Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha anyósotok...

Mit szólnátok ha anyósotok meg apósotok beleszólna mindenbe, a gyerek körül? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Már elegem van abból,hogy mindenbe beleütik az orrukat,még abba is ami rájuk sem tartozik.(együtt lakunk)Múltkor abba kötöttek bele miért cukkinit akarok csinálni a fiamnak,mért nem mást.MIért nem adok rá cipőt a lakásban,és mivel most volt neki 3 napos láza,biztos azért volt,mert nemvolt rajta cipő.Az agyamra mennke,és sajnos a párom sem áll mellém,hanem az a válasz,hogy én mindent túlreagálok.Ti mit mondanátok nekik hogy megértsék hogy nem az ő dolguk felnevelni a gyereket?Szerintetek is?Ja és 9 hónapos a fiam.Köszönöm a válaszokat előre is!További szép napot miondenkinek!
2010. nov. 5. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Erre csak azt tudom mondani hogy ha a férjed nem áll melletted akkor neked kell megvivnod a harcodat velük a kérdés csak az hogy érdemes-e ezért magadat kiidegelni és lehet hogy a házasságotok is rámegy ha a párod elött kezded el szidni a szüleit a hozzászólásaik a viselkedésük alapján vagy


kicsit lazábbra veszed.


Gondolkodj el azon ha a férjed a Te szüleidet ócsárolná hasonló dolgok miatt Te igazat adnál-e és meddig lennél hajlandó türni.

2010. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Két füled van.Egyiken be, másikon ki.:)
2010. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
en csak azt tudom tanacsolni,ha tehetitek minel hamarabb koltozzetek el sajatba mert csak akkor fogod tudni ugy nevelni a gyereked ahogy te akarod.vagy pedig nagyon eros szemelyisegnek kell lenned ahhoz,hogy "legyozd" anyosodekat.a parodnak meg el kell magyarazni,hogy ha teged valasztott akkor most mar itt az deje,hogy veled(-tek)torodjon.nehez eset de en mar vegig csinaltam.
2010. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz a kérdéseikre: csak. Aztán a második válaszoló által írt tevékenység alkalmazása:))
2010. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kisnita ***** válasza:
100%
Nálunk anyós volt ilyen aztán le lett állítva. Mondtuk neki, hogy bízza ránk a dolgot mi jobban tudjuk, ne avatkozzon bele! Azóta nem nagyon szólt semmi miatt. De nálunk a párom mellém állt mert tudta, hogy nekem van igazam meg egyébként sem csípi az anyját mert nagyon más a véleményük mindenről, önfejű mind a kettő és nem bírják ki egymást. "Csak" 3 hónapot laktunk velük, de bőven elég volt, a párom is alig várta már, hogy elköltözzenek rólam meg nem is beszélve. Azóta minden sokkal jobb. Nem tudjátok megoldani a különköltözést? Mert ha a párod nem áll melléd akkor tényleg még a kapcsolatotok is rámehet...:S
2010. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a problémádat! Mi is anyósomékkal lakunk és bármelyik percben jöhet a babánk. Mindössze egy hónapja nem dolgozom, de már most nem bírom! Anyósom mindig úgy kezdi, hogy ő nem akar beleszólni, de... Meg, hogy majd úgyis úgy csinálom, ahogy akarom, de szerinte a legjobb... És tényleg nem tanácsokat osztogat, hanem elvárja, hogy úgy csináljak mindent, ahogy ő már kitapasztalta. Az én párom nem áll egyik oldalon sem, az ő véleménye, hogy nem kell foglalkozni a megjegyzésekkel. És ő ezt meg is tudja tenni. Én sajnos nem. Szóval tudom, milyen nehéz Neked, de sajnos így is/ én is csak azt tudom mondani, hogy próbálj nem foglalkozni velük. Milyen könnyű ezt a tanácsot kívülről osztogatni...!
2010. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le a családdal és nyugodt hangon (már ha tudod magad türtőztetni) magyarázd el, hogy Ő a Te, a Ti gyereketek. Ti akarjátok nevelni. Elfogadod a segítségüket és reméled, ha kérdésed lesz, akkor fordulhatsz hozzájuk segítségért, de Te akarod nevelni a gyereket, ha valamit nem jól csinálsz akkor tanulsz belőle. gondoljanak bele, hogy nekik mennyire rossz lenne, ha valaki mindig a nyakukban lihegne és mindenbe beleszólna. Nekem a nagyim szokott mindig beleszólni a dolgokba, most cipőt, most pulcsit, stb, de hála az égnek csak 2-3 hetente van velünk pár napig (jó, hogy jön segíteni, de alig várom néha, hogy mennyen). Én attól kapok agybajt, hogy a tesómék babája 2 hónappal idősebb mint a miénk és állandóan: A Dani ezt csinálja, a Dani azt csinálja. Ha meg én mondom, hogy a Gergő csinált valamit, amit a Dani még nem, akkor ezt ne mondjam, mert a bátyám feleségének biztosan rosszul esik.

Írj, hogy mi volt, hogy sikerült e megbeszélni a dolgokat

2010. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Hát lassan muszáj lesz velük beszélni,mert most épp nem beszélünk.Illetve én megelégeltem,és nembeszélek velük.Tegnap még a párommal is összevesztünk emiatt.Illetve kevés olyan nap van hogy ne kapnánk emiatt hajba.Az a baj hogy egyszer már beszéltem velük,hasonló dolgok miatt.De néha mintha a falnak beszélnék.Mondtam anyósomnak valamelyik nap,hogy ne vigye el mellőlem a gyereket ha sír és felakar jönni hozzám,erre mintha nem is neki beszéltem volna elment a síró gyerekkel a másik szobába.Na puff.Ennyit arról hogy én mondjak neki valamit.Az az igazság,hogy én már kezdek belefáradni abba,hogy mindenkinek én vagyok a rossz,mert nemfogadom meg azt amit mondanak,vagy nem úgy csinálom ahogy ők akarják.Mondtam a páromnak,hogyha ez sokáig így megy,én hazaköltözöm a gyerekkel együtt.
2010. nov. 5. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk dettó ugyan ez van,nem tudsz vele sajnos mit csinálni.Én már egy párszor ezen vesztünk össze anyóssal.Aztán mindig ő van megsértődve,mindig azt mondja többet nem szól semmiért,de aztán legközelebb megint nem tudja tartani a száját.A párom mellettem van mindig azt mondja,hogy ne foglalkozzak vele könnyű mondani!Hiszen anyósom mindig piszkál valamivel,a saját anyám nem szól bele semmibe!
2010. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!