Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hívják majdem az összes...

Miért hívják majdem az összes kisgyereket Bencének?

Figyelt kérdés
Tömeges Bencésítés, majdnem minden fiúgyermeket így neveznek el, mintha kötelező lenne. Mi lehet ennek az oka?
2010. nov. 12. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, de hosszú évekre visszamenőleg vezeti /vezette a fiúnévadási listát. Első helyen van régóta.
2010. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanaz,mint más névadási hjullámoknál. Divat, trendi vagy egyszerűen most több ilyen nevet hallasz.
2010. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
én is utálom a tömegneveket, én amitől hülyét kapok, az a dávid... lányoknál meg a hanna lett nagyon menő.
2010. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

pedig a Dávid nagyon szép név sztem

a Bence is, csak valóbanm tömegnév lett, pedig mondjuk 10 éve még alig volt 1-1

2010. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Mert ez tetszik a szülőknek,nem biztos,hogy mindenki a divatot követi.

Ha nekem tetszene egy név,tojnék rá nagy ívben,hogy gyakori név-e.Azt adnám és kész.

2010. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Rengeteg Bence van, mint régen Feri, Pisti, Józsi. És mennyi gyereknek ez a második neve....mennyire kár ezért a szép névért, lassan már ciki adni:(
2010. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Mindig vannak felkapottabb nevek, de szerintem sem minden esetben divatból döntenek egyik vagy másik mellet.


Például mi a férjemmel ezelőtt 10 évvel eldöntöttük, hogy ha lányunk: Anna lesz, ha fiunk: Botond lesz. Akkoriban még nemhogy általánosnak, de igencsak ritkának számított mindkét név. A lányunk 2 éves és mire megszületett, már évek óta dobogós helyen állt az Anna, mi mégis ragaszkodtunk ehhez (Anna Tünde lett). A Botond is jóval gyakoribb mostanság, mint akkoriban, mégis ezt a nevet kapta ( 9 hós, Botond Mihály -az apja után, náluk több generációra visszamenőleg mindenki Mihály).

Dacára a statisztikának, itt a kisvárosban (Pest m) és a környékén alig találkoztunk még Annával és Botonddal... itt a következő nevek fordulnak elő tömegével a 0-4 éves korosztályban : Máté, Bence, Dávid, Zénó, Zalán, Milán, Márk, Dominik, Csongor, Barnabás,

Zsófia, Hanna, Csenge, Dorina, Jázmin, Izabella, Lili, Viktória, Nikolett(a), Zoé, Mirtil, Kincső

2010. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Enyhe túlzás, amit írsz, de persze értem a lényeget.

Az én fiam is Bence. Amikor még pocaklakó volt, sokat gondolkoztunk mi legyen. Nekem a Bercel tetszett nagyon, apa még csak-csak elfogadta volna, de láttam rajta, hogy nincs vele kibékülve. Egyszer előállt a Bencével, és mivel nálunk sem a családban, sem a közvetlen környezetben nincs (sőt korábban oviban dolgoztam, ott is úgy emlékszem csak 1 Bence volt), ennél maradtunk. Nem néztem semmi statisztikát, egyszerűen csak tetszett, ill. tetszik most is. A pici lányom sokáig Bendének mondta, mert nem tudta jól kiejteni, így még most is hol Bencének, hol Bendének szólítjuk a fiamat.


(én egyébként jóval több Mátét, Marcit, Danit, Dávidot, Benedeket ismerek, mint Bencét. Bár igaz, a statisztikai adatokkal nem lehet vitába szállni.)

2010. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Én csak egy Bencét ismerek.. viszont rengeteg Botondot, Hannát, meg Jázmint. :) És ezekkel sincs semmi bajom. Miért baj az, ha egy név tömegessé válik? Régen az István, József, Mária, Erzsébet volt tömeges. És akkor mi van?
2010. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez azért vicces, mert amikor anyám terhes volt velem, teljesen kínban volt, hogy ha fiú leszek, apám után majd ezt a sose hallott nevet kell nekem adnia (nem lettem fiú) - erre most minden bokor alatt nő három :D (Bocs, nem bántani akartam semmit, csak kiélezni a helyzet furcsaságát).


25 L

2010. nov. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!