Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dec.5-re vagyok kiírva, első...

Dec.5-re vagyok kiírva, első babám 34 évesen. Anyukák, írnátok nekem jótanácsokat a vajúdás túlélésére, szülésre? Teljesen zárt méhszájjal is indulhat egyik napról a másikra a szülés?

Figyelt kérdés
Ilyenekre is gondolok,mint.."minden fájásnak vége lesz egyszer"..,amikkel biztathatom magam közben.A császártól az érzéstelenítés miatt félek.Köszönöm.
2010. nov. 25. 05:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.2 gyereket szültem az elsőt 22 óra alatt.Amikor már azt hittem hogy meghalok ugy fáj eszembe jutott hogy miért szenvedek és jobb lett.Aztán hogy régen is megszültek a nők ugyhogy ez nekem is menni fog:DJavaslom a homeos bogyokat kezd el szedni mert a 2 kislányom 2 óra alatt jött a világra:D
2010. nov. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsüly18 ***** válasza:
100%
szia!csak a kicsire gondolj és kibírod!:)én az első fiammal 8 órát vajúdtam!:S
2010. nov. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen figyelj a szülésznőre, és lélegezz úgy, ahogy mondják! Én sem hittem, de kevésbé fáj, ha odafigyelsz a légzésre:)

És tényleg minden fájdalomnak vége lesz, nem is olyan soká, és abszolút megéri:)

Gondolj mindig arra, hogy minden fájás közelebb hozza a pillanatot, amikor megláthatod, kezedbe foghatod a kisbabádat:)

Könnyű szülést neked, és sok boldogságot!

2010. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A légzésre tényleg figyelj oda, valamicskét enyhít a fájásokon.

Ha vajúdás közben vizsgál az orvos, akkor is nagyon fontos, hogy mély levegőt vegyél, és az orrodon fújd ki. Nem mondom, hogy ettől minden jó lesz, de jobb lesz azért. :)

Ha valaki veled lesz, akkor megkérheted, hogy amikor jön a fájás, masszírozza, nyomja a derekadat, nekem ezzel a párom egy kicsit tompította a fájást.

Ha tudsz sétálj, vagy ülj labdán (nekem így jobb volt), ki kell próbálni neked melyik póz a legjobb.

S ne hagyd, hogy fázz! Én nagyon fáztam (nem biztos, hogy nálad is így lesz, de ha igen...), és a fázás miatt még rosszabb volt a helyzet. Kérj takarót, vagy lepedőt! (Rajtam még zokni is volt, mert egyszerűen lefagyott a lábam.)

Add át magad a fájdalomnak! Tudom, hogy ez tök nehéz, nekem nem is ment, ezzel pedig megnehezítettem a babám dolgát, és a sajátomét is.

Két fájás között készülj fel, és engedd el magad. Ne szoríts az izmaidat, lazulj el.


Ha pedig véletlen császár lesz (ne legyen, de ha mégis...), akkor se félj! A műtét után ne emelgesd a fejedet, mert elég erős fejfájást okozhat.

Sajnos engem császároztak, mert nem tágultam, ugyanakkor megnyugtatásul: nagyon féltem a császártól, de pozitívan csalódtam. Hamar felépültem, nem volt semmi gond. Persze nem így akartam, de hát így sikerült...Császár után 6 órával én már sétáltam, és onnantól kezdve nagyon sokat mentem - ez is segít a felépülésben!

De nyugi, neked nem lesz császár!


S a fájások valóban véget érnek egyszer!!! Benne lenni nehéz, de utána ott marad maga a csoda: a baba!


Olvass sokat a szoptatásról és az első 6 hétről!


Kívánok neked gyors, könnyű és természetes szülést!

2010. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Két gyermeket szültem eddig. Az elsőt normál úton 2 óra alatt, a másikat császárral 12 óra vajúdást követően. Szerintem a legfontosabb, hogy ne görcsölj rá. Ha túl sokat olvasol róla, vagy sokat pörög ezen az agyad, biztos, hogy bevonzol olyan dolgokat, amiket pont Te magad nem akarsz. Az adott pillanatban nem kellemes a vajúdás, de az igazán nagyon kemény része azért nem tart órákig. Gondold azt, hogy minden egyes fájás lentebb és lentebb viszi a babádat, ami tágítja és puhítja a méhszájat. Minden kis apró és minden óriási fájdalom egy lépéssel közelebb hoz Titeket egymáshoz. Teljesen mindegy, hogy hogyan szülsz!!! A lényeg, hogy szülni fogsz, és egy nő anyává válik majd!!! Mindkét szülésnek van jó és van rossz oldala. Félni nem kell egyiktől sem, hiszen figyelni fog rád a szülésznő és az orvos is.


Egyébként a meleg vizes fürdő vajúdás közben ellazítja a méhszájat - igaz beindítja a fájásokat is - ami gyorsítja a szülést. Labdán ülve és rugózva is lazul a méhszáj és nem annyira fájdalmasak a fájások, mintha feküdnél. Állva, ringatózva kapaszkodva valamibe is könnyebbség.


Ezeket tudom neked ajánlani. Remélem segítettem.


Könnyű és gyors szülést! Boldog babázást!


2,5 éves és egy 4 napos kisfiú anyuja

2010. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Írjatok még,sokat segít:))
2010. nov. 26. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!