Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell megtanítani egy...

Judit8601 kérdése:

Mit kell megtanítani egy gyereknek az ovi előtt/alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén megy oviba a lányom. A család szerint neveletlen, le van maradva és nem tanítottam meg a fontos dolgokat.

Ti mit tanítottatok meg a kicsiteknek az ovi előtt/alatt? Alap dolgokra gondolok, mint például az öltözködés, bilizés; és udvariasságra (ne legyen irigy, köszönjön).

Szerintetek ebben a korban (2.5 év) már illene tudnia a saját címét?

Tudom, hogy minden gyerek más tempóban tanul csak érdekelne, hogy ti hogyan csináltátok. Mi volt a fontos?



#nevelés #bölcsőde #óvoda előtt
máj. 26. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudjon orrot fújni, egyszerűbb ruhákat egyedül felvenni és kanállal, villával enni
máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

beszélni. nem kell olyan húú de nagy mondatokat, de háromszavas mondatokat pl "ott a kutyus", "felkapcsolom a villanyt", "ez piros, ez kék". Szóval tudjon dolgokat.

köszönések idősebbnek, fiatalabbnak,

alvásidőben is lehetőleg merjen szólni, ha pisilnie kell

kérek szépen pl az is jó lehet

ilyen praktikus dolgok, hogy óvónénit megkérni udvariasan cipőkötés, kabátfelvevés, cipzárfelhúzás segítésére

tudja melyik a saját jele

máj. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Hogy ebéd után alvás, pihenés van. Ne ott lepodjon meg, aztán anyuka, hogy ja hát az ő gyereke nem pihen. A játékok, eszközök rendeltetésszerű használatára. Evoeszkozzel enni helyesen. Hogy alkalmazkodnia kell, nem mindig az ő akarata érvényesül.
máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket megtanítottunk:

orrot fújni

teljes nevét

a várost ahol élünk

kanállal és villával szépen enni

szobatisztaság(bár ez kb végszóra sikerült)

illedelmesen kérjen ha valamit szeretne

egyedül öltözni-vetkőzni(le a zippzáras és gombos dolgokon kívül mindent, fel a harisnya és zokni még nem ment ezek mellé)

fogadjon szót a felnőtteknek(nem mindig sikerül de az esetek nagy részében igen:-D)

máj. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikációra képes, evőeszközöket ismeri es tudja hasznalni, szobatiszta, egyedül vagy kevés segítséggel tud öltözni-felveszi pl az inget,ncsak nem tudja begombolni, stb. Felveszi a cipőt és ha tepozaras vagy cipzáros megoldású, nem igényel hozzá segitseget. Használja a zsebkendőt. Tud napszaknak megfelelően köszönni vagy a hagyományos köszönési módot tudja használni. Kérem, köszönöm, légyszíves és szívesen használata. Saját teljes neve ismerete
máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Még nekem az jutott eszembe, hogy azokat a játékokat, amikkel ő is játszott, segítenie kell elpakolni, ha az óvónéni/dajka/pedagógiai asszisztens azt mondja, hogy rendrakás van.


Ja meg a tegezésről, a kérésről. Amikor kérni akar segítséget, akkor mondhatja úgyis, hogy "óvónéni légyszives segitesz bekötni a cipőmet?" szóval ilyen helyzetben nem veszik zokon a tegezést, de a "tetszik segíteni?" is jó.


Meg pl ha vagdosott valamit, akkor a törmeléket, ami már nem kell, dobja ki a kukába


Meg ezt még elmondhatod neki, hogy amikor már úgy látják, nagyjából mindenki elfogyasztotta az adagját, akkor szokták még utána mondani, hogy tegye föl a kezét, aki még kér.


Ez meg ilyen praktikum, ha valamit nem szeretne kérni hozzá, akkor esetleg szólhat. pl az lehet jó, hogy "óvónéni, én nem szeretnék kérni olyat hozzá, én köszönöm nem kérek amolyat". De ez csak praktikum, amúgy az óvodákban jó a kaja.

máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Asztalnál kell enni, délután alvás van, szobatisztaság. Ott mndent megtanulnak egymástól, nem kell aggódni ezen. Normál gyerekkel nem szokott gond lenni.
máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság, önálló evés, az igényei kifejezése (szomjas vagyok, kérek még).

Nekünk ennyit mondtak az oviban, a többit ők intézik.

máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!