Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan éreztétek,...

Mikor és hogyan éreztétek, hogy na akkor most jött el az idő, hogy szeretnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Én mostanában kb mindig sírok, ha egy filmben valamikor kiderül az egyik szereplőről, hogy babát vár. De érdekel a ti tapasztalataitok is, hogyan éreztétek, mi változott bennetek
2023. aug. 1. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Sok aprósággal kezdődött (végre véglegesítettek a munkahelyen, hirtelen mindenki babát várt körülöttem stb.). De igazán akkor éreztem, mikor véletlenül terhes lettem. Vagyis inkább akkor, mikor az a baba elment 😞
2023. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát igazából gondoltuk, hogy akarunk de hamarabb jött. A gyógyszer abba hagymása után fél évre már terhes lett a párom.
2023. aug. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megkaptam a hatarozatlan ideju szerzodest es mindkettonknek emeltek annyit a fizetesen, hogy latszott, hogy van realis esely arra, hogy lakast vehessunk es felnevelhessunk egy gyereket. Majd jott a lanykeres, eskuvo es egyertelmu lett.
2023. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is mindkettőnknek biztos jövedelme és állása volt. Illetve sikerült saját házat vennünk. Előtte is vágytam már rá, de semmiképp sem akartam vállalni, míg nincs hová. 2020 októberében költöztünk, és pont 1 év múlva született meg a kislányunk .
2023. aug. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is vágytunk rá, ahogy teltek az évek, úgy egyre jobban. Ahogy meglett minden háttér feltétel, amit magunknak szabtunk, igazából egyértelmű lett csak, hogy végre jöhet. Így is több, mint egy évet vártunk rá, mire ő jönni akart...
2023. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt ilyen pillanat. Inkább folyamatnak mondanám. Megteremtettük a szükséges hátteret magunknak (értsd:stabil párkapcsolat, munkahely, saját lakás, esküvő, megtakarítás,autó stb.). Közben teltek az évek, a férjem mindig előhozta, én meg elodáztam évekig. Aztán egyszercsak 30 lettem, és úgy döntöttem elértem az első gyerekhez a lélektani határt amit én jónak éreznék. Úgyhogy megtanakodtuk, logikusan átgondoltam, és úgy döntöttem végülis nagyon nem szól ellene semmi,így belevágtunk. Nagyon szentimentális jelei nem voltak.

A gyerekekről, kutyákról szóló filmeket én is gyakrabban könnyezem meg a korral, de szerintem ennek inkább ahhoz van köze hogy nekem nem adatott meg a boldog gyerekkor és a jó szülö-gyerek kapcsolat. Ezért megvisel ha valami rossz történik a kiszolgáltatott helyzetben lévőkkel és meghatódom ha jó.

2023. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Stabil munkahely mindkettőnknek, közös otthon, esküvő és némi megtakarítás után éreztük, hogy mostmár jöhet a baba. Az érzés hogy vágytam/vágytunk utána már sokkal előbb megvolt, de ezek kellettek ahhoz, hogy biztosak legyünk benne.
2023. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, mindig is akartam gyereket, boldog családban nőttem fel 2 tesóval, szuper szülőkkel, szuper gyerekkorral, szóval előttem volt a jó példa. De kellett hozzá hogy megismerjem a (most már) férjemet, és azt mondjam, hogy na VELE akarom ezt, mert vele lehetne, ő 100% alkalmas rá, és tudom hogy ő is ezt szeretné. Igazából elég fiatalon jöttünk össze, 21 voltam, ő 23. 1-2 évvel utána már beszéltünk a gyerekvállalásról úgy elméleti szinten, de 27 éves voltam, amikor megszületett a fiunk, mert eddigre mondtuk azt, hogy most már gyakorlatilag is adott hozzá minden körülmény. Ami azt jelentette, hogy stabil munkahely, közepesen jó fizu, autó, és albérletből átköltöztünk saját lakásba. Azóta már van egy lányunk is, nála 31 voltam. Több gyerek nem lesz.
2023. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!