Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszakad a szívem kisfiam...

Megszakad a szívem kisfiam miatt, de amit barátnőm mondott, úgy érzem belém is rúgott. Mi lett volna a helyes, amit mondok neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sose kérdeztem még itt, de most nem bírom magamban tartani. Van 3 gyermekem. 6 és fél,3 és egy 1 éves. Barátnőmnek még nincs gyermeke, bár nem mondta, de tudom, hogy a 3. babának ő már egyáltalán nem örült. Szépen élünk, a gyerekeknek megvan mindenük, minden vágyam egy nagy család volt. Az első két gyerek problémamentes terhességgel sima szüléssel jött világra. Okom nem volt aggódni a 3. miatt. Mégis a sors közbeszólt, nagyon hamar született meg a baba, mindenféle komplikációval. Sokáig volt kórházban. Azóta folyamatosan járunk fejlesztésekre, több száz kilométerre hordjuk az általunk vélt legjobb orvosokhoz, de sajnos a napokban bekövetkezett amitől a legjobban féltünk: megállapították, hogy maradandó károsodás érte az agyát (tudtuk, hogy megvan az esélye, hisz mondták, de soha nem jelentették ki azt ami most bizonyossá vált). Szívem szakad meg érte. Elsírtam barátnőmnek, hisz muszáj néha beszélni a fájdalmunkról. Az ő válasza erre az volt, hogy jobb lett volna ha megelégszünk 2 gyerekkel. Gyakorlatilag én lettem a hibás. Nem szóltam semmit, hátat fordítottam és eljöttem.Azóta folyton rám tör a sírógörcs.Soha nem kértünk az elmúlt években senkitől semmit. Mindent saját erőnkből igyekeztünk, bár most már feléltünk mindent, hisz nagyon sokba került az elmúlt egy év.

De mégsem értem egy állítólagos barátnő, hogy mondhat ilyet, vagy tényleg az én hibám lenne?


2011. okt. 18. 11:32
1 2
 1/12 sumergo ***** válasza:
88%
Ez nem a te hibád, és hidd el, ha ilyet mond, nem is volt soha igazán a barátnőd! :-( Sajnálom. :-(
2011. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jól fogalmaztál, ő csak ÁLLÍTÓLAGOS barátnő. Egy igazi barát a bajban is melletted van, nem olyankor rúg beléd még egyet, hogy még jobban fájjon! Akármennyire is fáj neki, hogy még nem jött össze neki saját gyerek, ilyet akkor sem szabadott volna mondania.

Nagyon sajnálom ami veletek történik, és nagyon sok erőt kívánok a további életetekhez! A "barátnődet" meg inkább próbáld meg hanyagolni. Ő nem igazi barát! Ilyenre pedig nincs szükség!

2011. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Egy nő, amíg nem lesz terhes ilyen szörnyeteg tud lenni. Mert az agy sokszor mást mond, mint a szív. Bizony én saját magam is hangoztattam, oly sokszor a saját Édesanyámnak, hogy én bizony nem leszek olyan buta, mint ő, én nem szülök három gyereket. Nem leszek mártír. Mikor megtudtam, hogy a harmadik baba is beköltözött a hasamba, én is gondolkodás nélkül bevállaltam. Nem láttam rá okot, hogy miért ne? Mások meg hülyének néznek miatta. Ez van. De, hidd el. Ha ő lenne a Te helyedben már ő sem így gondolkozna. Próbálj elnézőbb lenni vele, hiszen fogalma sincs arról, milyen anyának lenni. De ennek ellenére igen is, hogy mond el neki, hogy ő egy élő, tiszta, kicsi lelkecskéről beszélt, aki a világon senkinek sem akart ártani azzal, hogy világra jött. És Ti boldogan vártátok őt, hiszen Ti is csak boldogságot szerettetek volna magatok köré. Az, hogy nem ez lett, az élet szomorú oldala, ettől a Te babád még él, van, létezik, és Te nagyon szereted őt. Őszintén együtt érzek veled. Kitartást, és azért jobbulást kívánok nektek!!!
2011. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Huuu, ez meg nekem is rosszul esett ahogy olvastam. :( Nagyon sajnalom. Es ahogy a soraidat olvastam meg vagyok benne gyozodve, hogy ez a kisfiu nem kerulhetett volna ennel jobb helyre. Van egy szereto csaladja, egy csodas anyukaja... Kivanok nektek minden jot.
2011. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Sajnálom, borzasztó lehetett ezt hallani. Hirtelen én sem tudtam volna mit mondani. Ha ezt komolyan gondolta, sosem volt igazán a barátnőd. Ha nem kér bocsánatot, felejtsd el.

Az biztos, hogy nem a ti hibátok, hogy lenne az. Sok erőt kívánok nektek és hiszem, hogy nagyon sok boldogságot fogtok kapni a picitől. :)

2011. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

legalább tudod, nem barát.. saját irigy(mert nincs neki gyereke)minden empátia nélküli lelkét ostobán zúdította Rád. Nem vagytok hibásak, ezt gondolom sokan elmondják, nyugodtan elhiheted, elfogadhatod.


Nagy, heroikus feladat vár rátok. Sok év múlva megértheted, mit jelent ez, a fájdalmas terheken kívűl.

Egy többgyerekes anya, kinek már felnövő sérült gyermeke is van, így nyilatkozott a születés után sok évvel: Vele megjelent családunkban test - vér formában a szeretet.

2011. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,ami veletek történik,és azt is,hogy ekkorát kellett csalódnod valakiben,aki fontos volt számodra.Tudom nehéz,de ne foglalkozz vele,száműzd az életedből,had éljen a saját nyomorában egyedül.Ilyet egy ember,de főleg egy nő nem mondhat,különösen nem a barátjának,és nem mentség az,hogy neki még nincs,bármi okból is.Én is vágytam nagyon gyerekre,voltam gödörben,a barátnőm akkor esett teherbe,mikor én elvetéltem,de soha eszembe sem jutott volna,hogy őt gyűlöljem emiatt.Sírva tudtam fakadni az utcán,ha kismamát,vagy babát láttam,de az ő boldogságának őszintén tudtam örülni.

Mert egy igaz barátnak ez a dolga:együtt örülni,vagy együtt sírni,vagy legalábbis együtt érezni.Ne törődj vele,egyedül a családoddal törődj,és kívánok nektek sok erőt,és boldogságot.

2011. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a barátnődet, ezért nem tudhatjuk pontosan miért mondhatta ezt. Lehet hogy tényleg amiatt mondta, mert még nincs gyereke, nem tudja hogy ez a kijelentése mekkora fájdalom egy anyának. De mondhatta azért is, mert egy önző és irigy jellem. Önző azért, mert úgy érzi a harmadik gyerekkel még jobban eltávolodtok egymástól mint barátnők, mert ugye ez sok esetben így szokott lenni. Egy beteg gyerek mellett meg még inkább, mert több mellette a teendő. Irigységből azért, mert neki nincsen még gyereke.

Ha úgy érzed, hogy előtte jó barátnőd volt, akkor tényleg meg kéne vele beszélned ezt a dolgot, mert ha továbbra is kapcsolatban leszel vele, akkor ez örök tüske marad benned.

2011. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

NEM a te hibád, és ezt te is tudod!

A barátnő pedig egyszerűen csak béna. Legalábbis remélem. Ha ez volt a reakciója, akkor az is lehet,hogy csak hirtelen ez jött ki a száján. Vannak olyan emberek, akik rosszul vagy nem tudják kifejezni az érzéseiket, és lehet hoyg már abban a oillanatbanmegbánta hoyg ezt mondta, de te eljöttél.


Az pedig a másik dolog,hoyg akiknek nincsen gyermeke, annak a más emberek gyermeke "csak" egy gyerek, a nagy világban a sok közül, érzelmi kötödés és anyai szeretetérzet nélkül -akinek nincsen gyereke egészen másképpen gondolkodik arról,hoyg mit érez egy anyya a gyermekével kapcsolatban.


Tudom,amikro nem volt még gyermekem el sem tudtam képezlni hoyg ez milyen,azt hittem a páromat szeretem a világon a legjobban, meg édesanyámat, de közben meglett a lányom és ez valami emberfeletti, valami egészen más... na ő ezt nem tudja, nem érti, nem érzi.


Félreértés ne essék, nem őt védem.

Csak próbálom keresni az okokat,hoyg egy jó barátnő, egy igazi barátnő hogyan és miért mondhatott ilyet.


Az,hogy neked ez rosszul esett teljesen érthető.

Szerintem beszélnetek kellene erről...neked is jobb lenne, és azt hiszem neki is.

2011. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érthető volt a reakciód én sem tudtam volna mást tenni mint otthagyni, de a barátnődet is meg tudom érteni. Mivel neki még nincs gyereke nem érezheti azt amit csak egy anya tud. Ő csak azt látja, hogy szegény pici milyen beteg és mennyi kínlódással jár. Ezért mondhatta azt amit mondott. Ő nem tudja még azt, hogy agy anyának a beteg gyereke is olyan fontos, hogy az életét is adná érte.

Nem biztos, hogy a napokban de egy idő után, ha más nem akkor mikor anya lesz ő is rá fog jönni mennyira nagy butaságot mondott.

Ő nem arra célzott, hogy a Ti hibátokból beteg a gyerek, szerintem inkább azért mondhatta mert sajnál és úgy érzi boldogabb életetek lehetne, ha csak 2gyereketek lenne és nem kellene bajlódnotok, szenvednetek egy beteg baba miatt.

Ez így hülyén hangzik, de akinek nincs gyereke ezt nem érti.

2011. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!