Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tarthat ez? Két éves...

Meddig tarthat ez? Két éves kislányom, mostanában nagyon verekedős ha gyerekek közelében van. Persze mindig figyelek, rászólók, nem engedem hogy bántson mást, de nem tudom meddig tarthat ez.

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg egy nagyobb meg nem veri.
2011. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiú, s ugyanez a helyzet. Nálunk a bölcsikezdéskor kezdődött, s azóta is tart. Időnként kicsit javul a helyzet, de utána visszadurvul. A gondozónénik azt mondják, ne foglalkozzak vele, ő így éli meg az elszakadást. Csak annyit tegyek, hogy ne engedjem, hogy bárki megsérüljön, illetve hogy mindig mondjam el neki, hogy ezt nem szabad. De iszonyat idegőrlő mindig ugrásra készen állni a gyerek mögött egy lépésre. Szóval nem bírtam tovább, s külső segítséget kértünk. Eddig mindössze annyit tudtak mondani, hogy szerintük fél valamitől. Most azt próbáljuk kideríteni, mitől. Illetve valószínűleg elkövettük azt a hibát, hogy mindig kértük, adja oda a barátainak a játékait, mert ők is oda szokták neki. Egyszer ugyanis azt mondta, hogy azért bántja a gyerekeket, mert fél, hogy elveszik a játékát. (iszonyatosan irigy). Azóta megbeszéltük, hogy ő dönti el, kinek adja oda, s kinek nem, s közösen megvédjük a játékait, ha valaki el szeretné venni. Igaz, ezt nem épp egyszerű egy pl. másfél évessel szemben kivitelezni (általában adunk neki valami mást a saját játékai közül).

Az, hogy addig tart, míg egy másik gyerek meg nem veri, nem igaz, mert az én fiam is kapott már a saját korosztályától (megrugdosta a bölcsiben az egyik kisfiú), de mindössze csak annyi történt, hogy megdöbbenés ült ki az arcára, s attól fogva ő is próbálta rugdosni a gyerekeket.

Szóval kitartást és sok türelmet kívánok neked. Tudom, milyen mindezt átélni.

2011. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!