Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok a TGYÁSRA?

Jogosult vagyok a TGYÁSRA?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


2010. decemberében fogok szülni, a problémám az, hogy 2008. december 15-vel jöttem az új munkahelyemre, de régi munkáltatómnál 2008.12.12-vel mondtam fel így 2008-ban 2 napom (13-14) kiesik. Azóta természetesen munkaviszonyban vagyok, vagyis 2008. december 15. óta. Válaszokat előre is köszönöm.


2010. nov. 19. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Viccelsz? ez komoly kérdés? perzse, hogy jogosult vagy rá.
2010. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, elolvastam a jogszabályokat, de egy picit elvesztem köztük ezért tettem fel a kérdést.
2010. nov. 19. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit olvastál, az a szabály, hogy a szülést megelőző két évben volt 365 nap biztosítási jogviszonya.


[link]


első voltam.

2010. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdező védelmében :)

Pár éve még úgy szólt a szabályozás, hogy a tgyáshoz folyamatos biztosítási jogviszony kell. Ugyan az, hogy folyamatos azt jelentette, hogy 30 napnál nem több megszakítás, de mindegy. Sajnos még mindig vannak olyan fórumok, cikkek szakértőktől, amelyek ezeket az adatokat tartalmazzák, sőt még pár héttel ezelőtt is belefutottam egy olyan vitába, hogy most folyamatos vagy nem folyamatos jogviszony kell. A legtöbb "segítő" hozzászóló pedig nem nézi meg, hogy az a cikk, amiből szedte az okoskodását mikor íródott...


Kedves kérdező!

A jelen szabályozás szerint természetesen jogosult vagy a tgyásra, gyedre. Ez a két nap kiesés még a gyeded hosszát sem fogja befolyásolni, mert ez még 2008-as, a gyedet pedig már 2011-ben igényled majd meg.

2010. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!