Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nappali tagozatos főiskolár...

Ha nappali tagozatos főiskolára járok és van 1 újszülött fiam, jár a gyes gyed vagy aminek járni kell elvileg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon mindenkinek jár. Gyed csak annak akinek a szülést megelőzően x ideig bejelentett munkahelye volt. Tehát a gyes neked is jár.
2010. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha viszont nem fejezném be a sulit nekem vissza kellene igényelni az ösztöndíjat?
2010. nov. 14. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

GYES mindenkinek jár alanyi jogon, fix összege van, gyerekek számától függetlenül. A mindenkori nyugdíjminimum összege, amiből vonják a nyugdíjjárulékot.


GYED, annak jár, akinek a szülést megelőző 2 évben volt minimmum 365 nap munkaviszonya (ebben az esetben a gyermek másfél éves koráig jár GYED, és aztán addig, táppénzhez hasonlóan addig, ameddig a jogviszonyod tartott, de max a gyermek 2 éves koráig))


A nappali tagozatos hallgatói jogviszony jogosít egészségügyi ellátásra, de pénzbeli ellátásra nem (táppénz, THGY, GYED)- tehát neked ez nem jár, viszont a 365 napba, félévet be lehet számítani, tehát neked elég lenne 180 nap biztosított jogviszony, abban az esetben ha legalább 1 évet jártál főiskolára (bár ebben nem vagyok biztos)


Ha van már egy újszülött kisfiad, akkor elkéstél a dolog rendezésével, mert a szülést megelőzően te már nem tudsz jogviszonyt szerezni, ergo marad a GYES és a családi pótlék.


Az ösztöndíjjal nem értem mit akarsz, kitől akarod visszaigényelni, ha befejezed a tanulmányaidat.

Egyébként pedig egy nappali tagozatos főiskola (bár nem tudom melyik lehet az, amire járhatsz)az én tapasztalatom szerint max heti egy-két nap elfoglaltságot jelent, emelett simán lehet dolgozni is, akár heti 40 órában, az én ismerőseim közül mindannyian ezt csinálták.

2010. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm aálaszokat.
2010. nov. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!