Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 gyerekes családok, mi az,...

2-3 gyerekes családok, mi az, amire nem telik nektek, bár szeretnétek?

Figyelt kérdés

Két kicsi gyerekünk van, és egy házunk, amit igyekszünk befejezni, hogy mire a kisebb is elmegy oviba, és még több lesz a kiadás, ne kelljen erre félretenni meg költeni, így viszont eléggé meg kell húzni a nadrágszíjat.


Így a nyaralás pl. nem fér bele egyáltalán, évek óta nem voltunk sehol 1 napos kiránduláson kívül, azt se sokat. Jó lenne a gyerekeknek is valami normális megtakarítás, de a havi 40 ezer adóledvrzményt tudjuk félrerakni nekik, ennyi.


Ez a két dolog nálunk olyan, hogy szeretnénk, de nem fér bele.



máj. 26. 14:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Normális ház és normális autó
máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább elvinném őket nyaralni, hogy legyen családi emlékük. Sem az építkezés, sem a félretett aprópénz nem fog nekik semmit jelenteni.
máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 babyboom567 ***** válasza:
93%

A 2-es válaszolóval értek egyet.


De ha ti 40ezret félre tudtok havonta tenni, akkor nagyon gazdagok vagytok.Nálunk 1 tartós beteg ,fejlesztésre szoruló gyerek van,a gyereknek megvan minden ,de pl ha elakarnék menni fogorvoshoz,már bajban lennék.A pénz félrerakása meg urban legend.Nem azért mert elpazaroljuk,hanem mert minden drága.

máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Nincs házunk (csak egy kicsi lakásunk, ház megfizethetetlen a környékünkön 100M alatt nincs semmi), nem tartunk fent kocsit (belvároshoz közel felesleges, munkahelyen se lehet parkolni, iskola/ovi 5 perc gyalog), helyette járunk nyaralni külföldre is, belföldön is programozunk rendszeresen. Ma pl: állatkert, vidámpark volt a program, plusz pihiztünk egy kicsit a tónál (fagyi) ~30e.
máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
4: *egy tartós beteg és egy egészséges gyerekünk van
máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

A haz befejezesehez a penz.

Alig alig todok beletenni. Es igy soha nem keszul es sajna.

máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
A havi 40 ezret költsétek élményekre, feltöltődésre. Mondom ezt úgy, hogy a lányom most 18 éves. Mi is gondolkodtunk azon, hogy születésétől kezdve félrerakunk egy kisebb havi összeget. Aztán meggondoltuk magunkat. Közben olyan sok minden történt és változott az életünkben az elmúlt 18 év alatt. Az a pénz, amit az évek alatt összegyűjtöttünk volna, most kb. 2 havi keresetünk, a lányom 15 éves kora óta dolgozik, úgyhogy van saját pénze, és kapott egy jó egyetemi ösztöndíjat is. Én örülök, hohy inkább élveztük az életet.
máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Csak egy kérdés! (aztán le lehet pontozni) De ha nem telik se házra, se kocsira, se nyaralásra akkor miért kellett 2-3 gyerek? Hogy ők is nyomorogjanak veletek együtt? Na ez a nettó önzés kategória
máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
A 40 ezert nyaralásra, élményekre költsétek. Aztán majd, ha kész a há tehetettek félre. Mi nem teszünk ennyit félre. Teszünk, de mellette élünk is. Durván hangzik, de mire mennek azzal, hogy mondjuk kapnak 5 milliót (kerekítettem) amit 10 év alatt kuporgattatok össze, de nyaralni sosem vitéttek el őket. A házat megértem, mert azért mégsem egy félig készbe lakjatok, de ezt a nem költünk semmire amire szeretnénk. Egy életetek van éljétek!
máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Derjaderja ***** válasza:
69%

Én azt szeretném, hogy ki legyen takarítva a ház és rend legyen. De egyszerűen a munka mellett csak futok a feladatok után.

A mi autónk is 20 éves és a házon is lenne mit csinálni, külföldön még életemben nem nyaraltam (de itthon szoktunk, igaz főleg önellátós helyeken nyaralni), de a legjobban én egy takarítónő vágyom, akár ciki akár nem.

Egyszer egy maniküröztetést is kipróbálnék és a fogaimat is rendbe kellene tenni.

Az időhiány utóbbiban mondjuk legalább akkora tényező, mint a pénz.

máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!