Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bunkóság hogy nem akarok...

Bunkóság hogy nem akarok fizetni senkinek? (hálapénz)

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom,se szülésznőm,se semmim...Mindenki horribilis összegekről ír,de nekem nincs rá pluszba 50-200 E Ft-m,hogy szétosszam.Én szívesebben költöm a babára,mint egy idegen valakire.

Nagyon rosszul gondolkozok?


2010. szept. 27. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól teszed, hogy a kisbabátokra költöd azt a pénzt! Én sem fogadtam egyik gyerekemnél sem orvost, elvből! Most sem fogadtam, 28hetes vagyok. Inkább a babámra költöm a pénzt! Boldog babavárást neked! :)
2010. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,három hete szültem vasárnap este császárral,és nem csak az ügyeletes doki csinálta a műtétet,hanem még az osztályon ügyelő doki is ott volt,szóval nem lehet okom panaszra,pedig soha senkinek nem fizettem.Annyi minden kell a babának,ne vegyem már el tőle ha nem muszáj.

Teljesen jól gondolkodsz szerintem is,ha megfelel a sima kórházi ellátás,nem akarsz extra dolgot,felesleges pénzkidobás lenne.

2010. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem gondolkodsz egyáltalán rosszul,én is így tennék ha...csak sajnos én beszari vagyok ehhez :) első baba lesz,aggódok,és egy ügyeletesen doki nem biztos,hogy segít annyira lelkiismeretesen mint egy fogadott,ha gond van.A másodiknál majd lehet én se fogadok.

6 hetes kismami

2010. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanígy gondolkoztam,és most is azt mondom,hogy undorító,amit az orvosok csinálnak,előre kikötik,mennyit kérnek a szülésért,mikor kell odaadni,stb...

DE!Próbáltam az Sztk-s rendelést,nagy ívben tojtak a fejemre,szülést nálunk csak egy doki vállal a 6 közül,ő is magánkórházban,ahol a kórháznak+ neki is fizetni kéne több százezret.

Tehát:kerestem egy orvost ismerős segítségével,havonta egyszer kell mennem hozzá,vizsgálatok a kórházban vannak(ahová tartozunk).

Nem volt más választásom:-(

2010. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én se fizettem senkinek,3 hónapos a fiam. Mondjuk én nem is várom,hogy körbeugráljanak.Sokan magukban nem bíznak,hogy meg tudják csinálni,végtére is nem a doki szül.Semmi bajod nem lesz,ha nem fizetsz,max a többi kismama furán néz rád...
2010. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jól gondolkodsz, csak épp egyedi eset, ha épp nem nagyívben szarnak rád vajúdás és szülés közben, ha nincs előre lebótolva a dolog. Az ember ilyenkor az odafigyelést veszi meg. Aki megteheti, az miért hagyná ki ezt a lehetőséget?

Én fizettem a szülésznőnek, dokinak is és maximálisan elégedett voltam azzal, hogy nem vajúdtam 14 órát úgy, hogy rám sem bagóztak...

2010. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Iszonyat átélni a megalázottság helyzetét. Akkor is alázkodom, amikor átnyújtanám a pénzt (szabályosan ha elő is fordult életemben, akkor a páromra bíztam). Már ezért sem teszem. Másrészt, eddig nem igazán találtam olyasvalakit, aki megérdemelte volna, hogy utólag a kezébe nyomjak egy borítékot. Előre pedig nem teszem.

A szülés közben, után pedig, hááát megint rossz érzéseim támadnak. Már az is lehet, hogy kevés lesz, amit tudnék adni. Úgyhogy megpróbálok nem is gondolni rá.

Majd amikor ott tartunk, ki kell találni valami okosat. Kap, amennyit kap, amennyit tudok adni.

2010. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság, költsd csak nyugodtan a kisbabádra és ne aggódj emiatt egyáltalán.
2010. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 poci-maci ***** válasza:

ÉN nem fogadtam orvost és nem bántam meg mivel mikor megszültem és a kórterembe vittek akkor ott mindenkinek volt fogadotja csak nekem nem volt!

Hát megmondom őszintén nem volt náluk bent többször a dokijuk mint nálam aki ügyeletben volt bent doki nálam!

Miután Kiállította a zárót meg ilyesmi sem kapott pénzt de még a 6hetes kontrollon sem!

Ez most sem alakult másképpen a terhességem alatt nincs fogadottam sztk alapon járok és tőlem 1 doki sem fog pénzt kapni!!!!

2010. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elso gyereknel nem fogadtam orvos, sem szulesznot, sem senkit. Nem bantam meg, minden vizsgalat megvolt, ami kellett, a szules is rendben ment.

A masodik gyerek szuletese elott nem sokkal uj helyre koltoztunk, azt sem tudtam, hogy en hol vagyok hirtelen, az sztk-ban elegge tesze-tosza modon fogadtak, en meg mar majdnem szultem. Csak mutogattak egymasra, hogy majd ez, meg majd az, majd a harmadik, stb befejezi a terhesgondozasomat.

Meguntam es a vegere, valamint szulesre fogadtam dokit is, szulesznot is.

Ha ugy nezzuk megerte, mert ok minden tajekoztatast megadtam, amire szuksegem volt, ujra jo terepen ereztem magam es ok megerdemeltek is a penzt a munkajukert!

De ha ugy nezzuk, akkor nem erte meg, mert a szules csak par ora volt, az azt koveto harom napban, amit a korhazban toltottem folyamatosan talalkoztam flegma orvosokkal, noverekkel, ugyanugy mocskos volt a wc es a zuhanyzo, az orvos es a szulesznom is benezett hozzam naponta ketszer, de masban segiteni nem tudtak.

Szoval sok ertelme nem volt a dolognak, mert igy is az a 3 nap rossz emlekkent maradt meg bennem, mar mindegy lett volna, ha szules kozben is flegmakkal vagyok korulveve, a dolog nagy reszet ugyis en csinaltam, en vajudtam, nem kertem fajdalomcsillapitast, a ferjem ott volt, hogy tamogasson, beavatkozni semmibe sem kellett.


Szoval en arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy harmadik gyereknel nem fogadok senkit, mert ha tenyleg normalisan akarom erezni magam a korhazban, akkor a dokin es a szulesznon kivul osztogathatnek penzt meg a csecsemosoknek, novereknek, takaritoknak, fizethetnem a privat szobat, stb.

Ha meg mar ennyi penzem lenne, illetve nem sajnalnam kidobni az ablakon, akkor inkabb szulnek magankorhazban. Ott legalabb fixen megmondjak, hogy miert mit kapok es meg csapkodhatom az asztalt is, ha nem azt kapnam.

2010. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!