Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem tervezett babát...

Akik nem tervezett babát vártak, hogy változtatok szülés után?

Figyelt kérdés

Nálunk véletlenül jött a 3-ik.Teljesen padlón voltam,nem akartam még a gondolatot sem elfogadni,nemhogy a tényt.aztán nehezen a párom támogatásával végig csináltam.Komplikációs császárom lett.

Ma 1 hónapos,és imádom.

Most a lelki ismeretemmel vívódom,sokszor pityergek,nem tudom elfogadni,hogy annak idején hogy álltam a dolgokhoz,hogy mennyire elutasítottam.Nem tudom hogy túl leszek-e ezen a lelki fájdalmon valaha.Hiszen olyan édes.


2010. nov. 1. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem még nagyon friss az élmény és azért érzel így, adj időt magadnak, hiszen imádod is. Mi nem terveztük bár házasok voltunk már a férjemmel és először rettentően beparáztam, meg is fordult a fejemben hogy én még nem akarok babázni, de valahogy telt az idő és elmúlott. Nekem szülés után nem jött elő ez az érzés, mert nem foglalkoztam vele, őszintén szólva inkább besöpörtem a szőnyeg alá a dolgot, nem agyaltam rajta, hiszen az a lényeg hogy ott van már a kezetekben a babátok és nem az hogy mi volt mikor még a pocakban volt. Próbálj erre gondolni, hessegesd a gondolatokat, szerintem idővel majd elmúlik nálad.
2010. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Tervezett volt de egy kis hasonlóság van.Mire meglett a baba az "apuka" azt mondta vetessem el.Ha megtartom akkor vége kettönk között.hazajöttem megtartottam a babát.Egyedül csináltam végig a terhességet,egyedül jártam az orvoshoz.Igaz ez idő alatt kijelentette ez az Ő babája is és nem mond le róla!Ott toporgott a szülüszoba elött mint egy aggodó "apuka".

Vessetek rám követ de ő a az én szememben soha nem lesz apa és soha nem is tudom neki megbocsájtani,hogy nem akarta ezt a tüneményt aki lassan 5 hónapos lesz.Arra,hogy ő miként éli meg azt,hogy nem akarta az imádott kisfiát nemtudom.De őszinté kiváncsi lennék rá.

Kedves kérdező ne rágodj azon ami volt a lényeg itt van nektek a babátok aki bearanyozza az életeteket!MInden jót kívánok nektek!

2010. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon ostobán hangzik, de nekem egyik babám sem volt tervezett (2 fiam van, 4 és 1 évesek).

A naggyal nehezebb volt az elején, mert nagyon tapasztalatlanok és fiatalok voltunk a párommal, nekem ráadásul állandó megfelelési kényszerem van az egész világ felé, úgyhogy majdnem 2 év(!!!) telt el, mire teljesen élvezni tudtam az anyaságot és ellazultam. Persze az is nehezítette a dolgot, hogy először Anyuéknál, utána pedig a párom szüleinél laktunk.

A második babát sem terveztük, őt még jobban nem akartam, de a párom meggyőzött, hogy kell egy tesó a nagynak. Mikor megszületett egyből beleszerettem és bőgtem a lelkiismeret furdalástól, hogy mennyire nem akartam és mekkora trauma lehetett ez neki :(

A mai napig minden nap bocsánatot kérek tőlük magamban, hogy ilyen szörnyűségeket gondoltam, mikor őket vártam, szerintem ezt már sosem fogom elfelejteni.

De talán ez ad erőt, amikor már kicsit besokallok tőlük :)

2010. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!