Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi TGYÁSt és GYEDet...

Mennyi TGYÁSt és GYEDet kapnék, ha a második babó a kisfiam 2 éves kora után születne?

Figyelt kérdés
Miből számolják ezeket ilyen esetben? Tudom, hogy több ilyen kérdés volt már, de egyik válasz sem volt határozott. Fóleg olyan írjon, aki így csinálta, vagy aki biztosan tudja! Köszi!
2010. okt. 29. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem itt is találsz hasznos infókat, a napokban kérdeztem én is hasonlót.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

AZ attól függ, hogy mikor tölti a nagy a két évet, és mikor születik a kicsi.


Úgy számolj, hogy az igénylést megelőző évet veszik alapul a második baba utáni ellátások számításánál.

Ha ebben az évben 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a minimálbér lesz az alap. Ha 6 hónapot meghaladóan viszont gyeden voltál, akkor az alap ugyanaz lesz, mint ami az első baba utáni ellátásoknak volt az alapja. Vagyis legfeljebb több lehet a gyed, kevesebb nem, ám a tgyás lehet kevesebb, mert ha nincs 180 bérezett napod (munka, szabi, betegszabi), akkor a tgyásnak ugyanannyi a maximuma mint a gyednek.


Ha te pl. már most terhes vagy, és jövő július közepéig megszülsz, akkor a 2010-es év lesz mind a tgyás, mind a gyed alapja, amikor nagyobbrészt gyeden voltál.

Ha azonban pl. januárban esel teherbe, akkor az a különös helyzet áll elő, hogy a tgyás alapja a 2010-es év lesz, azonban a gyed alapja már 2011, amikor nagyobbrészt gyesen leszel.

Így a tgyást a béred, a gyedet pedig a minimálbér alapján számolják majd.:(

Ha visszamégy dolgozni, bármennyi napra, akkor a béred lesz az alap. Ha betegállományba mégy, akkor meg a betegszabi (első 15 munkanap) alatt kapott, 70%-os csökkentett vér lesz az alap.

2010. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!