Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha eddig én kaptam GYES-t,...

Ha eddig én kaptam GYES-t, ezután mehetne a párom GYES-re vagy GYED-re?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy csődbe megy a cég, ahol dolgozott és egyelőre nem talált munkát, én viszont talán könnyebben tudnék. Kisfiam 6 hónapos lesz 2 hét múlva, sajnálom, hogy itt kellene hagynom, de sajnos rákényszerülünk...

Úgy tudom, ha 1 éves lesz, akkor lehet már dolgozni. Ugye?


2010. nov. 16. 20:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálhatjátok azt, hogy most, mielőtt megszűnne a munkaviszonya, igényli a gyedet. Ha van 365 biztosított napja, megteheti. Így járni fog neki a gyed, te meg mehetsz dolgozni.

Ha ő igényli a gyedet, akkor te akár azonnal is elmehetsz dolgozni, nem feltétel az egy éves kor. (az csak akkor feltétel, ha gyest igényelsz, és amellett dolgoznál).

2010. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi!! Én is így gondoltam!!! :)
2010. nov. 16. 21:00
 3/22 anonim ***** válasza:

De a gyerek fél éves kora feltétel! Apa csak a gyerek fél éves korában mehet GYED-re!

Hála istennek az már csak két hét nálatok.

A többi viszont stimmel, ha a cég 2 hét múlva még létezik, akkor apa azonnal igényelje meg a gyed-et, te pedig mehetsz azonnal vissza dolgozni.

Ha a cég netán megszűnne a két hét alatt, az se akadály, apa gyorsan be a munkanékülibe és onnan gyed-re. Ugyanannyit kap, tehát semmi gond! Csak az a lényeg, hogy aznap legyen élő munkaviszonya, amikor igényli, ha nincs, akkor részesüljön ebben a munkanélküli segélyben (tudom, nem igy hivják, de tökmindegy, értitek, mire gondolok... valami új neve van... asszem álláskeresési járulék, vagy mi a szösz)

2010. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Már most is mehet. Nincs olyan feltétel, hogy 6 hónapos koráig nem mehet apa gyedre.

Olyan feltétel van, hogy a gyed jogosultság csak a tgyás jogosultság idejének letelte után kezdődhet, de az sem 6 hónap, csak 168 nap, ami kb. 5 és fél hónapnak fele meg. Így nálatok már mehet apa.

2010. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, miek szól bele, aki NEM ért hozzá.

A gyed csak a gyerek 169 napos korától vehető igénybe.

Anya addig TGYÁS-on lehet, apa nem lehet addig semmin, neki addig nem jár ellátás.


"Ha a jogosultsági feltétellel rendelkezik, úgy GYED.-re az apa is jogosultságot szerezhet. Legkorábban azonban a szülési szabadság lejártát követő naptól. Ha az anya szülési szabadságot nem vett igénybe, vagy arra nem volt jogosult, akkor legkorábban a gyermek 169 napos korától. Az apának a jogosultsági feltételekkel az igény megnyílása napján kell rendelkeznie, tehát akkor biztosítottnak kell lennie és az igénybevétel első napját megelőző két éven belül kell igazolnia legalább 180 nap biztosítási jogviszonyt."

2010. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Uram isten, szerinted én nem értek hozzá? AMikor te már a második baromságot írtad le, és engem nevezel hozzá nem értőnek, miközben az EGYETLEN helytálló hozzászólásod ugyanaz volt, amit én leírtam?


Én ezt írtam:

" Olyan feltétel van, hogy a gyed jogosultság csak a tgyás jogosultság idejének letelte után kezdődhet, de az sem 6 hónap, csak 168 nap, ami kb. 5 és fél hónapnak felel meg."


Erre te ezt írtad:

"A gyed csak a gyerek 169 napos korától vehető igénybe."


Most komolyan szerinted ez a kettő nem ugyanaz? Vagy a szövegértéssel van gondod? Ha igen, akkor rámutatnék, hogy az általam leírtak értelme UGYANAZ, mint a teáltalad leírt mondaté.


És arra is rámutatnék, hogy a 168 nap NEM 6 hónap, számolj utána, kb. 5 és fél hónapnak felel meg, így még mindig az a helytálló, amit én írtam le.


A baromság, amit leírtál:

"Az apának a jogosultsági feltételekkel az igény megnyílása napján kell rendelkeznie, tehát akkor biztosítottnak kell lennie és az igénybevétel első napját megelőző két éven belül kell igazolnia legalább 180 nap biztosítási jogviszonyt."


Csak tájékoztatásul egy hozzá nem értő, ezzel foglalkozó jogásztól: NEM 180 nap, hanem 365 nam biztosítási jogviszony kell a gyedhez. Ha apának 180 napja van, akkor gyest fog kapni. Pont.


Komolyan érdekelne, hogy te mitől érzed magad annyira hozzáértőnek? Attól, hogy ki tudsz másolni már nem hatályos szabályokat az internetről?

Könyörgöm, nem baj, ha segíteni akartok, de az már a komédia határát súrolja, ahogy szaktudás nélkül véditek a hülyeséget, és szóljátok le azt aki ért hozzá.

Agyrém.

2010. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az az agyrém, hogy nem irod le ezt a FONTOS feltételt, mert SZAKÉRTŐ létedre elfelejted...

Majd belekötsz abba, hogy nem 6 hónap, hanem 169 nap (bocs, egyszerűsitettem, nem számoltam le napra pontosan, úristen! de legalább LEIRTAM!), de azt nem mondod, hgy ja, bocs, ezt tényleg elfelejtettem...

Aztán hozzáteszed, hogy náluk ez már letelt. Hát, vagy letelt, vagy nem. Nem irta meg a pontos születési dátumot. Pár napon múlik, hogy vagy letelt, vagy nem, szóval erről a tények állitásáról szakértőként talán ennyit...

További szép napot, a kérdező szerintem mostmár pontos választ kapott.

2010. nov. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A lényeg: apa simán mehet gyedre.
2010. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Bocs, kedves kérdező, de nem bírom ki:

Annyira elszomorító, hogy a gyerekes témában ilyen hangnemben "beszélnek" egymással. Ilyenkor azért nem szégyellitek magatokat? Csak egy kicsit???

Nehezetekre eset volna pl így fogalmazni:

Kedves előző, rosszul tudod, azóta megváltozott a jogszabály, stb...???


Összefoglalva:

Apának abban az esetben jár a tgyás időtartamának lejártát követő naptól a gyed, ha egyébként a jogosultsági feltételeknek megfelel.

2010. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, lehet, hogy igazad van, és nem volt megfelelő a stílus.

De azt azért kérlek te is vedd figyelembe, hogy a válaszadó, aki nem mellesleg csak azért olyan okos, mert talált valamilyen hivatkozást az interneten, így kezdte a válaszát:

"Nem tudom, minek szól bele, aki NEM ért hozzá."

Lehet, hogy nem a megfelelő formában reagáltam, de mérhetetlenül felbosszant a tudás nélküli okoskodás. El sem hinnéd miket olvastam itt, valószínűleg a kedves válaszadótól is, ezek a hozzászólások valóban minden tudást nélkülöznek.


Ha megnézed a válaszokat, látod, hogy még véletlenül sem bunkón helyesbítettem a tévedését a válaszadónak, ellentétben vele, aki azonnal lehülyézett, hogy nem értek hozzá.

Igenis fenntartom a véleményemet, felháborító, hogy olyanokat, akik értenek hozzá elkergetnek erről az oldalról az okoskodó szuperválaszolók, csak mert érzékenyen érinti őket, hogy hülyeségeket beszélnek.


Nem kell érzékenykedni, egyszerűen nem kell válaszolni olyan kérdésre, amire nem tudják a választ. Akkor majd a stílus miatt sem kell felháborodni.


Őszintén szólva nekem pont az a célom, hogy az ilyen internetszaktudósokat, akiknek a tudása a google használatára korlátozódik elüldözzem a szakmai kérdésektől. Tudom, nem fog sikerülni, de a remény hal meg utoljára.


Kedves válaszoló, aki nem ért a témához: én leírtam ezt a fontos feltételt, teljesen normális hangnemben, a te kommentedre reagálva, javaslom figyelmesen nézd át a válaszokat, meg fogod találni.

A második kommentem hangvétele pedig tökéletesen igazodott a te válaszodhoz, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Csak javasolni tudom neked is: ha nem értesz valamihez, ne válaszolj. A TB jog nagyon összetett, azért mert olvastál 5 honlapot a témában, nem fogsz érteni hozzá, ahhoz kicsit több kell.

További szép napot kívánok.

2010. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!