Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban,...

Hozzátáplálással kapcsolatban, elmondanád hogy csinálod az alábbiakat? (9 hónapos)

Figyelt kérdés

Már elég sok mindent eszik, szépen haladunk, még reggel-este-éjjel-néha napközben is szoptatom.

Emellett segíthetnétek a következőkben:

1. Mit adjak neki reggelire (szopi után, ha mi reggelizünk, mert követeli) és vacsira (fürdés és szopi előtt, mikor mi eszünk). Falat kenyereket szokott kapni, de nem túl sok és egyhangú ez így? (Nagyon szereti a kenyeret, és a tejpépet meg ilyet nem nagyon kéri, inkább darabosat csipeget.)

2. Ha marad az ebédrevaló főzelékből, odaadhatom neki még délután? Vagy ne kapjon 2x ugyanazt egy nap?

3. Milyen rágnivalót adtok a babátoknak pl tízórai félére vagy két rendes evés közt? Néha azt a kukorica-kukacot szokott kapni, a kölesgolyó még kemény neki, de az is túl egyhangúnak tűnik nekem. Vagy néha almát, de azt inkább csak megrágcsáni és dobálni szereti...

4. Milyen elveket tartototk be, hogy egészségesen és változatosan egyen a babátok? Bármilyen ötletet nagyon szívesen vennék.

Köszönöm!


2011. máj. 26. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A kenyérrel én sajtkrémet szoktam neki adni(tömlőset)vajat vagy májkrémet, tükörtojást. Babapiskótát, a kukacot ő is szereti de én vettem már neki gyümölcsöset is ugyan olyan csak máz van rajta. Joghurtot, túrórudit (csoki nélkül) tejszeletet kapott már. Banánt almát körtét cseresznyét ezeket csak elé teszem egy tálba és csipeget egyedül.


A főzelékből nyugodtan adhatsz ha szereti és megeszi ha nem kell neki úgy se eszi meg.


Elveket? Semmilyeneket, a szívemre hallgattam és azt adtam neki amit én jónak láttam.


10 és fél hónapos a lányom de már 1 hónapja ezeket biztos kapja.

2011. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, igaz fiam most múlt 7 hónapos, de remélem nem bánod ha írok:)

A reggeli szopi után velem reggelizik.Adok neki vajas kenyeret sonkával, vagy csak simán.Adtam már kőrözöttet is neki, házi májkrémet is.Minden nap kap hozzá paradicsomot, amit nagyon szeret, és hígított 100%os narancslevet.Kenyérből is sokszor adok neki teljes kiörlésüt.

Tízóraira mostanában banánt kap, csipegetem neki, előtte még kicsit szopizik, de nem sokat.Holnap akarok neki adni zabpelyhet.Ezt kis vízzel felmelegítem, megszívja magát, teszek bele gyümit, így fini lesz:)De adhatsz neki joghurtot,túrót kenyérrel, vagy gyümölccsel.Fiamnak ez még nem jön be, kibukizza.

Ebédre főzök neki, mostanában a rizs nagyon bejön, csináltam már brokkolival, cukkinivel, holnap kap borsóval, ma meg a meggylevesünkből kap, főtt krumplival.A zöldségeket általában lobogó vízbe teszem, fűszerezem picit, pár percig főzőm, aztán párolom inkább.Ja és a rizs mellé már kapott husit.

Uzsira tejpépet kap, gyümölccsel, almát reszelek bele, meg ha marad délelőttről banán azt is beleteszem.

Este szopizik.

Mivel még többször szoptatom, nem adok neki étkezések között "nasit", de lehet kapni ilyen kukac nagyságú bulátát, kölest(nem csak golyóban van)olyat veszek majd.

Illetve kifli csücsköt szokott majszolni, nagyon szereti:)

én nem szoktam a főzeléket délután odaadni,mert szeretném,hogy megtanulja,hogy az ebéd,az ebéd.

Amúgy uzsira is adhatsz túrót,ilyesmit.Vacsira meg szerintem simán csipegethet a tietekből.

remélem tudtam segíteni.Amúgy néha nekem is egyhangúnak tűnik,de nem adok neki üveges kajákat,így szezonális dolgokat kap.

jaaaa és ebédre kapott már parajt,tököt,paradicsomos spagettit is:)

2011. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!