csak egyszer fizetsz nagyobb összeget, minsem most elmész konzultációra, kapsz beutalókat, és két hét múlva ismét elmész az eredményekkel, és csak utánna fogják elkezdeni a kezelést (már ha szükséges)
2013. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még csak most költöztünk a városba és nincs sem lakcímkártyánk, sem házi orvosunk.:( Akkor gondolom marad az endokrinológus.
2013. febr. 13. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehát most nézem az eredményeid. Ott van a terheléses is, és a TSH is. Nem kell más. Ezzel menjél az endodokihoz.
2013. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké. :) Köszi akkor bejelentkezem és elviszem a leleteimet is! Az, hogy ezek már tavaly szeptemberben készültek, változtat a dolgon? Lehet a doki kér majd új vérvételeket?
2013. febr. 13. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!