Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hívják majdem az összes...

Miért hívják majdem az összes kisgyereket Bencének?

Figyelt kérdés
Tömeges Bencésítés, majdnem minden fiúgyermeket így neveznek el, mintha kötelező lenne. Mi lehet ennek az oka?
2010. nov. 12. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig voltak divatnevek. Tíz éve minden kislány Alexandra volt meg Vivien, harminc éve a Krisztinák és az Andreák taroltak, száz éve meg nem volt olyan család, ahol az egyik kislány ne Mariska lett volna. :)

Szerintem az lehet az oka, hogy sokat hallják a nevet, és megtetszik nekik. És ezerszer inkább Bence, mint az ősmagyar meg amerikai borzalmak. (Egyébként én alig ismerek pár Bencét. Inkább a Dani, Dávid, Máté, amiből a környezetemben sok van.)

2010. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon utálom a tömegneveket. Nekem a régi magyar nevek tetszenek, és nem értem, hogy miért kell leszólni (ezt az utolsótól kérdezem), hiszen magyarok vagyunk!!! Persze mindenki olyan nevet ad a saját gyerekének, ami neki tetszik.
2010. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is majdnem Bence lett. Aztán megtetszett a Dominik név. Megkapta mellé apja régies, mégis elterjedt nevét. A másik kisfiam Milán, ő pedig apukája második nevét kapta meg, ami szintén kissé régies, de még elfogadható. Így felnőtt fejjel eldönthetik, hogy melyiket használják.
2010. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!