Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozzak négy órában más...

Dolgozzak négy órában más munkáltatónál? Létezik fizetés nélküli szabadság a lenti esetben?

Figyelt kérdés
Azok segítségét kérem, akik értenek hozzá, illetve hasonló helyzetben vannak, voltak. Kisfiam két éves lesz most huszadikán, innentől a gyest kapjuk. A munkahelyemre vissza vesznek, de minnél később annál jobb alapon. Most adódott egy lehetőségem, hogy más cégnél négy órában dolgozhatok. Ha jól tudom ilyenkor az eredetileg alkalmazó cégtől lehet kérni fizetés nélküli szabadságot? A gyedet a munkáltatótól kaptam, a gyest nem tudom, hogy a mák, vagy a munkáltatóm fogja-e fizetni. Gyermekelhelyezéssel nincs gond. Előre is köszi a választ!
2011. márc. 10. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérhetsz fizetés nélküli szabit, és mellette nyugodtan dolgozhatsz máshol.
2011. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a fizetés nélküli szabi a gyermek 3 éves koráig jár.

Azt kéne kiderítened, hogy amikor először intézted a papírokat, akkor mit írtatok bele. Sajnos én sem emlékszem már, egy formanyomtatvány volt, amit csak alá kellett írnom.

A gyes-t pedig a mák-tól fogod kapni, ha jól tudom.

2011. márc. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!