Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevesebbnek érzed magad...

Kevesebbnek érzed magad attól, hogy császárral szültél, mert nem sikerült vagy lehetett természetes úton?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem,nem érzem magam kevesebbnek.Mert felfogtam,hogy vagy a babának vagy nekem bajom lehetett volna.

Sőt ,attól sem érzem magam kevesebbnek,hogy császárszülések után 20 évvel mióma miatt kivették a méhem.Nálam ez nem okoz nőiességi problémát.Mert tudom,hogy íg még sokáig láthatom a gyerekeimet,és majd az unokákat.Ami muszáj,az muszáj.Attól én ugyanaz ,a kedves és nőies nő vagyok,aki előtte.

2011. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még nem szültem, és lévén fiú vagyok, nem is igen fogok, de miért kéne attól bárkinek is kevesebbnek éreznie magát? Az a lényeg, hogy jó anya legyen! Nem is értem a kérdést...
2011. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem magam kevesebbnek, de nem is akadok ki, ha valaki a természetes szülés előnyeit dícséri. Mert a természetes szülés minden szempontból előnyösebb, én ezt elismerem. De muszáj volt, így nem érzem magam kevesebbnek.

Ez ugyanolyan mint a tápszer-anyatej vita. El kell ismerni, hogy az anyatej minden szempontból jobb. De ha táp kell (nekem soha nem kellett) akkor az kell, és kész. Nem kell itt kiakadni a császárosoknak se meg a tápszereseknek se. (Sajnos sokan támadásnak vélik a témának még az emlegetését is)

2011. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm bizony még 2 év után is keserűen beszél a szüléséről, ami császárral végződött, nagyon szerette volna természetes úton megszülni a babát, úgy látom mély nyomot hagyott benne.

Sokszor keltik azt az érzést is, hogy az az igazi, aki nem császárral szül.

Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de ez fogalmazódott meg bennem.

Rám császár vár ősszel.

És bár első gyermekem kínkeserves szövődmények árán, de természetes úton szültem, mégis felmerült ez a kérdés bennem, pedig nem fogok még egyszer kockáztatni.

De ha valaki esetleg bántónak érzi már eleve a kérdést, az ne válaszoljon.

2011. júl. 6. 17:59
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem az a baj, hogy manapsag a csapbol is az folyik, hogy nem vagy jo anya ha nem csendben mosolyogva szulod meg a gyerekedet es szoptasd legalabb 2 eves koraig kulonben csodot mondtal mint anya es alapbol hatrannyal indul az a "szerencsetlen" gyerek.

Persze az a tyermeszetes ha huvelyi uton szuletik egy gyerek, de ez nem kivansagmusot....

unokatesom feleseg mindharom gyermeket csaszarral szulte, mert az elso haratfekvesben volt a 41. heten is a 2. labbal (nem is fenekkel) lefel volt a harmadik meg automatikusan csaszarra volt itelve.Ettol fuggetlenul fantasztikus anyuka!!!

Ez egy ugyan olyan szukseges rossz mint a tapszer adasa....azt sem jokedvebol adja az anyak 99%-a.

2011. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, és ha választhatok, akkor a másodikat is úgy fogom.
2011. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én természetes úton szültem, de nem érzem magam többnek, mint aki császáros volt. Most vagyok 35 hetes, és ha most császár lesz, akkor sem dőlök a kardomba.

Ezen olyan butaság agyalni. Nem ettől lesz valaki jó anya! Ugyanúgy igaz ez a szoptatásra is. Ha nincs tej, nincs tej. Azért van a tápszer, hogy ne legyen probléma. Ez sem rajtunk múlik. Nálunk pl. egy nő sem tudott szoptatni a családban. Én kipróbáltam a legtöbb csodaszert, de semmi. Nem csináltam magamnak lelki problémát belőle.

2011. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem, nem foglalkoztat a kérdés. Hogy hogyan szülsz, szerintem alkati kérdés is. Pl. ha nem tágulsz. Ha olyanok az adottságaim, hogy nem tudok tágulni, akkor most menjek a Dunának?
2011. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 gyermekem van, mindegyikük császárral született. Kisfiam vajúdás nélküli sürgősségi, kislányom pedig programozott császárral. Egyikükkel sem vajúdtam, nem tudom milyenek a fájások, még jóslóm sem volt. Én ettől nem érzem magam sem kevesebbnek, sem rosszabb anyának mint aki természetes úton szült. Nekem az a fontos, hogy élnek és egészségesek a gyermekeim, hogy ki mit gondol a születésük körülményeiről? Egyáltalán nem érdekel!!!
2011. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még évekkel a gyerekvállalás előtt,egy nagy méh-műtétem volt egy csecsemőfejnyi!!!mióma volt rajta.Emiatt vékony,és heges,már akkor elmondták hogy csak császárral,lehetőleg programozottal szülhetek.Így én lélekben csak erre készülhettem/készültem fel,és így ez semmilyen lelki-gyötrődést-kérdést nem okozott bennem.Ugyanúgy vágytam rájuk,ugyanúgy hordtam őket a szívem alatt,zokszó nélkül viseltem a műtéttől való félelmet,az utána való fájdalmakat és boldog vagyok hogy anya lehetek!egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos kisfiúk anyukája (azt viszont sajnálom hogy kimaradt ez az élmény)
2011. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!