Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szerelitek le a szülés...

Hogyan szerelitek le a szülés után a nyomulós anyóst, aki "csak jótanácsokat ad", nem szól bele semmibe? Legalább is ő így gondolja.

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem még ugyan pocaklakóm van, de már kikészített a sok hülyeségével, amit nyeltem nem is nagyon érdekelt amit mond. Aztán közölte, hogy ide akar költözni egy hónapra mikor megszületik a baba. Na itt meghúztam a vonalat. Elmondtam neki, hogy én elhiszem, hogy csak segíteni akar, de ezzel pont az ellenkezőjét fogja elérni. Különben is ő sem szerette, ha beleszóltak neki bármibe is, ezzel így vagyok én is, nagyon szívesen fogadjuk a segítségét, de majd szólunk ha szükség lesz rá. Nem tetszett neki, de szerintem felfogta. Aztán mikor már két darabban leszek és meglátja az unokáját akkor lehet, hogy lesz még egy leszerelő akció (:
2010. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ráhagyom, nem kezdek vele vitázni, max. finoman közlöm, hogy én nem így gondolom.

Tisztelem őt és a véleményét, de megkérem, hogy ő is tartsa tiszteletben az enyémet és azt, hogy ez az én életem.

Bár ha igazi gyökér, akkor úgysem fog működni :)

2010. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó!

Azért remélem, hogy téged is le fog majd a menyed/vejed gyökerezni!!!

Az biztos, ha nekem ilyen menyem lesz, úgy vágom ki, mint a sz@rt!

2010. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is meghallgatom Őt, és nem szállok vitába. Úgyis elmondja amit akar, én pedig úgyis úgy csinálom, ahogy én akarom, mert az ÉN és a KEDVESEM gyereke. Amúgy néha megfogadom a tanácsait, mert sokszor jó dolgokat mond és mégiscsak tapasztaltabb.
2010. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Senkit nem gyökereztem le! Mondjuk az ostoba jobban hangzott volna, azt elismerem!

De ha én olyan leszek, hogy nem értem meg, ha valamit normálisan kérnek tőlem, akkor az nyugodtan legyökerezhet!

Ha nem érted az összefüggést, akkor nagyon sajnálom!


És bocsi az off-ért, kedves kérdező!

2010. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanúgy szereld le, ahogy anyukádat szerelnéd le... És ne feledd, hogy egyszer majd te is valakinek az anyósa leszel.
2010. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Én már próbáltam mindent, de végül is a szép szóból nem ért, hiába mondtam el szépen, finoman, hogy nem szeretném, ha bárki rám erőszakolná a jó akaratát. Akkor amikor mondtam, nagyon helyeselt, nekiállt ajnározni, hogy amúgy is nagyon szépen nevelem a gyerekeket, nincs nekem szükségem jó tanácsokra. Aztán két nap múlva már kétségbe esve hívta a fiát, hogy most találkozott velünk az utcán (kifigyelte, hogy mikor járunk arra, és abszolút nem véletlenül ott várt minket, persze nem először), és szegény lányomnak izzad a feje a sapka alatt, de nem vagyok hajlandó levenni róla. (40 fok meleg volt, sajnos tűző napsütés, egy fehér vászonkalap volt a fején. A férjem napi 12 órákat dolgozik, hulla fáradt, nem is értem szerinte mit kellett volna csinálni a fiának, de az biztos, hogy nem a telefonálgatásaira volt szüksége.) A legjobb módszer, az egyik fülemen be, a másikon ki... csak sokszor elég nehéz türtőztetni magam.
2010. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Édesanyám egy intelligens - amúgy 3 gyermeket, segítség nélkül felnevelt - asszony. Ha tanácsokat osztogat, akkor kihangsúlyozza, hogy az ő idejében így csinálták, de nem tudja, hogy most mi a követendő, így igazából nem tud segíteni benne. Ha valamit úgy csinál a gyerekeimmel, ahogyan nem szeretnénk (én vagy a férjem), akkor simán el lehet mondani, hogy ezt ne tegye, ezért meg ezért nem szeretnénk. Lehet, hogy abban a pillanatban rosszul esik neki, de 2 perc múlva már látszik rajta, hogy lapozott, ráadásul nem csinálja tovább. A kedves anyósom mindenáron elmagyarázza, hogy ő tökéletes anya volt, az ő gyereke tökéletes gyerek volt és ezt csak így és így lehet, máshogy biztos, hogy nem jó. És mi is jobban tennénk, ha úgy csinálnánk, ahogy ő csinálta 30 évvel ezelőtt. Ha ellenkezni merünk, külön jeleneteket rendez (gyerekek előtt elmagyarázza, hogy milyen rossz szülők vagyunk, csapkod, hisztériázik, zokog, stb...). Inkább egyik fülünkön be, a másikon ki. De sajnos a gyerekekkel is azt akar csinálni, amit ő jónak lát, nem veszi figyelembe a mi kéréseinket. Ennek megfelelően igyekszünk a legkevesebbet engedi hozzá őket. Ha én is anyós leszek, remélem nem ilyen.
2010. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én anyósom 80 km-re van, de nem hajlandó buszozni az unokájáért - pedig ingyen lenne - mert FIÚ lett és nem lány. Eddig háromszor látta, de mindig beszólt valamit és nem hajlandó megfogni sem. Eddig ajándékba egy porcelán tálkát kapott tőle, de azt sem értem mi a francnak. Tanácsot soha nem ad, csak leszól.

Anyum itt lakik nem messze, minden nap segít, a boltból ha csak egy kis popsikrémet, de minden hónapban hoz valamit - nem minden nap, de minden hónapban, mert ők se gazdagok - és nincs olyan nap, hogy át ne jönne csak azért, hogy megnézze az unokáját, aki neki az 5. és nem a második, mint az anyósnak. Most kitalálta pl., hogy a másik unokája kinőtt ruháit kapja az én fiam karácsonyra, én meg közöltem vele, hogy ne adjon ruhát a gyereknek, mert az én szüleim most vettek neki több garnitúra szép ruhát. - ez a becsomagolás :-)

Mit is mondhatnék, miután kipanaszkodtam magam és ezért ne haragudj - én remélem nem leszek ilyen anyós, és igyekszem is, hogy ne legyek ilyen.

Egyszer a fiamtól majd úgyis megkapja, hogy neki csak egy nagymamája van, a páromnak pedig láthatóan fáj, hogy csak a húga gyereke létezik az anyósnak.

Én minden beszólását ez által könnyen tudom kezelni, gyakorlatilag 8 éve csak beszólogat, de ha a tanácsomat megfogadod, én úgy szoktam neki visszaszólni, hogy szépen becsomagolom - erre utaltam fent -, és csak akkor jön rá, hogy beszóltam, amikor már kicsit elgondolkodik rajta. Ne süllyedj le a szintjére, mert legyőz a rutinjával, mindig te legyél az okosabb, de soha ne feledd, hogy ő a párod anyja, tehát lépéselőnyben van a fia miatt.

Sok sikert neked is, és minden más ilyen jó anyóssal megáldott anyának is!

2010. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!