Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzák fel a kamasz...

Hogyan dolgozzák fel a kamasz vagy kiskamasz gyermekek, hogyha az apa fiktív név, vagyis nem indítottatok apasági pert? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Most vagyok ott, hogy elindítsam-e vagy ne. Nem szeretnék gyerektartást, sem láthatást, az egyetlen, hogy aggódom a fiam miatt, hogy majd az "apját" fogja keresni. Tesztet szeretnék csak, de az "apa" nem hajlandó erre. Ismerve a kamaszkort aggódom, de nem szeretném úgymond magam egy olyan emberhez kötni, akivel csak a "baj" lenne. Nem kérek olyat, h előre kellett volna gondolkodni. Elvetettem volna, de nem volt döntésem, örökbe adni nem tudtam volna.
2011. jún. 30. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Édesmindegy, hogy a valódi apa, vagy kitalált személy neve szerepel e az iratain, ha nem törődik vele egyáltalán. A fiktív apasággal kevesebb gondod lenne: semmihez nem kell az apa aláírása, beleegyezése. DNS tesztet a bíróság rendelhet el, ha az alperes nyer -magyarán nem ő az apa- neked kell kifizetned a több százezres tesz és perköltséget. A gyermektartásdíjról lemondani nem lehet, ha a bíróság megítéli -márpedig ha bárkit beperelsz apaság miatt, akkor meg fogja- azt a kötelezettnek fizetnie kell(ene).

Ha nem fiktív apa szerepel az anyakönyvben, kell gyermekelhelyezési per-akkor is, ha apát nem érdekli a gyerek-, oviba, iskolába csak az ő aláírt nyilatkozatával mehet a gyerek, útlevélhez szintén kellene, ha elköltöznél szintén.

2011. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Döntsd el, mi a fontosabb: hogy az apától kapj gyerektartást, ám cserébe oda kelljen adnod láthatásra, vagy minderről a lemondás, viszont a gyerek nem fogja ismerni az apját.

Ha tudnátok civilizált módon hozzáállni a dologhoz(rendesen megoldott láthatás, mindkét szülő feltétlen szeretete a gyerek iránt, és tisztelet egymás iránt), akkor azt mondanám, kell az apasági nyilatkozat. Nálatok ez nyilvánvalóan nem fog megvalósulni, tehát ha ki is kényszeríted, akkor az apa nem nagyon fogja látogatni a gyereket. Így vagy úgy, de a törés meglesz, csak az a kérdés, hogyan lehet kevesebb a kár?

Ha egy fiúnak nincsen apja, az nagy mértékben fogja befolyásolni, hogy milyen ember lesz, és nem tudni, hogy milyen irányban. A nőuralom alatt élő, női befolyásoltsággal nevelt fiúk identitászavarokkal fognak küzdeni, hiszen nincs meg az erős apamodelljük.

Ha viszont a két szülő verseng a gyerekért, és egymás ellen beszélnek a láthatás alkalmával, akkor a gyerek mindig bizalmatlan lesz, nem tudja kinek higgyen, megzavarodik. Kihat az emberi kapcsolataira már a kezdetektől.

Választani lehet a sok rossz közül.

2011. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy nehezen sikerült elérnem apukát és ha minden jól megy elmegyünk egy tesztre. Megegyeztünk, hogy a teszt eredményétől függetlenül ennyiben maradnánk. A fiamnak abból a szempontból jó, hogy lesz egy papíros, ha netán meg szeretné keresni késöbb. Még mindig várom olyan emberek jelentkezését, akiknek most kamaszodik a fiúk, hogy hogyan élik meg ezt az egészet. Most keresek fel egy gyermekpszichológust is hátha tud érdemben nyilatkozni, hogy mire figyeljek a késöbbiekben. Persze tudom nem lesz könnyű, de remélem a legjobbakat. Mégegyszer köszönök mindent!
2011. júl. 1. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezen nem agyalnék....

lesz másik párod és ennyi...engem se érdekelt ki volt az apám,gyerekemnél se aggódok már most ezen-ugyanis nem a gyerekem apjával élek,de az ő nevét használja...

2011. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!