Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A városi gyerekek miért...

A városi gyerekek miért félnek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Falun nőttem fel, mi az istállóban is szaladgáltunk a lovak között, mindig volt kutyánk is, sose féltünk tőlük. Itt a városban mikor sétáltatom az összvissz 3 kg-s! haláli barátságos kutyámat, a legtöbb gyerek szinte pánikrohamot kap😂😂De úgy, hogy hozzájuk sem ér a kutya és pórázon van, nem ugat, nem csinál semmit, csak fosnak tőle. Ez normális dolog? Mit csinálnak, ha egy 50 kg-s kutyát látnak, összeszarják magukat? Ezek a szülők nem érzik cikinek, hogy ilyen beszari gyerekeket nevelnek..?

ápr. 28. 16:12
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%

Igen, én városi gyerek vagyok. Igen, én rettegek. Miért? Mert már támadott meg, hanyatt is döntött, úgy szedték le rólam.

Köszönöm szépen, soha többé. Fóbiám és pánikrohamom van a kutyáktól, pedig kutyák közt nevelkedtem, családi házban, addig a napig.

ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Azért azt kétlem, hogy ennyi gyereket támadott volna meg már kutya, na meg gondolom azért nem kapsz sikítórohamot, ha elsétál melletted pórázon egy full nyugodt mini méretű kutya :D Nem egy vicsorgó pitbullról beszélünk.
ápr. 28. 17:36
 13/44 anonim válasza:
92%

Ha lesz gyerekem én is azt fogom neki tanítani, hogy tartsa meg a tisztes távolságot a vadidegen kutyáktól, ha pórázon van, ha nem.


Soha nem lehet tudni, hogy egy kutya hogyan fog rá reagálni. Lehet te észre sem veszed, de a gyerek tesz egy hirtelen mozdulatot vagy felvisit, és a kiskutyád már el is kapta a lábát. És nem azért, mert nem lenne jól nevelt vagy a világ legédesebb kutyája, hanem azért met hirtelen megijed a hirtelen mozdulattól/hangtól.


A legtöbb kutyás balesetet gyerekek szenvedik el, ez tény, és pont a hasonló szituációk miatt.


Saját kutyáimat se szoktam megengedni, hogy gyerekek simogassák ugyanezekből az okokből. Főleg azért sem, mert az egyikük morogni szokott a gyerekzsivajra.

ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
#14 én se tartanám okénak, ha egy gyerek csak úgy kérdés nélkül odaszaladna a kutyámhoz és elkezdené simogatni. Nem bántaná, mondom, imádja a gyerekeket, de ha mégis odakap vagy bármi, akkor ne én legyek már a rossz…
ápr. 28. 17:45
 15/44 anonim ***** válasza:
93%

Nemhogy pánikrohamot kapok, hanem még a másik oldalra is átmegyek.

Igen, a full nyugodt, törpeméretű, pórázas kutyától is.

Nehogy már te tudjad jobban.


Én normálisan válaszoltam neked, te meg bunkózol.

Akkor menj oda, és kérdezz meg mindenkit, hogy miért félnek, ha ennyire okos vagy.

ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

Én falusi vagyok, mindig is az voltam, 33 éves vagyok és rettegek a kutyáktól..🤷

Lányom is, ő 10 éves

ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Ha ez neked bunkózás volt, akkor te is snowflake nevelést kaphattál…


Amúgy gondolom két okból félhetnek, vagy mert volt rossz tapasztalatuk, ez esetben teljesen megértem, vagy mert a szüleik nem viszik őket állatok közé és ez már gáz, ahogy más válaszolók is írták.

ápr. 28. 18:02
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb gyerek szinte pánikrohamot kap😂😂De úgy, hogy hozzájuk sem ér a kutya és pórázon van, nem ugat, nem csinál semmit, csak fosnak tőle.


Szerintem azért erősen tulzol.

ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Jaj ne, áttették a kérdést a Gyereknevelés kategóriába a Kutyákból. Direkt nem ide írtam ki, mert ide csomó vérmes szülő írogat, legrosszabb kategória a gyakorin😆
ápr. 28. 18:05
 20/44 A kérdező kommentje:
#18 tényleg nem túlzok, a mai eset ihlette a kérdésemet. A járdán sétáltunk, kutya ugye pórázon, szépen ment mellettem. Szemből elsétált mellettünk egy anyuka meg a kb. 6 éves lánya, aki eleinte más irányba bambult, majd mikor elmentünk mellettük és észrevette a kutyát, sikítva félreugrott. Nem hittem a szememnek, pedig mint mondtam volt már pár hasonló eset.
ápr. 28. 18:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!