Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvolt mindenetek, amikor...

Megvolt mindenetek, amikor szültél?

Figyelt kérdés
Arra gondolok leginkább, hogy saját lakás, munkahely.. Valamint mennyire tervezetten jött a baba. Kérlek, kort is írjatok! Köszönöm!
2010. okt. 29. 18:17
1 2
 1/15 kisnita ***** válasza:
80%

Szia!

A munkahelyem megszűnt a terhességem alatt, jobban mondva nem hosszabbították meg a szerződésemet a terhességem miatt így sajnos gyest kapok. Saját lakás volt/van (nekem semmi közöm hozzá mert a páromé)a szükséges dolgokat meg tudtuk venni a babánknak mire érkezett, de csilli-villi dolgokra ne gondolj.

15 hónapos kis fiú 21 éves anyukája

2010. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Saját lakás van, de örököltük, munkahelyem volt, most szűnt meg a Tgyás alatt, a babát terveztük, és 4 hónap után sikerült. A kicsinek mindent megvettünk, kivéve azokat a dolgokat, amikre nincs szükség elég sokáig, sőt semmikor(angolpólya)! Gondolok itt etetőszékre, járókára, játszószőnyegre, játékokra (jó, egyet-kettőt kapott)..stb. Sok minden felesleges ám, amit a védőnéni által átnyújtott babakelengye-lista tartalmaz!


24 éves anyuka, 7 hós kicsilánnyal

Miért kérdezed?

2010. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igazából kíváncsi vagyok. Mostanában előtört belőlem az anyai ösztön és igaz, hogy nem most rögtön, de amint lesz saját lakásunk és munkahelyünk a párommal, mi is szeretnénk családot alapítani.

Érdekel, hogy vannak-e olyan anyukák, akiknél nem tervezetten jött a baba, és mégis sikerült megoldaniuk a dolgokat.

2010. okt. 29. 18:49
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk tervbe volt a baba de ugye nem jókor jött... párom elvesztette a munkáját nekem meg nem volt bejelentett.

De mindent megkapott és meg kap amire szüksége van a kis fiamnak.

Igaz, hogy nincs saját lakásunk (anyummal élünk édesapám meghalt két nővérem elköltözött így én maradtam anyuval) Van kocsink mi fizetjük a rezsit segítünk amiben tudunk. Most korszerűsíteni szeretnénk (reméljük sikerül) Nem élünk fény űzésben de éldegélünk szeretettben...

2010. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én most 36 vagyok, de már 21 évesen volt lakásom. De csak most találtam meg a gyeremekem apukáját, ezért szültem csak 35 évesen. Én munkahelyet direkt váltottam a szülés előtt, hogy amíg itthon vagyok, a legtöbbet kapjam, szóval jó volt a bruttóm. Gyed után, hogy mi lesz, még nem tudom, remélem visszavesznek, bár nem éreztem magam jól. Én ilyen vagyok, hogy jó előre tervezek és szervezek. Ja, és még spórolt pénzem is volt, csak a babára. Jártam már meg az életben, hogy nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültem, mert szakítottunk az akkori pasimmal (ott hagytam a munkahelyem, hosszú a sztori, de nem volt jövedelmem 1 évig) és így én szeretem magam bebiztosítani, hogy akár egyedül is boldoguljak és mostmár a babámmal, ha ne adja az ég kettesben maradnánk.
2010. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de nem is volt cel kituzve.

Munkahelyem volt, a ferjemnek is, kiegyensulyozott volt az anyagi helyzetunk. Autonk volt es minden mas,ami a kenyelmes elethez kell.

Lakasunk nem volt, sot, most sincs, egy darabig meg nem is tervezzuk, pedig mar ket gyermek van. Alberletben elunk, kulfoldon, ahol nem szokas sajat tulajdonban lakni.

2010. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Azt elfelejtettem irni, hogy tervezett mindket baba.

Egyebkent a kapcsolat milyensege nagyban donto.

Az exemmel 5 evig voltunk egyutt, akkor latszolag megvolt minden, ami kell egy gyerekhez, sajat haza volt, amit kesz lett volna nagyobbra cserelni, jol keresett nagyon, volt auto, meg minden, ami kell es ami nem. Nekem volt munkam, de fokent tanultam, ez diploma elott volt. Az ex szorgalmazta a gyermekvallalast,illetve hogy hagyjam ott elotte a munkat, csak a sulit fejezzem be,mert jobban orult volna,ha haztartasbeli vagyok.

Megsem mentem bele, rettenetesen figyeltem, hogy nehogy terhes legyek.

A ferjemmel mar a kapcsolatunk elso honapjaiban beszeltunk gyerekrol, nem terveztuk konkretan, csak tisztaztuk, hogyha jonne veletlenul,akkor megtartanank. Majd terveztuk is es jottek is.

2010. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Munkahelyem volt, saját lakásom nem, de nem is akartam. Én ezt nem éreztem feltételnek. Most sincs, még jó darabig nem is szeretnék.

Amúgy nem volt tervezett a fiam, de örültünk neki nagyon :)

Ja, 20 voltam, amikor született, most 23 vagyok.

2010. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tervezett volt minden. 8 éve összekerültünk, 7 éve összeházasodtunk, akkor már mindketten dolgoztunk. Utána munkahelyet váltott a párom, majd munkahelyet váltottam én, utána vettünk egy félkész lakást (fele a páromé adomány alapján, másik fele kettőnk nevén van). Utána vettünk egy kicsi autót. Utána apárom saját vállalkozást indított, amiből a köv. évben vettünk egy másik autót. Utána a krízis miatt kicsit lelassult a haladás. A házat még nem fejeztük be, de van egy pici fiunk. Egy szobában élünk. Úgy beszéltük meg, hogy 1-2 hónap múlva bevállaljuk a kistesót, és mire megérkezik, rendberakjuk a másik két szobát és a melléképületeket is.
2010. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen. A gyerekünk nagyon is tervezett volt, éveket küzdöttünk is érte. Saját házban élünk, nekem határozatlan időre szóló kinevezésem van, a férjem vállalkozó.

28 éves vagyok.

2010. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!