Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jönnek az ünnepek, de nyomaszt...

Jönnek az ünnepek, de nyomaszt mert széthullott a család, mi lesz így? Van így más is?

Figyelt kérdés
Egyikünknek sincs nagy, összetartó családja, se a páromnak sem nekem. De eddig még mindig megoldottuk a karácsonyt, általában náluk ünnepeltünk szent este, utána nagyszülőknél, esetleg nálunk. De idén még a szokásosnál is kétségbeejtőbb a helyzet. év közben sajnos elvesztettük közeli rokonokat, a testvérek is másfele mentek, a nagyszülők is megöregedtek. Egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy lesz így a karácsony, hogy lesz hangulat. Minden évben sok volt a feszültség, mindig volt valami kis nézeteltérés, de idén szinte már család sem lesz akik összegyűljenek. Mi meg csak így hármasban nem hiszem :( Nem az a típus a párom, ő alapból ne is szereti a karácsonyt :(
2010. nov. 3. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy családom van(4testvér)karácsonykor eddig mindig összegyültünk,de idén máskép lesz.Április óta nem beszáélek egyik testvéremmel se,anyámmal is csak kb 1hónapban 1szer a lányom miatt.Én nem bánom hogy igy van,mert igy legalább nyugodt vagyok.Tudom ez nem olyan mint nálatok csak leirtam,hogy nálunk se lesz nagy karácsony,csak 3-an leszünk.Nem az a lényeg,hogy nagy közösségben ünnepeld hanem hogy békében,nyugalomban teljen.:)
2010. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is csak 4-en ünnepelünk(2 ikerlányunk van). Nagyszülők nincsenek. Én intézetben nőttem fel, így nem tartom a rokonokkal a kapcsolatot(talán jobb is.) Páromnak csak az anyukája él, de ő olyan magának való.

Az én párom se igazán van oda a karácsonyért, de megoldjuk.

Ha látja rajtad, hogy készülődsz és próbálsz egy kis hangulatot teremteni akkor hidd el neki is megjön a kedve. Mennyi idős a gyereketek? A mieink karácsonykor közel 21hónaposak lesznek. Már csak miattuk is élvezni kell a karácsonyt. Ha 3-an akkor hárman, ha többen akkor többen. MI 4-en vagyunk egy család és mi más kellene még hozzá?

2010. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kicsi voltam, egyáltalán nem volt jellemző, hogy négyünkön kívül lett volna más is otthon szenteste. Mondjuk messze élnek a rokonok, de eszembe sem jutott akkor hiányolni az unokatesót, nagynénit, mamát. Arra ott volt pl a Husvét. Nekem a Karácsony ugy volt igazi családi ünnep, hogy anyuèkkal otthon ünnepeltünk. Most más lett minden, a párom szülei is itt élnek, sógorék is, anyumék kb 20 km-re, igy egy sáskajárás-őrület a Szenteste és a Karàcsony. Anyuéknál kezdünk, majd rohanás anyóshoz, mindkettőnèl vacsorázni kell(!), aztán át sógoromékhoz, kb éjfèlre jutok haza. Na nekem meg ez nem a karácsony:( ja, éjfélkor még ott van nálunk mindenki, onnan mennek haza. Másnap már "csak " anyuék jönnek meg anyósèk...a saját családomra egy percem jut hármasban, meg annyi hogy előző nap kénytelen vagyok fát disziteni, mert ugye Szenteste otthon srm vagyok...tavaly utaltam erre finoman a páromnak, hogy miért futkosunk ennyit, erre megsértődött és közölte, hogy akkor nem megyünk sem anyámékhoz, sem senkihez, bezárkózunk, ülünk itthon, hagy sirjanak a mamák a fa alatt...szóval sehogy nem jó, nem tudom, hogy lenne nekünk is praktikusabb és nyugodtabb, de nem igy,az tuti:(
2010. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,nálunk se lesz családi karácsony. Apámmal sose volt jó a viszonyunk, a tavasszal összevesztünk, azóta nem tárgyalunk. Anyukám most veszett össze a bátyámmal, anyósomék meg nem jöttek el a kislányunk első szülinapjára, azóta nem megyek hozzájuk. Úgyhogy nem túl jók a kilátások. De csak azért,mert jön a karácsony nem fogok kibékülni senkivel.
2010. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! :)

Tudom, sokaknál még ennél is nehezebbek az ünnepek és nagyobb gondjaik vannak, csak érzem, hogy megvisel. Mindig is szerettem a karácsonyt, a hangulata miatt és hogy akkor legalább összejött a család. Páromat sajnos egyáltalán nem érdekli, hiába készülődöm, díszítek, semmi, ő csak ideges lesz, a sok "felesleges" felhajtástól. Itt is mindig van valami feszültség és balhé, valaki minig haragszik a másikra, megy a balhé hogy mikor kinél, de ez meg az ezért meg azért nem lesz ott. A babánk 19 hónapos lesz az ünnepekkor. Annyira szomorú ez az egész

2010. nov. 4. 07:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2.5 éves kislányom.Most valószínű nagyon nehéz ünnepünk lesz.Én idén elváltam,anyukám rákos lett és valószínű ez az utolsó karácsonya.Úgyhogy szenteste kettesben,másnap pedig a szülőknél,de biztos nem lesz vidám a dolog.:(

Ajándékozás sem lesz,nincs rá pénz.Lehet,hogy még fát sem tudok venni.

2010. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem el kell fogadni az élet változásait, hiszen nem sokat tehetünk ellenük. A nagy családnak tényleg az az átka hogy sokféle ember van benne és mindig akad egy-kettő aki összeférhetetlen, aki folyton kavar. És mindig történik valami, hol jó, hol rossz. A nagy összetartó család kb. csak a mesékben létezik, na meg a tv reklámokban :) De még ezekben is megesik hogy sajnos meghal valaki. Az élet ilyen. De mivel megváltoztatni nem tudjuk a "történelmet", alkalmazkodni kell ahhoz amink van.

Szerintem hármótokra koncentrálj, a hangulat rajtatok múlik. Ha a párod nem bírja a hercehurcát ne csinálj nagy felhajtást, csinálj valami "ikea dizájnosat". Egyszerű de mutatós díszítés, egyszerű de finom vacsi. Neten biztosan találsz egy csomó ötletet. Szóval semmi giga-takarítás projekt, tízfogásos menü, ilyenek. Próbáld elhatározni magadban hogy mindenképpen jól fogjátok érezni magatokat. Különben végül Szenteste azon rágódik az ember, hogy mi minden lehetne másképp. Szerintem kicsiben is lehet meghitt az ünnep. És tényleg kevésbé stresszes.

A többi családtag meg majdcsak kibogozza magát, próbáld úgy felfogni hogy aki jön jön, aki nem az lemarad. Ne a Te fejed fájjon miattuk.

2010. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi :)


12:22, nagyon sajnálom! Remélem a sok szomorúság ellenére, a lehetőségekhez képest szépen telnek majd az ünnepek nektek is!!!

2010. nov. 5. 07:51
 9/9 anonim ***** válasza:
12:22 vagyok!Köszönöm,igyekszem a kislányom miatt!Neked/Nektek is minden jót kívánok.
2010. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!