Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mikor kiderült hogy...

Anyukák mikor kiderült hogy babát vártok, rögtön letettétek a cigit? Akinek sikerült letenni, a szülés után visszaszokott?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Anyám nem tette le 1 percre se,mielőtt elvitte a mentő szülni,még elszivott 1-et,miután megszült,alig állt a lábán,de kicsoszogott cigizni suttyomban...


de ugyanezt csinálta mikor velem volt terhes,nekem sincs bajom,kisöcsémnek se

2010. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok anyuka, de a nagynénnyém most fog szülni tavasszal és ő is cigizett már jó ideje, a férje is és mikor megtutták h babájuk lesz mind a ketten letették a cigit.

nem tartom valószínüleg hogy vissza fog szokni... de az lehet hogy néha elszív pár szálat...

2010. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön letettem,miután kimutatta a teszt.Amikor már nem szoptattam visszaszoktam.
2010. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Még nem tudtam, hogy terhes vagyok, amikor nagyon hányingerem lett, ha rágyújtottam. Lényegében 16 éves korom óta dohányzom /26 voltam mikor szültem/, napi kb 3 szál-1 doboz mennyiségen, mikor hogy.

Viszont miután megfogant a manó teljesen rosszul voltam tőle és erős hányinger tört rám, szóval egy az egybe letettem és nem is gyújtottam rá.

1.5 évig szoptattam. Ezalatt alkalmanként /kb havi 1szer a szoptatás 8-10. hónapjától csak/ elszívtam 1-2 szálat mindössze. Ez sem esett különösebben jól.

Miután befejeztük a szopit sem szoktam vissza, de azóta ha elmegyek valamerre barátnőkkel pl borozgatni v buliba, ott rágyújtok és 8-10 szál is elfogy. Ez viszont elég ritkán fordul elő szóval kijelenthetem, hogy nem dohányzom és nem is hiányzik. Eszemben sincs visszaszokni.

2010. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor pozitívat teszteltem egyből letettem. Míg szobtattam dem dohányiztam, de utánna visdzaszoktam.
2010. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

A kislanyom nem tervezett baba. Amikor meglattam a 2 csikot, olyan ideges lettem, hogy azonnal ra akartam gyujtan, de a masodik gondolatom rogton az volt, hogy ezzel arthatok a babamnak. Most 8 hetes a lanyom, meg mindig nem gyujtottam ra, mert szoptatok es az ugyanolyan karos lenne neki, mintha mellette cigizne valaki. Nagyon kivanom meg mindig a cigit, sokszor gondoltam ra, hogy titokan elszivok egyet, de azzal csak magamat csapnam be, raadasul akkor ott van a "na csak meg egyet" kisertese.

Egy baratnom most 34 hetes, mindig azt mondja hogy csak egy par szal naponta, es hogy tobbet artana a gyereknek, ha egybol lerakna, mert kivanja es ugyebar amit a kismama megkivan, azt el kell fogyasztani. Hat lassan megszul, de meg mindig nem sikerult a par szalat leredukalni nullara es sajnos nem is fog.

En ugy gondolom, hogyha eleg eros egy kismama, akkor kibirja, hogy egybol letegye a cigit es ezzel nagyobb eselyt ad a gyermekenek az egeszseges eletre. Aki nem kepes elhagyni, az pedig...(nem tudom ugy megfogalmazni, hogy ne bantsam meg a dohanyos kismamakat, de nem akarok senkit sem sertegetni) Nem azt mondom, hogy aki cigizik, annak beteg lesz a gyereke, de nagyobb az esely ra.

2010. nov. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Részemről mindkét kérdésedre igen a válasz, bár az utóbbira nem vagyok büszke. Letenni nem volt nehéz, olyan bűntudatom lett volna, ha terhesen cigizek, hogy ihaj.. Az elején nem is hiányzott, csak a 4-5. hónap körül kezdett, de kibírtam.


Szülés után, amíg volt tejem (3 hónap), addig nem cigiztem, csak utána sajnos visszaszoktam. Kb. akkor volt, hogy először elmentem a barátaimmal este kicsit beszélgetni, megittam egy sört, és rögtön hiányzott mellé a cigi, kértem egy szálat, hogy hát nosztalgiából ugyan miért ne gyújthatnék rá. Hát persze, aztán ahogy az lenni szokott, igen hamar vissza is szoktam. Nagy hülyeség volt, mert ha már egy évig kibírtam, akkor nem kellett volna újra rágyújtani. Majd ha egyszer újra terhes leszek, akkor (remélem) okosabb leszek, és nem szokom vissza.

2010. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az elsőnél letettem amikor kijöttem a 9 hetes UH.ról. Ez 2008. januárjában volt azóta nem dohányzom. Most várom a második babámat. Nem is akarok visszaszokni.
2010. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkink. Terhességem előtt napi 1dobozzal elszívtam,kb 15éves koromtól. Most 31éves vagyok. Mikor pozitív lett a teszt,többet nem gyújtottam rá. Most 8hónapos a lányom,és nem cigizek. Soha többet nem akarok visszaszokni!
2010. nov. 8. 17:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy pozitív lett a tesztem elszívtam 4 szál cigit egymás után. Volt még 6 szál cigim, azt két nap alatt elszívtam még , és utána egyet sem, és nem is hiányzott. Még szoptatok 6 hónapos a fiam,nem is fogok visszaszokni, ha már több mint 1 éve nem dohányzom.
2010. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!