Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni olyan 2,5évess...

Mit tudok tenni olyan 2,5évessel, aki verekedős gyerekközösségben?

Figyelt kérdés

Nem bölcsis.

A játszón, játszótéren, foglalkozásokon szaladgálós ( alig figyel pld) nekimegy v nekifut a gyerekeknek, fellöki őket, megüti őket, megrúgja őket, kitépi a kezükből a játékot, azt mondja, hogy ő nem ad(oda játékot nekik), beléjük mar.

Itthon ilyet nem látott. Voltunk már több foglalkozáson kisebb korában is, ott is hasonló volt, de nem ennyire durván. Már nem merek vele sehova menni, mert ezredmásodperc alatt felpofoz valakit, hiába állok mellette.

Nem tudom, hogy mit csináltunk vele rosszul. Egy éve nincs könnyű életünk, de már előtte is ilyen vad volt.

Mit tehetnék érte, hogy szelídebb legyen és be tudjon illeszkedni?


A rászóláson,szépen elmagyarázáson már túlvagyunk, de nem jobb. Emelet hangon sem. Volt zsarolás is, hogy hazamegyünk ha nem jó vagy kap valamit ha jó...de ez sem segített.


Magyaráztam neki hogy nem bántjuk a gyerekeket, hanem simogatjuk finoman vagy nem nyúlunk hozzá...de....


2010. nov. 2. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
OFF:Én is kíváncsi vagyok a válaszokra,mert mi is hasonló helyzetben vagyunk,2 éves lányom van.
2010. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy előadáson hallottam, pszichológusok vagy legalábbis gyerekekkel foglalkozó emberek adtak tanácsokat szülőknek.

Ők azt mondták, teljesen természetes dolog, vannak ilyen gyerekek. Ők üzemeltetnek játszóházat és ha ilyen gyerek kerül a közösségbe azt szokták kérni anyukától, hogy szóljon, és akkor egy felügyelő csak őrá figyel és röptében elkapja a gyereket. Tehát semmi különös gond nincs ezzel a viselkedéssel.


Ők egyébként ilyenkor átölelik a gyereket és megszeretgetik. Aztán ha lenyugodott akkor elengedik, és újra elkapják. És azt mondták majd kinövi. Nem kell belőle ügyet csinálni.

2010. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!