Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem bunkóság csak...

Szerintetek nem bunkóság csak kölcsönadni kislányom babaruháit?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó ismerősünk,akik babát várnak.Nem szeretném még elajándékozni a ruhákat,mert 1-2 év múlva tervezünk kistestvért a lányunknak.Nem tudom mit szólnának ahhoz hogy adok nekik ruhát de kölcsön.Ti mit gondoltok erről?
2010. okt. 31. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején mi is kaptunk kölcsön ruhákat a lányomra. Semmi rossz érzésem nem volt ezzel kapcsolatban. Aztán később mi is adtunk "csak" kölcsön babaruhákat. Szerintem semmi gond nincs ezzel.
2010. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóság azt megérthetik h ti is akartok még babát. Az egy másik dolog, hogyan fogod visszakapni.:/

Én álltam már mindkét oldalon, a csak kölcsibe kapott kisruhákat alig mertem ráadni a gyerekemre nehogy tönkremenjen, lekajáljuk vagy bármi amit később nem bírok úgy kiszedni belőle.

Így sokat nem értem vele, mert csak itt álltak, féltem ráadni:) Leszámítva talán a kiskabátot, vagy overált azt azért nem lehet úgy tönkretenni.

Adtunk mi is kölcsönbe kisruhákat, hát néhány úgy jött vissza hogy kuka egyből...De mondjuk én úgy voltam vele hogy majd csak évek múlva lesz másik gyerek és nem is biztos hogy fiú (nem is az lett).

És volt olyan hogy nagyon szép ruhákat megvettem egy anyukától. Így nem kellett visszaadni és ő is jól járt.

Én nem adnám így kölcsönbe ahogy írod hogy még majd kelleni fog nektek, vagy csak akkor ha nem sajnálod annyira őket.

2010. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki csak külcsön ad. Lesz a te családodban (pl. unokatesó) is még gyerek, ti is akartok, miért lenne bunkóság. Örüljön, aki kapja.

Mi a családból kapunk, bár mi is bőven meg tudnánk venni, de miért ne örülnék a kölcsönkapott gyönyörű ruháknak, ami egy fityingembe se kerül???


Nekem lány is, fiú is van, én is csak kölcsön adom, pedig nekem már nem fog kelleni, de inkább a családban adom oda végleg, pl. ahonnan mi kapunk, az ő testvérének ha lesz gyereke. Addig meg elrakják. Inkább a családomat segitem, mint a barátokat. agyis ezzel a barátokat is, hiszen ők is használják, de nem örökbe. Értelmeszerűen, ami csúnya foltos lesz, vagy ilyesmi, semmi baj, azt nem kell persze pótolni, vgy ilyesmi, de ami szép marad, az jöjjön vissza.

2010. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányunk (2éves) után mi is terveztünk tesót (13 hetes terhesség),ezért én ruhát semmiképpen sem akartam kölcsön adni,pedig lett volna kinek,inkább bébihordozót+állványos kis kádat adtuk kölcsön,amire áprilisban már szükségünk lesz(szerencsére a hordozót már kinőtték,a kis kádat is hamarosan vissza tudják adni).

A lényeg,hogy én a helyedben ruhát nem adnék kölcsön,ha hamarosan tesót terveztek!


13 hetes kismami

2010. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem adtam kölcsön a kinőtt ruhákat (kivéve a tesómnak). Mivel mi is akartunk még babát, ezért más is megértheti, hogy nekünk az még kelleni fog. Ki tudja, hogy kerül majd vissza, és nem is kértem volna kölcsönbe senkitől.
2010. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a válaszaitokat!Azt hiszem igazatok van.Azt fogom csinálni,hogy adok nekik párat,azt nem kérem vissza így marad nekünk is és nekik is lesz.Így legalább tudom ha kell nekünk így marad is.
2010. okt. 31. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető, hogy beszéldd meg vele. Nekem a barátnőmékkel megy a csre-bere.
2010. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bunkóság, ha az, akkor én is bunkó vagyok. Én is szeretnék még gyereket, ezért megtartanám a ruhákat, játékokat, ezért csak kölcsön adtam őket. A barátnőm pedig nagyon örült, hogy kapott egy zsák ruhát. Nem kellett vennie anorákot, bundazsákot, zenélő forgót, játszószőnyeget, cumisüvegmelegítőt.

Az a lényeg, hogy beszéld meg velük, hogy tényleg csak kölcsönbe adod.

2010. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!