Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezditek kidekorálni a...

Mikor kezditek kidekorálni a lakást karácsonyra és mikkel?

Figyelt kérdés
Én most ragasztgatom össze egy dekor újságból aranyos angyalkákat, csillagokat, a gázcsövekre fogom cérnával felakasztani, hogy ott lengedezzenek. Lányom biztos oda lesz érte(2 éves)
2010. nov. 10. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem december elején állok neki.Minden évben fel van diszitve a lakás,még akkor is mikor egyedül éltem.Vannak karácsonyi dekorjaim,fenyőgirland arra teszek kis gömböket pl az étkezőbe.Kis angyalkákat a csillárra.A férjem tervezi hogy veszünk sok égőt,és a szobát fel akarja vele disziteni,a kislányunk miatt,akinek ez lesz az első karácsonya.Hát nem tudom mit fog szólni:-)
2010. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Én megmaradok a régi magyar szokásnál. Csak az ajtóra teszek egy koszorút,az asztalra pedig 4 gyertyásat,de csak advent első vasárnapján. Ettől többet felelslegesnek tartok,nem is magyar szokás,inkább hivalkodás.
2010. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Katalin napkor szoktam. Nov 25. valahogy advent első vasárnapja is akörül van. Akkor már nálam teljes díszben van minden. Viszont egy-két díszt már nov közepén is kiteszek, csak szép fokozatosan. hiába divat utálni a karácsonyt , és dekorálni. Én szeretem.
2010. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hivalkodás? Miért lenne az? Szerintem nagyon szép, ha ünnepélyes a lakás, semmi hivalkodót nem látok benne.. Gyermekkorom óta kidekoráljuk a lakást, aki jött hozzánk, mindenkinek nagyon tetszett és persze nekünk is. Nem értem miért gondolod így.
2010. nov. 10. 09:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En is szeretek dekoralni, es nem azert, mert divat. Egyszeruen kedvemet lelem benne. Foleg nem hivalkodasbol csinalom, mivel minden baratom sokszaz kilometerre van tolem, a munkatarsakkal meg nem vagyunk olyan viszonyban hogy meglatogassanak minket, itteni barataink egyenlore nincsenek mert nemreg koltoztunk ide, ezert aztan szinte soha senki nem jon hozzank.

A lakast megis mindig minden alkalomra kidiszitem


2.5 eves a lanyom es 9 hos a fiam. minig van papirgirland kivagott formakbol, meg ablakmatrica, ezeket a hetvegen fogjuk lecserelni az oszi temarol a mikulasosra!teli-re

adventolni is fogunk a hagyomany szerint, a heten a lanyom segitsegevel megcsinaljuk a koszorut meg az ajtodiszt. dec elejen megcsutjuk a mezeskalacsot es abbol is aggatunk a lakasban mindenfele...

meg meg van par otletem :-)

2010. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a karácsonyt és mindent ami vele jár.

Szívem szerint már most elkezdeném a díszítést, de tudom hogy még korai. Ha nagyon nem birok magammal akkor advent első vasárnapja előtt( max. 1 héttel) díszbe borítom a lakást.Engem nem érdekelnek mások én így érzem jól magam.

A díszítés: Ablakokra (gyerekek szobáiba) matricákat teszek (télapós, karácsonyos)A bejárati ajtóra ajtódísz az asztalra pedig asztaldísz kerül.. Minden ajtóba fentre feldíszített fenyő girlandot teszek. Előkerülnek a karácsonyos, télapós mécses tartók, és a mintás tálcák amikbe finomságok kerülnek (pl: szaloncukor) Ja és az ablakokba teszek még világítós ablakdíszeket is. Ezek mellé kerülnek még azok a meglepetések amiket idén szerzek be és amit a gyerekek készítene itthon az oviban vagy a bölcsiben.

Ó de várom már!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én nem szoktam kidekorálni.
2010. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én november végén szoktam, nagyon szép volt tavaly is a lakás. Vettem műfenyőből girlandot,gömbökkel és masnikkal van feldíszítve, azt szoktam az ajtó és az ablak fölé ívesen felkötni, a lámpákra angyalkákat szoktam lógatni gyöngyös girland-on, vannak asztali díszeink, rénszarvas, télapó meg ilyenek, azokat szoktam a polcra tenni. A lakásunk natúr-bordóslila színvilágú, úgyhogy lila és rózsaszín díszeink vannak, nagyon szépek, igényesek.
2010. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Adventkor szoktam elkezdeni.

- adventi koszorú (idén új formában),

- ajtódísz,

- adventi naptár,


Mikulásra:

- van sapka és filc harisnyacsizma, és sikáljuk majd a rendes csizmát is az ablakba...


Fokozatosan teszek fel (mértékkel) műfenyő girlandot az előszobába,

- idén állóvázában száraz fehér faágakból készítek csokrot (ez lesz az adventi kalendárium is egyébként),

- karácsony előtt pár nappal kikerül az ablakokba az a lépcsős gyertyaégő vagy mi, egy kis műfenyő feldíszítve a konyhaablakba (bonsai fát akartam, de elfelejtettem, most meg már mindegy).

Épp csak annyi dekoráció lesz, hogy a hangulat meglegyen, de ne menjen át giccsbe.


Meg persze csinálok illóolajas illatosítást, nálam novemberben elkezdődnek a karácsonyi dal hallgatások, ajándékcsomagolás, meg a kézi ajándékok készítése meg augusztustól.

2010. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én is november 25-e korul fogok díszíteni,minden évben nagyon várom ezt az idoszakot,szeretem ,ha csillog A LAKáS.A kandallora girlandot teszek,belul az egyik ajto nyílás folott is az lesz,rengete g angyalka,mondjuk elég nagy a ház ,minden asztalra asztali dísz,a bejá rati ajtora is.Kint is díszítek,bokrokat szokok kivilágítani,oruljenek sa gyerekek,meg sorolhatnám.Minden évben igyekszem más színekkel dolgozni,az idén bordo-vajszín és arany lesz minden.
2010. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!