Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha munkanélkülin vagyok...

Ha munkanélkülin vagyok járhat a gyed?

Figyelt kérdés
Dec 3 án 8 év után felmondtak leépítés miatt a felmondási idő vége jan22-én telik le Utána kihasználom a passzív táppénzt,utána mennék munkanélkülire!Vagy menjek el még pár hónapra dolgozni?vagy mit csináljak?
2009. jan. 8. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Használd ki a passzív táppénzt, majd azonnal menj munkanélkülire! A lényeg, h ne szakadjon meg a jogviszonyod, azaz egy napot se tölts "sehol"! Én uígy csináltam. Aznap, amikor az utsó napom volt a cégnél, du elmentem a dokihoz és táppénzre vetettem magam. Ezt majdnem teljesen kihasználtam. A táppénzem utsó napján elmentem a munkanélkülibe. Így nem szakadt meg a jogviszonyom. Most jár nekem TGYÁS, majd GYED.
2009. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Te mikor szültél?mert itt olvastam olyat hogy munkanélküli alatt nem jár 2008 jan 1-től
2009. jan. 8. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 2 éven belül kell meglenni a 180 napnak amit dolgoztál(vagy táppénz), és akkor jár.
2009. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Okt 31-én szültem.

Munkanélküli alatt nem jár? Ezt hogy érted? Úgy, h nem számít bele? Nekem több éves munkaviszony van a hátam mögött, abból számolják az utsó 180 napot (2 éven belül). A munkanélküli nem számít bele, max azok a napok, amikor alkalmi munkát vállaltál (ha volt ilyen).

Remélem, h jól értelmeztem, amit írtál. Ha mégsem, írd meg, h mit értettél ez alatt!

2009. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam a munkaügyi központot és azt mondták hogy munkanélküliből is el lehet menni gyed re!Úgyhogy egy kicsit megnyugodtam
2009. jan. 9. 18:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen jár!! Nyugodjatok meg!!

Csak annyit kell tenni, hogy amikor megigényled a tgyást akkor szünetelteted a munkanélküli járadékot és amikor a tgyás lejárt akkor folytatod a munkanélküli járadékot (hogy megint biztosított legyél) egy pár napra aztán megigényled a gyedet. Én így tudom!!

Ha rögtön megigényled tgyás után a gyedet akkor fognak elutasítani, mert akkor nem leszel biztosított státuszban. Remélem azért érthető voltam :)

És azt megkérdezhetem, hogy tudtad-e hogy terhes vagy amikor felmondtak neked? Mert ugye azt tudod/tudtad, hogy terhesen a nő védett a felmondás alól és a cég jogellenesen mondott fel neked? De csak akkor ha rendes felmondás volt. Ha a közöset írtad alá akkor már nem lehet segíteni a helyzeten.

Vagy egyáltalán terhes vagy? Ez nekem nem derül ki egyértelműen.

Üdv

2009. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes de mostmár eldöntöttük hogy szeretnénk még egy babát és azért érdeklődőm hogy mennyi "időm van" teherbe esni,a terhességi gyermekágyi segélyt azt mikor kell megigényelni?és utána mikor kell ujra munkanélküliként regisztráltatni magam?
2009. jan. 10. 08:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor szerintem már most hozzá kellene látni a babához. De tudod az a baj, hogy nem biztos, hogy elsőre össze fog jönni!

Vázolom a helyzetet: január 23-tól passzív táppénzen (ez 45 naptári nap)leszel aztán mehetsz a munkaügyibe ahol regisztrálod magad. (az ellátás maximum 270 nap lehet attól függően, hogy az utolsó 4 évben hány ledolgoztt napod van. De te azt írtad, hogy 8 évig dolgoztál úgyhogy neked 270 napig járni fog) De ugye azt is tudod, hogy a fizetésed 70%-át kapod de maximum kb. 85 ezer Ft-ot fogsz kapni a mukaügyiből amiből még vonnak ezt-azt (ez kb. 3 hónapig jár aztán már csak a minimálbér 60%-át fogod kapni)

Itt olvashatsz bővebben róla: [link]

Ezért írtam, hogy nagyon hamar össze kellene jönni a babának, mert ha nem kicsúsztok az időből és akkor újra munkát kell keresned.

A tgyást szülés előtt 28 nappal is megigényleheted már!!

A munkaügyiben pedig a következőket tedd: Regisztráld magad aztán mikor elérkezik a szülés előtti 28 nap akkor menj be a munkaügyibe és mond meg, hogy attól a naptól szüneteltetni akarod az ellátást, mert megigényled a tgyást (ezt a következő naptól tedd!) Szerintem igényeld meg a tgyást szülés előtt 28 nappal, mert akkor sokkal többet fogsz kapni, mint a munkaügyiből. Aztán mikor letelik a tgyás menj be vissza a munkaügyibe és mond meg, hogy kéred a járadék további folyósítását egy pár napra (nem kell újra regisztrálni magad), mert szeretnéd majd igénybe venni a gyed-et. Amikor megigényelted a gyedet akkor ismételten szüneteltetni kell a munkaügyiben az ellátást. Egy kicsit macerás a dolog!

Szóval hajrá, babára fel!!!! Csak 1-2 hónapotok van, hogy összejöjjön a baba! Utána már munkát kell keresned :(

Remélem nem voltam nagyon érthetetlen!

Ja még ezt is olvasd át: *****

Itt az van leírva, hogy kell igényelni a tgyást és a gyedet, hogy kapd ha munkanélküliről mész szülni.


Sok sikert!!!


Üdv



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

szia. Én a héten voltam a munkanélkülin, csak akkor jár, ha a tgys. megigénylésekor (ami ugye lehet a szülés előtt egy hónap) ha van munkahely. A táppénz nem számít bele. Nem rég megváltozott. Én is kiakadtam, mert a nővérem 15 éve folyamatosan dolgozik és januárban lejár a szerződése és ha munkanélküli alatt lesz terhes nem kap tgys-t. sem gyed-et.

Ha tudsz menj el még dolgozni mielőtt babát vállatok.

2009. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha nem találnák munkát hamar akkor arra is van lehetőség hogy egy vállalkozó bejelent a terhességem utolsó 1-2 hónapjára!Mi erről a véleményetek?
2009. jan. 12. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!