Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi jár a második gyerek...

Mi jár a második gyerek születését követően?

Figyelt kérdés

2003 júniusa óta dolgozom pedagógusként, innen 2008 szeptemberében táppénzre mentem, mert 2008. decemberében megszületett a kisfiam. 2 év gyed után, most újra terhes vagyok, március 10-re vagyok kiírva, tehát GYES-be szülnék.

Mi úgy döntöttünk, hogy férjem igényli a GYES-t és én újra táppénzre megyek a szülésig, mert a szabadságokat inkább egyben venném ki az utolsó (3. vagy 4.) gyerek születése után, hogy minél később kelljen a legfiatalabbat beadni óvodába. Tehát nem anyagias megfontolás, inkább szociális indok vezérelt minket.

Kérdéseim:

1.Mennyivel járunk így rosszabbul, mintha kivettem volna a szabikat szülésig?

2. Pontosan milyen ellátások illetnek meg a 2. gyerek születését követően? (jár e Tgyás pl?)

3.És ezeket mi alapján számolják majd ki? (illetve, ha valaki jártas ebben, mennyi lesz pontosan, ha a bruttó bérem 2008-ban 136.000 ft volt?)

Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a problémámmal!!

Ja még egy fontos infó, az igazgató nem hajlandó visszavenni papíron, csak január 1-től, tehát dec-11-től dec.31-ig muszáj vagyok én igényelni a GYES-t és csak utána a férjem.


2010. nov. 24. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

JAnuártól várhatóan nem lehet 30 órásnál több munka mellett gyest igényleni. Tehát ha a férjed rendesen, főállásban dolgozik, nem fogja kapni a gyest.

A szabikat vagy kiveszed, vagy nem, rosszabbul nem jársz, mert majd kiveszed akkor. Ha most kivennéd, kapnád a fizetésedet 2-3 hónapig, igy meg majd akkor fogod kapni.

Jár TGYÁS és GYED természetesen.

2010. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor a nagyszülő igényelheti "büntetlenül"?

Nem vonnak ezáltal többet a nyugdíjából?

Csak mert nem szeretném, ha anyósom rosszabbul járna...

2010. nov. 25. 14:32
 3/7 Kriszti83 ***** válasza:

Üdv!

2008. decemberében szültem, most ismét terhes vagyok, januárban (GYES-ben) szülök. A munkáltatóm azt mondta, igényeljem meg a GYES-t, amikor megszületik a 2. baba, a munkáltatóm indítja a TGYÁS-t, amit a fizetésemből számolnak. Úgy tudom, egy családon belül csak egy ellátásra vagyunk jogosultak, vagyis sem apa sem nagyszülők nem kaphatják a GYEST.

2010. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kriszti83 ***** válasza:
2010. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, de a nagyszülő csak 2011.január 1-jétől február 9-éig lenne GYES-en, mert onnantól én igényelném 28 nappal a szülést megelőzően a TGYÁS-t.

Még mindig az érdekelne, hogy változtat e valamit anyóson nyugdíján, ha ő igényelné a GYES-t, többet vonnának e le tőle, stb?

2010. nov. 27. 11:09
 6/7 Kriszti83 ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

2010. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem változtat semmit a mama nyugdiján, nyugdij mellett simán igényelheti a gyest.
2010. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!