Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg a szomszédom...

Hogyan kérjem meg a szomszédomat finoman, de határozottan, hogy ne lövöldözzön át a kertünkbe?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt történt, hogy kint teregettem a teraszon, és a szomszéd légpuskával egyszerűen átlőtt a kerítésen ( galambot lőtt a macskájának). Lehet, hogy túlreagálom, de iszonyúan megdöbbentem. A fa, amiről a galambot lőtte, kb. 4 méterre volt a tersztól. Csak éppen a két éves lányom is kint volt velem. szóval megijedtem. mire leértem, a szomszéd már elment a kerítéstől. A macska meg a kertünkbe rágcsálta a szerencsétlen galambot.

Eddig soha nem volt semmi problémánk a szomszéddal. most sem akarok balhézni, de az első gondolatom az volt, hogy ez nem normális.


2010. nov. 2. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát igy:.. lövöldözzön a maga portáján.

várja meg amig odarepül a galamb és ott lője le.


feljelenteni nem lehet mert a légpuska nem engedélyhez kötött igy tartható.


ha megkéred és folytatja talán további intézkedést tehetsz az önkormányzatnál de az az igazság hogy amig nem lő a gyerekbe semmit se fognak tenni és ha elő is fordul de nem törik csontja a kicsinek 8 napon belül gyógyuló sérülésnél nem itélhető el....


magyar jogrendszer.

2010. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval,kérd meg,hogy a saját portáján lövöldözzön.
2010. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát adja neki isten, hogy ne lőjjön a gyerekbe, mert akkor már nem nagyon kell intézkedni.... :) Megpróbálom szépen megfogalmazni neki a dolgot. Remélem megérti.
2010. nov. 2. 11:09
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Első v.


ha bosszút álsz rajta téged itélnek el... ne tedd.


a mi szomszédunk amikor gyerek voltam átmekegett nekünk a keritésen csak mert voltak kecskéink. meg még sok más gusztustalan dolgot müvelt a szüleim emeltek palából és rétegelt fémlemezből egy két méter magas keritést.

2010. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dijazom az önuralmad.Én átmentem volna és kinyirom...na jo azt talán nem,de lekapom a 10 körméről az biztos.Próbáld meg higgadtan megkérni őt,de ha még egyszer ilyet látsz ne fogd vissza magad.
2010. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben azonnal átmentem volna, és nem finomkodtam volna. Ha egyszer nam volt tekintettel rátok, akkor legközelebb se lesz. És ott eszi a dögöt a macska a kertedben? Vegyen neki macskakaját, vagy fogjon galambot egyedül a macska. És a maradványokat ki fogja eltakarítani? Én biztosan kiosztanám rendesen, akármennyire nem volt vele probléma eddig. Most még csak annyi gondot okozott, hogy egy életében is csomó fertőzést hordozó tetem van a kertetekben (átráncigálnám, hogy takarítsa össze), de egy légpuska is tud sérülést okozni.

A férjeddel beszéltél már? Talán jobban tudna hatni rá, ha ő menne át, az ilyen lövöldözős típusú férfiak általában semmibe veszik a nőket. Talán ha egy férfi beszél vele, tud egy kis rést nyitni a sötét agyában.

2010. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Beszéltem a férjemmel. Sajnos ő csak este ér haza, de beszélni fog vele.

Azért nem rohantam oda, mert kint volt velem a lányom is, és jött volna utánam. Meg az az igazság, hogy ledöbbentem. bevittem a gyereket, de mire vissza leértem a kertbe, már nem volt ott csak a macskát láttam, ahogy cimbálja a döglött madarat. Azt a macskát se simogatja többet a lányom.

2010. nov. 2. 11:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem normális...

A macska meg fogjon magának galambot, ha akar...

2010. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én balhéznék. Ugyanis azonnal az jut eszembe, mi lett volna, ha a lányom találja el! És fütyülök rá, hogy milyen rendes volt eddig, a maga portáján lövöldözzön. Arról nem is beszélve mi van, ha a gyerek fogja fel előbb a madarat, ki tudja mit szed össze?

Megkérdezném, hogy gondolja, és felvilágosítanám, hogy a gyerekem is a közelben volt.

Egyáltalán nem reagálod túl, igenis jogos az észrevételed!!!!


Amúgy szerintem a légpuska is csak addig nem probléma, amíg rendeltetésszerűen és kellő körültekintéssel használja.

Meg is kérdezem este a páromat, mi van ilyen esetben.

2010. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! azóta sajnos nem láttam a szomszédot, pedig beszéltem volna vele. A férjem itthon lesz holnap, átmegy és szól neki.
2010. nov. 2. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!