Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenhova autóval kell vinni...

Mindenhova autóval kell vinni a gyerekeket, vagy néha gyalogolhatnak is a saját lábukon?

Figyelt kérdés

Egy rokon anyuka megkért,hogy a jövő héten 4 alkalommal vigyem el autóval őt és a lányát (8 éves) egy helyre,mert az apuka nem kapott szabadságot és helyi járattal nem akarnak utazni.Én már a kérdést sem értettem,miért kellene akár helyi járattal is menniük,én kapásból legyalogolnám a távot még a 3 éves lányommal is séta gyanánt.Akkor esett le,hogy ők nem mennek sehova autó nélkül...,még az 1 km-re lévő iskolából is autóval hozzák haza a kislányt.Nemet mondtam,természetesen nem tetszett neki,most rosszul érzem magam miatta.Egyébként gyógytornára kellett volna menniük.

Én ha tehetem szívesebben sétálok a gyerekekkel,még hóban is...vagy akkor előveszem a szánkót.

Én gondolkodom hülyén??


2010. okt. 29. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem Te gondolod hülyén!Van barátnőm aki csak autóval közlekedik,3 éves kislánya pedig szinte totyog!!mint egy kb.másfél éves!!!Lusta,nagyzoló anyuka!!!
2010. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi a választ,és is így gondoltam,csak kellemetlenül érzem magam.

Ja egyébként az is a szépsége még a történetnek,hogy azért kell gyógytornára járnia,mert gyenge az izomzata,és ezért ferde a gerince,rossz a tartása....

2010. okt. 29. 11:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pl afféle átmenet vagyok a kettő verzió között.

Gyakran kocsival megyünk,ha valahova célirányosan el kell jutni,és emellett egy csomó olyan programot csinálunk,ami meg direkt a mozgásról szaladgálásról szól.

Bár,az én lányom még csak 1,5 éves,nem is tudna ennyit gyalogolni :-))

2010. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy faluban lakom és az anyukák több, mint fele autóval hordja a gyereket óvodába. Én sem értem, gyalog járunk, pedig ott az autó. Az ő bajuk lesz később, és sajnos a gyereké, ha nem mozog eleget.
2010. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad volt; menjenek csak szépen gyalog nem szakad le a gyerek lába attól!


Nekünk is van kocsink, meg jogsink is mégsem vezetünk naphosszat, mert drága a benzin, meg amúgy sem kocsilakók vagyunk:)

Egyedül akkor megyünk kocsival, ha baj van és ügyeletre kell menni, ha férjem elalszik s be kell vinni a munkahelyére, vagy ha nagybevásárlás van:)

Még pestre is vonattal járunk egyébként:)meg máshová is:)azon van wc, nem higi, de nem kell ráülni:), a gyaloglás jót tesz a lábaknak:) csak az enyém még nem megy:)) de ha fog akkor hegyeket mászunk majd:) és így tovább :))

2010. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is így vagyok mint az utolsó,akkor megyek kocsival,ha lázas a gyerek és elviszem orvoshoz,vagy távolabbi rokon látogatóba,nagybevásárlást intézni stb.Még a férjemért sem szívesen megyek a munkahelyére,hiába kéri,mert tudom,hogy csak "nagyzolásból" kéri...

Volt már más is aki megjegyezte,hogy sajnálom a pénzt benzinre,hogy nem kocsival járkálok állandóan?Különben is a gyerekeim imádnak buszozni is,az olyan mókás!

2010. okt. 29. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem viszem sokat autóval a gyerekeket. Reggel biciklivel viszem őket a bölcsibe meg az oviba, utána biciklivel megyek dolgozni. Délután pedig sétálunk hazafelé. Imádnak sétálni és szaladgálni és legalább elfáradnak. Mondjuk az én gyerekeim igen mozgékonyak. A szomszédom is mindenhova kocsival megy a gyerekkel. Nyáron azért mert meleg van, télen pedig hideg, tavasszal és ősszel pedig kiszámíthatatlan az időjárás. Amikor lemennek játszani a térre akkor a gyerek meg áll egy helyben. :-(

Szerintem te gondolkodsz jól és nem a szomszédod, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2010. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal, de... nem lehet, hogy a gyógytornász, vagy a reumatológus monda nekik, hogy nem gyalogolhat sokat a kislány?
2010. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem,most mennének először.Csak kényelem...
2010. okt. 29. 12:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondoltam, mert én is járok gyógytornászhoz, kétszeres gerincsérv miatt, és nekem határozottan megtiltotta a reumatológus a gyaloglást.
2010. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!