Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csak gyerek gyógyszer van...

Ha csak gyerek gyógyszer van itthon, azt beveheti felnőtt?

Figyelt kérdés

Ha fekszem, idegesítően köhögök (száraz köhögés, nem tudok tőle aludni). Viszont csak Coderetta van itthon, ami ugye a Coderit gyerek változata.

Megnéztem a dobozon a hatóanyagot, 5 mg kodein-hidroklorid-dihidrát és 5 mg efedrin-hidroklorid tablettánként. Rákerestem a Coderit betegtájékoztatójára, abban ugyan ez van, csak 20-20 mg. Jól gondolom, hogy 4 darab Coderetta = 1 darab Coderit? Bevehetem így? Tudom, hogy nem ez az ideális megoldás, de hát most este már nem tudok mást kitalálni.


2011. ápr. 14. 23:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak ugye annyi, hogy a segédanyagokból ugyan annyi van egy tabletta Coderettában, mint egy tabletta Coderitben. Az nem árt, ha abból több jut így be? (sztearinsav, talkum burgonyakeményítő, laktóz-monohidrát)
2011. ápr. 14. 23:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vedd be nyugodtan. elvileg nem lehet bajod...
2011. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem igazad van :) Én is így gondoltam, csak azért nem vagyok sajnos gyógyszerész. De merem remélni, hogy nem lesz tőle bajom.
2011. ápr. 14. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindent fogsz csak aludni nem :D
2011. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetre legyen száraz köhögésre való Robitussinod :D
2011. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pedig jót aludtam :) Engem a kodein általában álmosít egy kicsit, bár nem zavaróan.

Idő közben találtam Erigont, ennek van felnőtt adagolása is, tegnap már azt vettem be.

2011. ápr. 16. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:

A Codein egy opiát származék, még jó, hogy jól aludtál tőle. A logikád miszerint 4db 5mg tablettával eléred a 20mg ajánlott felnőtt mennyiséget nem teljesen helyetelen, de azért nem mindig ilyen egyszerű. A segédanyagok teljen inert anyagok, amik nem lépnek kölcsönhatásba a gyógyszer molekulával, vagy annak metabolizmusával, ìgy ha nem vagy glutén vagy laktózérzékeny ezektöl nem nagyon kell félni! ;)

Egy gyógyszerész

2019. júl. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!