Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak kíváncsiságból: Van itt...

Katona Dius kérdése:

Csak kíváncsiságból: Van itt olyan, aki megvált a kisállatától a terhesség/szülést követően?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy a kicsi allergiás lett a kisállatra és azért, hanem csak úgy. Nekünk vannak macskák és egy kutyus, anyám meg kampányol, hogy ha összejön a baba, akkor azonnal szabaduljak meg tőlük, mert majd mindenféle betegséget összeszed az állatoktól. Bentiek, orvos rendszeresen látja őket, nincs semmi bajuk. Nem fogok megválni tőlük, anyám akárhogy kampányol (persze, ha allergiás lenne a kicsi, az más, arra majd kitalálok valamit).

Csak kíváncsi vagyok, van e olyan, aki csak azért, mert lett gyerek, megvált az állataitól?



máj. 14. 09:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Az csak jó, ha a gyerek állatok között nő fel.
máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem, dehogy. Anyám neve pedig csend, ha olyanba szól, amihez nincs köze. Megvannak a határok húzva nálunk.
máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha tehetném én is állatok mellett nevelném őszintén szólva. Vagy csak egy állat mellett. Mindenesetre én úgy gondolom hogy az állat jó hatással van.

Persze bizonyos szabályok vannak, főleg csecsemő mellett de azért ez kivitelezhető.

máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyós vállalta a gyereket, vagy ti? Majd ha kíváncsiak vagytok a véleményére, akkor szólhat, de még akkorse lesztek kötelesek azt csinálni amit mond.

Ahogy egyes írja, sokkal jobb lesz a gyereknek állatok között felnőni, mint full steril burokban.

Régen falun amúgy anyós szerint kidobták az összes háztájit, ha gyerek lett? Ahhoz az időhöz képest egy házi cica vagy kutyus semmi, és akkorse az állatok miatt volt sok csecsemő meg kisgyerek halál.

máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Mikor születtem pont volt egy alom kiskutya, azok között nőttem fel. Lekopogom, allergiás nem lettem felnőtt koromra. Járni nem tudtam még, de a kis szarosok között kúsztam :) Cica is volt mindig a családban, őket is nyúztam alaposan. Meg nyuszi, csirke, liba.

Ez valami modern hülyeség lehet, hogy a gyerek miatt meg kell szabadulni az állatoktól.

máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
99%

Nem.

Nem csak a cicánknak lenne ez trauma, de nekünk is.


Ennyi erővel, ha kistesó lesz, mehet a nagy a háztól...?

máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a védőnő hisztizik mindenkinél a bent tartott állatok ellen.

Egy anyukáról tudok, aki lepasszolta a benti cicát, mert a védőnő azzal ijeszgette, hogy a macska bántani fogja a gyereket.

máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszolónak igaza van. Amúgy elég ritka, pláne gondozott állatnál ami állatról emberre terjed. Nálunk van kutya, macska, sose kapott el tőlük semmit. Bezzeg az akkor kisovis testvére hetente, kéthetente hozott haza valami nyavalyát, mire kikezelte az orvos hozta a másikat. Már a kicsi is 7 éves, semmi gond vele, nem allergiás, nem bántotta sose egyik állat sem, egyik gyerekemet sem (mondjuk figyelni azt kellett, hogy ne is nyúzza őket a gyerek sem).
máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%
Jaj tipik lepontozós kérdés senki nem fogja azt irni hogy igen.
máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim a macskától, amikor én születtem, pedig lakásban tartott, teljesen benti volt. Elajándékozták valakinek.


Nálunk van benti cica baba mellett, múltkor anyukám meglátott egy szőrszálat a játszószőnyegen rögtön mondta, hogy jajj ott egy szőrszál mi lesz ha a szájába megy.. Hát mondom mi lenne... Vagy kiköpi vagy kikakilja :D Szerintem az én hajamból több kerül a szájába, jobban hullatom, mint a macska a szőrét.

A macskánk egyelőre nagyívben kerüli a gyereket, ha sír még a másik szobába is átmegy, nemhogy ráüljön meg nem tudom még miket szoktak terjeszteni...

máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!