Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a legjobb...

Melyik kutya lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Sajnos pár hónapja elpusztult a kutyánk, és szeretnénk újból egy kiskutyát. Ami fontos lenne, hogy ne legyen túl nagy kutya, jól bánjon a gyerekekkel, és ne hulljon a szöre. A törpe schnauzer megtetszett amikor nézegettem melyik kutya illene hozzánk. Valakinek van tapasztalata snacikkal? És milyen a gyerekekkel? 3 éves kislányunk van, mivel kutyával nött fel, tud bánni rendesen velük. Napi 4 séta, 3 hosszabb és este egy eü. Aktívak vagyunk, szeretünk kirándulni, unatkozni biztos nem fog. Mivel nem elsö kutya lenne tudunk bánni a kutyákkal és nevelni öket.

Szerintetek a snaci jó választás lenne? Esetleg még melyik fajta felelne meg életvitelünkhöz?



nov. 12. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Kifejezetten kölyök kutyában gondolkodtok, vagy esetleg mentett is szóba jöhet?
nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel eddig csak olyan kutyusunk volt aki kölyökként került hozzánk inkább kölyök kutyát szeretnénk most is. De akár a mentett is szóba jöhetne.
nov. 12. 21:13
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Családbarát, gyermekbarát kutya lenne jó, a golden retvier lenne a legjobb, de az nem kicsi. Bár vannak keverékeik, amelyek középtermetűek.

[link]

nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
80%

Azért fontos, hogy ne legyen olyan nagy és ne hulljon a szöre, mert bent lenne? Szerintem oda alkalmas a törpe schnaucer, leginkább nevelésen múlik, hogy milyen a gyerekekkel és más kutyákkal, emberekkel, de errol a fajtáról nem hallottam rossz tapasztalatot.

Egyébként menhelyekrol is lehet kölyökként elhozni, nem muszáj egy idos, sérült, vak, traumatizált kutyának lennie, mert mentett, rengetek kölyök is van, általában egy egész alom bekerül, és egyesével örökbefogadják oket, azt már pár hónapos Korban lehet tudni, kb mekkora lesz, fajtatiszta nem lesz, de vannak biztosan schnauzer fajtajelleguek, akik ugyanolyan szerethetoek, szóval esetleg menjetek el egy menhelyre az egész családdal.

A golden vagy labrador Retriever tényleg családbarát kutyák, de nagyok és a szoruk is hullik szerintem, még valamilyen spánielt javasolnék, azoknak hosszabb a szöre, de nem hullik ki, nem is olyan nagyok, aranyosak.

nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Én még az uszkárt mondanám. Ők is jók egy aktív családba, és van kistestű is, kozmetikás, nem hullik a szőre (nem kell giccsesre nyírni, más fazon is van), jól képezhető.
nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nekem is tetszik az uszkár, viszont férjem szerint túl cuki

nov. 13. 07:50
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Az uszkárnak lehet zsinórozni is a bundáját, mint a komondornak meg a pulinak, az is cuki? :-) (Mondjuk van, aki a pitbullt is cukinak tartja.)
nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Az uszkárok a kisgyerekkel nem kompatibilisek, nem igazán szeretik ha nyúzzák őket, egy 3 éves mellé még nem ideális. Persze ha meg tudjátok értetni a gyerekkel hogy ne nyúzza nagyon a kutyát, akkor jó választás. Nem hullik a szőre, aktív, sportos, viszont csak lakásban tartható.
nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Sztm jó lehet a schnauzer.
nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A szomszédban volt egy jámbor óriás schnauzer, én olyan kutyát még nem láttam. Akit ismert, azokat meg se ugatta, de egy betörőnek eltörte a karját. Megfogta és megcsavarta, csak az ordításra rohantak ki. Nagyon jó kutya volt.
nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!